Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Trec eu vineri pe la intalnire cu "jucaria"
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • #62
      Originally posted by stoicanu View Post
      Cam scumpe pentru 2 plastice.
      Dacă doreşti să-ţi faci vreun up-grade, spune-ne şi nouă ce este ieftin în reţeaua Dacia?

      Comment


      • #63
        La vineri ma gândeam, nush de de am scris sâmbăta
        Adevărat, prețul e cam mare. Dar merita, vin bine pe mașina si sistemul de prindere pare ok. Acum sa vedem cât vor tine.

        @ ampt Nimic nu e ieftin la reprezentanta. Ca fapt divers,conductele au fost ieftine, am văzut mai scumpe de 105 lei pe la unii useri
        My Ride sigpic

        Comment


        • #64
          Sunt si calitate.
          Tot ce am luat de origine s-au potrivit perfect si nu am avut probleme.
          Dar totusi alea sunt prea scumpe.
          Unele lucruri sunt mai ieftine decat crezi , cum sa spus mai sus acele conducte , altele sunt mai scumpe.
          Acel deflector care vine in fata rotilor din spate este cam 60 ron.
          E scump

          Sunt si calitate.
          Tot ce am luat de origine s-au potrivit perfect si nu am avut probleme.
          Dar totusi alea sunt prea scumpe.
          Unele lucruri sunt mai ieftine decat crezi , cum sa spus mai sus acele conducte , altele sunt mai scumpe.
          Acel deflector care vine in fata rotilor din spate este cam 60 ron.
          E scump
          Last edited by stoicanu; 1 July 2014, 20:26. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • #65
            Am schimbat vreo 3 seturi de deflectoare pe vechiul logan, toate aftermarket. E valabilă zicala, cât dai atât face
            La acestea de acum am 1an garantie, au fost montate la Dacia.
            My Ride sigpic

            Comment


            • #66
              Eu le am de cand este masina, 1 an si 6 luni daca te referi la cele din spatele rotilor , si nu au nici o problema.
              sigpic

              Comment


              • #67
                stoicanu, cat au costat -Defletoare aer bara fata , roti fata (cele din fata rotilor) si cele dinaintea rezervorului de combustibil. -si unde le ai montat,la reprezentanta?
                as monta si eu acele deflectoare de aer din fata rotilor din fata, precum sunt in fata rotilor din spate, din fabrica, sa inteleg ca se gasesc si pt rotile din fata ca si accesorii?
                madutzu 25, te inteleg perfect, si eu la vechiul logan am cumparat prima data deflectoare de aer pt geamuri-paravanturi-din targ,vitan, aveau un plastic casant, nu stateau prea bine pe pozitie, si cel mai neplacut este ca s au inchis la culoare,plasticul din care erau facute se facuse fumuriu de la soare, (in oglinda din dreapta, de la pasager, era o zona in care nu se mai vedea din aceasta cauza )
                apoi am cumparat de la reprezentanta paravanturi de origine, ei a fost alta gasca in alta traista, total alta calitate,stateau mai bine pe pozitie, si nu s a schimbat culoarea deloc
                pretul a fost mai mare , dar si calitatea a fost alta

                Comment


                • #68
                  Nu mai sunt sigur dar daca cauti intheadu accesorii Logan II ai sa gasesti.
                  Din amintiri.
                  Deflector bara fata 100 ron defletoare roti fata 65 ron si cred ca si cele de la rezervor tot cam atat.
                  Montate cu mana mea fara nici o problema.
                  Singurele montate in service sunt aparatorile de noroi cele clasige care au fost cumparate tot de origine.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    @ stoicanu m-a refeream la cele de la geamuri
                    @ panselin am luat 2 set din Vitan si unul de pe net, porcarii toate
                    Prefer să dau un ban in plus dar sa iau ceva de calitate
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Da da.
                      Si eu am facut referire la cele de la roti.
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        multumesc stoicanu, am sa ma uit si in threadul accesorii Logan 2, sa vad cum fac, ca m ar tenta si pe mine aceste accesorii
                        madutzu 26- la aceeasi concluzie am ajuns si eu din experienta

                        Comment


                        • #72
                          Ia zi cat au costat arcurile si cat a coborat garda?
                          Evantual o poza ceva.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            675 cu tot cu montaj, mașina a coborât 30-35 mm. Fără sa repoziționeze bucsele. Castingul mare e la stabilitate. Si culmea, era mai rigida mașina cu arcurile stock si jantele pe 17
                            Attached Files
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Si fara montaj?
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Tot atât. Montajul e bonus
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google