Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina este marca Skoda.
    Cine este importator oficial in Romania.
    De la care dealer a fost cumparata masina?

    Comment


    • Situatia e oarecum similara cu a noastra prin prisma prin care masina a fost reparata de 4 ori, dar problema a reaparut. Aici banuiesc ca a fost un caz izolat, la noi la Easy-R e generalizat.

      Comment


      • Va salut nu am mai scris de ceva timp referitor la baterie nu vă bateți capul sa o schimbați am schimbat 4 până acum inutil chiar și de 75 ah am pe mașină .Daca știe cineva ce cod are kitul de ambreiaj să îl caut pe net că asta își dă ultimele suflări are 104000 și începe să patineze vă mulțumesc anticipat

        Comment


        • Am găsit câteva dar nu știu sigur macar sa îmi fac o idee

          Comment


          • Ar fi bine de știut codul rulmentului de presiune ca restul kit-ului este ca și la manuala.

            Comment


            • Ok ms deci doar rulmentul este diferit înțeleg de asta găsesc disc+placa mereu fara rulment ms mult

              Comment


              • Partea proasta este că nimeni nu vrea sa schimbe ambreiajul din service privat așa că trebuie să mă duc la Dacia și cred că am sa pun tot valeo nu știu dacă au alt kit ei sau daca montează ce aduc eu .Dacă știe careva un service în București care se baga rămân dator eu nu am gasit

                Comment


                • Rezolvata problema ambreiaj tot valeo 650 rulment 250 manopera 650 rulmentul era praf si discul tocit pana la nituri problema mare si care cred ca este problema majora la trepidati sunt arcurile nu sau miscat nici batute cu ciocanul din pozitie plus rulmentul care cred ca era problema mea referitor la frana de mana trasa un dinte care la mine nu mai functiona nu am facut calibrare absolut nimic dupa inlocuire ambreiaj doar cheie si plecat in treaba mea merge acum ca in prima zi pentru cat timp ramane de vazut

                  Comment


                  • Unde l-ai schimbat la Dacia sau la privat? Ai un cod de rulment?

                    Comment


                    • Dacă n-ai făcut calibrare, înseamnă că se autocalibreaza singur actuatorul de ambreiaj.

                      Comment


                      • La privat vechiul meu mecanic sa uitat ieri la ea si a zis ca se baga sa il schimbe referitor la cod rulment am pierdut hartia cu codul dat de cei de la dacia dar caut poate am salvat poza in telefon

                        Comment


                        • Asta este codul pentru rulment din poza sa nu fie hidraulic cand ceri toti vor zice ca este hidraulic pentru ca asa este la manuala
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 1 photos.

                          Comment


                          • Este identic ambreiajul ca la manuala diar rulmentul difera se poate pune si alta marca eu nu am pus ca nu stia mecanicul sigur daca se potriveste si ca sa nu munceasca degeaba am luat valeo dar acum garantat poti pune alta marca

                            Comment


                            • Asa arata vechiul ambreiaj
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 6 photos.

                              Comment


                              • Oferta de la autokarma pentru ambreiaj sachs fara rulment doar placa si disc
                                You do not have permission to view this gallery.
                                This gallery has 1 photos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google