Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Seba View Post
    sa purcedem la un ban permanent pe motiv de clona?
    Da. Pentru ambii useri (care sunt 2 in 1).
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Discutii e out, RaduStoian are 1 sapt vacanta. Sa-i dam a doua sansa...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Update:

        Tocmai am sunat la vocea clientului, si i-am intrebat daca ipotetic exista problemele astea la easy r, si trebuie sa imi schimbe ambreiajul la 15.000 de km.. ce fac il schimb din 15.000 in 15.000 pana imi iese din garantie?

        Raspunsul lor a fost: daca problema persista si ajung deja a doua oara in service pt aceasi problema, nu or sa continue sa ofere tot aceasi solutie de schimbat ambreajul ca pe o consumabila pana iese din garantie.

        Se v-a gasi o solutie: ori schimbarea cutie de viteze cu totul, ori bla bla, dar ei cica ne asigura ca se ia inconsiderare istoricul de service.

        Eu sincer sunt multimit de raspunsul asta, daca sa zice ca exista macar stiu ca nu o sa mi-l tot schimbe pana imi iese din garantie si dupa dzeu cu mila.

        Comment


        • probabil vor schimba marca de ambreiaj daca este o problema generalizata

          Comment


          • Originally posted by Orednas View Post
            Update:

            Tocmai am sunat la vocea clientului, si i-am intrebat daca ipotetic exista problemele astea la easy r, si trebuie sa imi schimbe ambreiajul la 15.000 de km.. ce fac il schimb din 15.000 in 15.000 pana imi iese din garantie?

            Raspunsul lor a fost: daca problema persista si ajung deja a doua oara in service pt aceasi problema, nu or sa continue sa ofere tot aceasi solutie de schimbat ambreajul ca pe o consumabila pana iese din garantie.

            Se v-a gasi o solutie: ori schimbarea cutie de viteze cu totul, ori bla bla, dar ei cica ne asigura ca se ia inconsiderare istoricul de service.

            Eu sincer sunt multimit de raspunsul asta, daca sa zice ca exista macar stiu ca nu o sa mi-l tot schimbe pana imi iese din garantie si dupa dzeu cu mila.
            N-am inteles nimic. Se va gasi o solutie pentru a nu il mai schimba din 15000 in 15000 km? Dupa expirarea garantiei, ce faci? Schimbi, pe banii tai, ambreiaje din 15000 in 15000 km, ii pui cutie manuala si gata sau ti-l schimba ei (chiar daca masina nu mai este in garantie)?

            Comment


            • Da, nu o sa te duci din 15.000. in 15.000 sa ti-l schimbe pana iese din garantie. Nu schimbi nimic pe banii tai, cat timp e in garantie o sa iti gaseasca o solutie daca problema se repeta.

              nu mai cita ultimul post!
              Last edited by Seba; 19 May 2017, 15:05.

              Comment


              • Cred ca trebuie sa treaca in fisa de intretinere ca, la easy-r se schimba ambreiajul la fiecare schimb de ulei-filtre.

                Comment


                • Last edited by Seba; 19 May 2017, 15:06.

                  Comment


                  • Originally posted by Orednas View Post
                    Da, nu o sa te duci din 15.000. in 15.000 sa ti-l schimbe pana iese din garantie. Nu schimbi nimic pe banii tai, cat timp e in garantie o sa iti gaseasca o solutie daca problema se repeta.
                    Multumesc! Interesant e ce solutie vor gasi pentru ca orice ambreiaj i-ar pune, acela va fi supus acelorasi conditii de stres ca precedentele ambreiaje schimbate.

                    Comment


                    • Bineinteles ca exista si ambreiaje suficient de robuste care sa faca fata acelor conditii! Nu se va schimba la 250.000 de km, dar nici sub 10.000 de km cum se intampla in cazul de fata la ambreiajele Valeo! Pe vremuri, daca un ambreiaj de Dacia 1300 folosita zilnic in circulatia urbana, tinea 60.000 km, eram pe deplin multumiti!

                      In toata disperarea asta am cautat sa vad ce fel piese de schimb AM se gasesc pentru cele doua variante... numai la 0.9 TCe exista ambreiaje Valeo, la 1.5 Dci nu exista asa ceva! Oare asta nu se leaga cu faptul ca pana in momentul de fata au aparut aici, doar colegi cu benzinar avand problema aceasta?
                      Last edited by tipicarul; 19 May 2017, 15:20.
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Imi e lene acuma sa caut prind thread, dar sunt destul de sigur ca s-au plans si oameni cu dci de problema asta. Cred ca fix persoana care chiar a fost in service si a zis ca s-a rezolvat, avea dci.

                        Comment


                        • Originally posted by Orednas View Post
                          ...
                          Se v-a gasi o solutie: ori schimbarea cutie de viteze cu totul, ori bla bla, dar ei cica ne asigura ca se ia inconsiderare istoricul de service.

                          Eu sincer sunt multimit de raspunsul asta, daca sa zice ca exista macar stiu ca nu o sa mi-l tot schimbe pana imi iese din garantie si dupa dzeu cu mila.
                          Da, poţi să ceri înlocuirea cu una manuală, merge aşa ? Şi să-ţi dea şi cei 500 e înapoi + daune pe motiv de timp pierdut .
                          Aş fi curios ce răspuns dă vocea clientului la aşa solicitare !

                          Comment


                          • sa nu uitati sa cereti si montajul celei de-a 3-a pedale, altfel o sa fie cam greu cu cutie manuala fara pedala de ambreiaj gluma-i gluma, dar ma mir si ma si sperie pe undeva ce-a ajuns dacia, de la ce masini faceau acum 10 ani si ce teste pe utilizatori fac acum...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Chestia cu daune o sa poti sa o obtii doar in instanta cel mai probabil, nici o firma din lumea asta nu o sa iti dea asa ceva daca nu sunt fortati.

                              Daca se va ajunge sa iti dea o cutie manuala pt ca nu pot sa iti dea una automata ce functioneaza ma gandesc ca se va intampla:

                              - primesti cei 500 de euro inapoi. (varianta fericita)
                              - ii primesti in varianta "store credit" (varianta de *****, si aici cred ca ai un caz bun sa ii dai in judecata)

                              Dar sincer nu cred ca se va ajunge sa primesti o cutie manuala. Ar fi un uber fail pt companie sa doar renunte pur si simplu, si asta e am dat kicks.

                              Comment


                              • Originally posted by Orednas View Post
                                Imi e lene acuma sa caut prind thread, dar sunt destul de sigur ca s-au plans si oameni cu dci de problema asta. Cred ca fix persoana care chiar a fost in service si a zis ca s-a rezolvat, avea dci.
                                Mie nu mi-a fost lene si l-am citit pe tot. Raspunsul este NU la ambele afirmatii ale tale! Cel putin, deocamdata...
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google