Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Asteroid View Post
    Faptul ca impartasim experientele noastre precum si opiniile de ordin tehnic sau comercial/marketing nu cred ca aduc atingere regulamentului forumului.
    Sigur ca nu; dar nu cred ca doar asta doresti d-ta.

    Originally posted by Asteroid View Post
    Inca nu am ajuns la vreun service sa imi faca constatarea.
    Cu asta trebuie inceputa treaba; adica ceea ce spuneam mai inainte.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by Asteroid View Post
      Faptul ca impartasim experientele noastre precum si opiniile de ordin tehnic sau comercial/marketing nu cred ca aduc atingere regulamentului forumului.
      La fel cred si eu... dar spiritul latino-balcanic loganist al unora dintre colegi mai deraiaza din cand in cand!
      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

      Comment


      • Am corectat eu

        Originally posted by C.Mike View Post
        Deci avem asa:
        aurbrz - ph1 masina sept 2016, problema aparuta aici: #244. rezolvat
        alexanru102 - ph2 masina ???, problema aparuta aici: #335, # 337. rezolvat
        asteroid -ph2? masina in dec 2016, problema aparuta aici: #393
        ajax26 -ph2 masina ian 2017, problema aparuta aici #531
        georgstelsib -ph2 masina apr 2017, problema aparuta aici: #1331
        onixer -ph2 masina apr 2017,problema aparuta aici: #1383

        mai avem cu 0,9 tce, cutie easy-r:
        gabrieln1960: ph2 #1366
        S Stepway: ph2? #1371
        la care nu sunt probleme si sper sa nu aiba vreodata.
        Daca am gresit sau omis ceva imi cer scuze anticipat.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Sigur ca nu; dar nu cred ca doar asta doresti d-ta.



          Cu asta trebuie inceputa treaba; adica ceea ce spuneam mai inainte.
          Nu stiu ca consideri ca as mai putea eu dori. Te rog nu-mi atribui intentii la modul asta conspirativ. Spune-mi direct si nu o sa ma supar, apreciez mai mult sinceritatea decat intelepciunea oamenilor.

          Daca scoti fraze din context nu e corect. Ca nu e forumul DNA-ului. Trebuie sa citezi si motivele pentru care nu am ajuns la service.

          Comment


          • Originally posted by Silviu View Post
            @mr.K, proba contrarie?

            Dintre cei ce se plang aici insistent de problema nu a fost niciunul sau cel putin nu a specificat vreunul ca a fost fizic intr-un service pentru constatare.

            A fost un caz mai vechi ce a fost remediat dar inca nu stim daca e aceeasi cauza a problemei (doar simptomele sunt aceleasi).



            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Pai, uite mai jos:
            Originally posted by C.Mike View Post
            Deci avem asa:
            aurbrz -masina sept 2016, problema aparuta aici: #244. rezolvat
            alexanru102 -masina ???, problema aparuta aici: #335, # 337. rezolvat
            asteroid -masina in dec 2016, problema aparuta aici: #393
            ajax26 -masina ian 2017, problema aparuta aici #531
            georgstelsib -masina apr 2017, problema aparuta aici: #1331
            onixer -masina apr 2017,problema aparuta aici: #1383

            mai avem cu 0,9 tce, cutie easy-r:
            gabrieln1960: #1366
            S Stepway: #1371
            la care nu sunt probleme si sper sa nu aiba vreodata.
            Daca am gresit sau omis ceva imi cer scuze anticipat.

            Comment


            • Originally posted by tipicarul View Post
              La fel cred si eu... dar spiritul latino-balcanic loganist al unora dintre colegi mai deraiaza din cand in cand!
              Daca regulamentul forumului interice dafaimarea brandului sau a service-urilor, in egala masura, pe baza principiului tratamentului egal, ar trebui interzise si "laudarea" lor. N-am vazut insa pe nimeni banat pt ca s-a declarat foarte multumit de un produs sau un serviciu al Dacia.
              Sa ma excluda moderatorul daca am incalcat eu regulamentul. Nu l-am citit ai nici nu o sa o fac.

              Comment


              • Ar mai fi sanctionabila si gasirea de scuze (unele puerile, de-a dreptul) producatorului. E a naibii de subiectiva si batatoare la ochi asocierea cu producatorul.
                Cum nu cred ca cine apare cu scuzele ar avea milioane de actiuni la Dacia, ramane varianta ca isi asigura traiul zilnic de pe urma muncii la/in favoarea Dacia.

                Comment


                • Am mentionat mai sus ca a aparut un taxi la mine in oras motor 0.9 tce cu cutie easy-r.
                  Am mers cu acel taxi, ca pasager, are 7000 de km parcursi, nici o problema, soferul foarte multumit.
                  Am fost in masina la plecarea de pe loc, nici o vibratie.

                  Comment


                  • Punem mâna pe regulament și citim, cele mai încălcate articole articole:

                    1. Principii generale

                    Forumul de fata a luat nastere din munca unor entuziasti, dornici de a crea o noua comunitate în Internet-ul românesc, existând atât asemanari cât si deosebiri fata de alte comunitati similare. Daca doresti sa te integrezi în aceasta comunitate, esti rugat sa parcurgi urmatoarele rânduri, pentru a nu aparea pe viitor neplaceri de nici un fel.

                    În continuare, dorim sa lamurim un principiu care guverneaza orice comunitate sau, mai general, orice site de pe Internet. Din momentul în care ai tastat adresa site-ului, ai intrat pe o proprietate privata, unde gazda are dreptul de baza al oricarei societati democrate, acela de a si-o administra dupa cum crede de cuviinta.

                    22. Ultima si cea mai importanta dar oarecum evaziva regula - se recomanda mentinerea discutiilor in cadrul obiectivului principal al acestui forum - MASINILE Logan- vor fi descurajate in mare masura discutiile total pe dinafara. Se admit exceptii in cazul unor subiecte de interes pentru toata lumea - care sint acestea - ramine a se stabili de catre moderatorul forumului in cauza, la fata locului.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by Asteroid View Post
                      Daca regulamentul forumului interice dafaimarea brandului sau a service-urilor, in egala masura, pe baza principiului tratamentului egal, ar trebui interzise si "laudarea" lor. N-am vazut insa pe nimeni banat pt ca s-a declarat foarte multumit de un produs sau un serviciu al Dacia.
                      Sa ma excluda moderatorul daca am incalcat eu regulamentul. Nu l-am citit ai nici nu o sa o fac.
                      Hai sa-ti explic cum sta treaba.
                      Regulamentul interzice astfel de practici, pentru ca nu se doreste a fi o tribuna de unde se pot declansa atacuri impotriva vreunei institutii (daca nu ai citit regulamentul la inscriere, evident ca nu ai de unde sa stii acest lucru)
                      Chestie de etica si de bun simt pana la urma. Forumul nu e un sait de scandal.
                      Nu e o incalcare a regulilor de aici daca esti nemultumit de anumite servicii; nimeni nu a fost avertizat si nu va fi doar pentru acest lucru; chiar e recomandat sa se faca aprecieri, evident obiective, in legatura cu experientele intalnite in service-ri sau la anumiti dealeri.
                      Atacurile, jignirile, defaimarea sunt in afara regulamentului.
                      ...
                      Din respect pentru o anume comunitate, trebuie sa-i citesti regulile inainte de a intra in randurile acesteia.
                      Am incheiat aici cu explicatiile.

                      Succes la discutii.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Ai priceput Asteroid?

                        Genul de apreciere obiectiva: chiar daca un user recunoaste indirect ca masina merge ca droanga, dar el declara sus si tare ca e mai mult decat multumit de alegerea facuta, pentru ca era cea mai ieftina masina noua.
                        Pe acelasi criteriu, putem lauda cea mai ieftina hartie igienica, care irita rectul, dar o lauzi doar pentru ca ti-o permiti.

                        Concluzia: nu laudam Dacia pentru ca e masina buna, ci pentru ca ne-o permitem.
                        Nu o laudam pentru ca are robotizata, ci pentru ca ne permitem doar Dacia cu robotizata.
                        Orice masina cu cutie automata nu e la fel de buna, pe motiv ca nu ne-o permitem. Automat, daca e mai scumpa decat Dacia, clar nu e buna.
                        Last edited by mr.K; 10 August 2017, 14:22.

                        Comment


                        • Sa ridice mana toti cei care au citit regulamentul!
                          Adevarul e ca la cate abateri de etica si de la regulament am avut eu oe parcursul discutiilor meritam o chelfaneala....

                          Comment


                          • Sa revenim la subiect, totusi.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Am in plan sa achizitionez un Dokker 1.5, culmea, cu easyR, pt. nevoile firmei mele de transport in oras si deplasari personal pe distante medii(300km) si lungil5-600) prin tara. (Nu e gluma, desi cam asa suna pe fondul ultimelor posturi).
                              Cine a mers cu ea, ce puteti sa comentati.
                              La prima vedere combinatia dci/easyR e ok dar nu am vazut opinii despre Dokker ik aceasta configuratie.

                              Comment


                              • Originally posted by Asteroid View Post
                                La prima vedere combinatia dci/easyR e ok dar nu am vazut opinii despre Dokker ik aceasta configuratie.
                                Pentru ca nu exista aceasta configuratie disponibila pe Dokker.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google