Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine, când au verificat airbagul, doar la declipsat, nu a fost nicio problema la faza asta, ce-i drept e alt volan.
    Costi, prima si ultima dacie la mine, când te duci sa cumperi sunt foarte amabili, când te duci in service cu rugina iti zic ca e vina ta ca ai tinut masina afara. Asta e Renault Romania, ca nu mai decide Dacia,

    Comment


    • La celălalt volan sunt prevăzute cele 2 gauri..

      Comment


      • Costi C
        O fi ea inlocuirea moca dar pentru reprezentanta nu e. Contravaloarea interventiei trebuie recuperata de la producator si este normata de catre acesta. In acest caz mecanicii aleg probabil o varianta cat mai rapida (adica respectiva carpeala) pentru a se incadra in manopera impusa. Probabil ca daca era o interventie ceruta de client contracost interventia se facea altfel.
        In ceea ce priveste bujiile cred ca a fost pur si simplu teapa. In mod normal schimbarea lor este prevazuta parca in al treilea an sau la 60.000 km si se plateste daca nu ai oferta celor "5 ani fara griji". Au umblat la coarda sensibila ca risti sa se opreasca masina daca nu sunt schimbate si le-a mers. Daca nu acceptai si ramaneai cu ea in drum erau obligati sa ridice masina pe platforma si sa le schimbe pe garantie.

        Comment


        • gabrieln1960 1960.... da... exat asta a fost povestea , cu ramasul in drum. ideea ca ne stim toti aici si nu ma asteptam sa "traga" de mine. Cred ca de aia sunt si mai ofticat. am cei 5 ani fara griji. una peste alta o sa-i reclam pe cei de la Dacia pana primesc un volan nou. Nu ma costa nimic sa0i reclam la ANPC chiar daca am sanse minime de reusita. Nu vad o deosebire intre astia de la Dacia si tepari care suna pe la telefoane.

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Sesizare facuta in my Dacia la orele 13 , nici un raspuns, nici verbal nici in scris. Asteptam, poate maine.

            Comment


            • Si daca sunt gaurile acolo cu ce deranjeaza? Intreb fara ironie...

              Comment


              • Estetic, iatagan, estetic, daca ai fi implicat , ai fi la fel de dezinvolt?
                E că o cicatrice pe fata, nu deranjează, dar atrage atenția.
                Last edited by alex1ioan; 29 January 2019, 21:27.

                Comment


                • Cu toate ca nu sunt in situatia in cauza sunt total deacord cu colegii de mai sus. Nu mi se pare deloc in regula ca in urma unei interventii intr-un service reprezentanta mai ales in urma unei chemari de catre fabrica sa te alegi cu urme inestetice care pe unii chiar deranjeaza. Recunosc ca si eu as fi fost in aceeasi situatie daca ar fi fost si cazul meu si merita din plin reclamatiile care probabil vor veni si nu in numar mic astfel incat toti "beneficiarii" acestei lucrari sa se aleaga cu volan nou asa cum a fost initial daca Dacia nu si-a dat interesul astfel incat interventia sa fie facuta ca la carte incat sa nu lase urme. Conform colegului "torquemada" ar exista si alta metoda care nu lasa urme si nu este deloc ok cum a procedat Dacia in acest caz alegand o metoda romaneasca de "carpeala". Ma gandesc daca ar fi fost vorba de o masina din gama Renault tot asa ar fi procedat oare? Ma indoiesc

                  Comment


                  • Păi nu poți da volane noi, pentru că la schimbarea airbag-ului șofer trebuie să aplici procedura ce spune că se găurește volanul deci volan găurit = airbag schimbat
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Eventual, sa umple găurile cu silicon, mastic sau alta carpeala marca Dacia.
                      Suntem prea pretențioși, auzi, clienți Dacia pretențioși, dreaq a mai pomenit? Cu ce poate sa ne deranjeze 2 gauri in volan? Afectează cumva direcția? NU
                      Last edited by alex1ioan; 29 January 2019, 22:03.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Păi nu poți da volane noi, pentru că la schimbarea airbag-ului șofer trebuie să aplici procedura ce spune că se găurește volanul deci volan găurit = airbag schimbat
                        Cu ce e vinovat clientul că furnizorii Dacia sunt de rahat. Nu înțeleg, un lucru, de ce nu vin mașinile cu volane second-hand? Că practic asta e acum. Vedem ce spune ANPC-ul.

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Gaurile sunt din fabrica

                          Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Deci nu sunt gauri facute de mecanic ..nu gaureste mecanicul unde vrea el. Asa o fi procedura de schimbare a airbagului. O sa vad si eu pt ca am primit telefon ca sunt printe norocosi

                            Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by lynxbell View Post
                              Gaurile sunt din fabrica

                              Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk
                              Nu prietene, nu sunt din fabrica, volanul era intact inainte de acțiune,sunt urme de șurubelniță, ce ne prezinți tu nu se compara cu ce avem noi . Ti-a fost schimbat airbagul?
                              Last edited by alex1ioan; 30 January 2019, 10:57.

                              Comment


                              • alex1ioan acele adancituri sunt acolo din fabrica doar ca in cazul unui airbag schimbat acea adancitura este "intepata".

                                Inainte probabil nu ai observat-o iar acum ai observat-o pentru ca ai vazut initial la alti colegi, probabil, sau te-ai uitat cu atentie sa vezi ce au facut mai exact. Eu as zice ca fiind in spatele volanului si daca inainte nici nu stiati de ea nu vad de ce ar deranja acum. Pe mine nu m-ar deranja sincer pentru ca cele doua locase nu par sa fie in locuri vizibile.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google