Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu de exemplu am platit conform dotării senzori presiune roti și la primul schimb de anvelope am avut o surpriza,nu existau pe masina. Raspunsul dealerului a fost "mulți posesori nu-i doresc sau ii dau jos" că dau tot timpul alarme false.

    Comment


    • la facelift nu exista "senzori presiune roti", tu ai platit sistem de monitorizare a presiunii in pneuri (prin intermediul senzorilor ABS). Daca iti demontau ei senzorii de pe roti iti livrau masina cu eroarea aprinsa in bord .....
      Si uite asa iti dai seama si ce fel de "meseriasi si experti" dau sfaturi pe forumuri ......

      Comment


      • Nu există facelift sau model 2017 sau model 2018 etc, există Logan II ph(phase) 1 sau 2(DRL pe LED)

        TPMS-ul e direct(TPMSd) cu senzori între 09/2014 și 10/2015
        TPMS indirect via ABS(TPMSi) din 11/2015 în prezent.

        Cum Logan II ph2 se fabrică din 12/2016 rezultă că nu e obligatoriu să ai ph2 ca să ai TMPSi
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • T0rq , volanul de Duster e identic cu ce avem noi? Eu la prima vedere nu am văzut diferente?

          Comment


          • Originally posted by Silviu View Post

            Cum ziceam habar nu ai ca ele au fost acolo de la inceput. Chiar au fost. Si eu le am :-)
            Ia privește, asta nu le are...ce zici de asta?
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 2 photos.

            Comment


            • Minune. O fi alt model. Detalii despre masina, an de fabricatie, nivel de echipare? Poate ca asta are alta procedura de schimbare airbag? Habar nu am eu dar spune-mi tu ce crezi.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • masina e achzitionata in noiembrie 2018, e vecin cu mine si asta seara am facut pozele. Masina e Duster 1,5 ,4x2, Comfort.

                Comment


                • Probabil e alt volan fiind Duster (desi vizual seamana).
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Asta zic si eu, poate ne lamureste T0rq.

                    Comment


                    • alex1ioan, ai ajuns expert in volane...cred ca ai vazut si te-ai documentat de la buleala din service mai mutl decat ai stiut toata viata ta cam ca noi cu legile justitiei

                      Comment


                      • Fiecare cu "păsărică" lui , dar cred că mi-a trecut. Am găsit o inglița prin casa părinteasca și cu ajutorul ei am scos partea înfundată de material la nivel. Acum arata mai bine.

                        Comment


                        • O sa vând patentul și reprezentantelor din tara , operațiunea "inglița" , sa vezi cum curg euroii.

                          Comment


                          • Originally posted by alex1ioan View Post

                            Ia privește, asta nu le are...ce zici de asta?
                            Ăla e Duster ph3 și are alt tip de volan și airbag, orientativ la ăla găurile se dau la orele 7 și 5 nu la 9 și 3
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Mama lor de adancituri. Citind pe aici am luat si eu lupa si m-am uitat dupa ele. Asa este.
                              Motorul si transmisia nu conteaza. Daca apare un pitic pe creier, ala e important....
                              Macar sa se rezolve cumva.
                              Last edited by Gil26; 2 February 2019, 17:24.

                              Comment


                              • Mulțumim pt lămurire, numai un ochi agil de cunoscător putea face diferența, de asta am și cerut ajutorul. Pentru mine, recunosc , ambele erau la fel.
                                ​​​​

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google