Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa obtina autorizatie de taxi pentru o masina de 12 ani?!

    Comment


    • Sigur nu. 10 ani e limita maxima :-)
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Vorbește de skoda dar își ia Logan!
        Sa zicem... ursu latră ...

        Comment


        • vb de skoda pt ca a intrat in calcul...problema este rata la banca care pt skoda depaseste 1000lei/luna...de aceea m-am orientat pentru ce imi permite buzunarul.
          Last edited by constantin_stan78; 26 February 2019, 14:20.

          Comment


          • Vali2008 ,mașina este fabricata in Octombrie 2007 , cumpărată in Iunie 15 ,2018 . Catalizatorul a picat la 19000km acum am 22mii ! Am sunat la Opel si optez pt o asta k si sau Renault , katjar ...

            Comment


            • Originally posted by constantin_stan78 View Post
              vb de skoda pt ca a intrat in calcul...problema este rata la banca care pt skoda depaseste 1000lei/luna...de aceea m-am orientat pentru ce imi permite buzunarul.
              Off topic si eu:
              cea mai adevarata afirmatie
              Tin sa precizez ca pe langa banii mai multi platiti la achizitie (vorbim de Logan cu motor 1.0 si Skoda Rapid 1.0 - cu dotari asemanatoare) - cca. 20% mai mult (am pus o valoare minima, de bun simt), ai niste costuri mai mari, la intretinere (asta daca iti faci reviziile la reprezentanta, nu la service-ul lui X-ulescu). Vorbesc in cunostinta de cauza, cumnatul meu lucreaza la Porsche, si cand mi-am luat Dacia, Skoda Rapid era in carti, dar costurile mult mai mari, per total, m-au descurajat definitiv

              Comment


              • Daca pui pe hartie toate costurile (achizitie, asigurari, intretinere la reprezentanta) pe o perioada de 5 ani la Logan 1.0 sunt mult mai mici fata de Rapid 1.0.

                Comment


                • putin off topic. tocmai am venit de la reprezentanta Ford din Timisoara de la o revizie la un Ford Mondeo (full option) 2016. din 2016 si pana acum au schimbat de 3 ori volanul, pentru exfoliere. azi cand s-a pus problema schimbarii volanului din nou (acelasi defect) ghici ce?? cica nu mai e in garantie .)) deci probleme si la case mai mari. (masina are doar 85000 km)

                  ))

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Și celelalte mărci de mașini produse in "țări cu apa calda" au probleme,nu numai Dacia. Suntem noi Românii puțin cam pretențioși.

                    Comment


                    • te rog sa nu spui ca avem pretentii prea mari. finca nu cred ca exista posesor de Logan care sa se fi uitat la mocheta de calitate indoielnica, plasticul ieftin, covorase foarte slabe. si multe altele te tin de aspect interior sau design. Dar sa ai pretentia sa functioneze corespunzator nu cred (personal) ca este o pretentie exagerata sau mare. Toate celelalte l-am acceptat cand am cumparat masina (inclusiv lipsa carenajelor) si multe altele/....

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • da o tura pe la kia si, daca nu iti trebuie neaparat "berlina", o sa ai de unde alege.

                        ps: mai era un tip p-aci care s-a hotarit la miscarea asta. si-a si facut-o.

                        Comment


                        • Originally posted by LauCalin View Post
                          Pai și ce ai rezolvat? Sari din lac, in puț?
                          Adica nu știu, mai citeste-ti o data semnătura.
                          Daca e sa fie tot Dacia, eu as aștepta Logan 3 in toamna cu noul motor 0.9 TCe de 100 CP. Cică e altceva și poate Renault a învățat din slăbiciunilor actualului 0.9.
                          Eu cred ca te imbeti cu apa rece! Un motor de 900cc, supraalimentat, pe langa problemele care isi pot face aparitia, nu va avea viata lunga niciodata. Never EVER! Unii inca mai traiesc in epoca motoarelor fiabile de 1.4 si 1.6 MPI... Intr-o perioada in care majoritatea producatorilor auto fac masini pentru consum, voi chiar traiti cu impresia ca Dacia/Renault inca mai ofera masini care sa duca 1.000.000 km?

                          Comment


                          • Din cate am citit urmatorul motor turbo va fi de 1l (facut pe baza sce-ului) si ar avea puteri intre 100 si 125cp. Ar fi in gama renault 2019 (l-am cautat dar nu am vazut nimic la ei pe site)
                            Motorul turbo de 1.0 litru va înlocui actualul 0.9 TCe de 90 CP și va debuta în premieră mondială pe noul Renault Clio în martie 2019.

                            Comment


                            • La buy back merge garanta pana la 8 ani..am vazut insa in parcul dealerului si masina de 10 ani..

                              Comment


                              • .....culese de pe ici de pe colo......de prin vecini:
                                "Salut,
                                Sunt posesorul unei Skoda Octavia III 1.6 TDI , masina este noua ,o am de o saptamana si am cu ea deja 1000km , sunt putin dezamagit de ea , de zgomotele de la plastice cand este frig , de zgomotul din rezervor cand este plin , dar mai presus de astea mai am trei probleme la motor :
                                - la viteza constanta chiar daca este motorul cald sau rece masina are unele socuri ca si cum nu s-ar alimenta cu motorina, face mai des in plaja 1500rpm-2000rpm , dar am observat ca face si in plaja 2000-2500rpm, astept sa termin motorina(rompetrol)si sa incerc cu OMV
                                - apa urca la 90 foarte greu (in aproximativ 10 km de mers exterior la o temeperatura exterioara de 10grade celsius).
                                - am un un zgomot cred ca de ambreiaj cand este masina rece (apa nu a ajuns la 90 )dar nu se mai aude acest zgomot la descelerare
                                La voi cum se comporta aceste motoare ? "

                                Probeme sunt la toti producatorii, e plin netul de ele..

                                Scuze pt off topic!

                                9200 km , in continuare , fara probleme..
                                Last edited by alex1ioan; 27 February 2019, 14:23.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google