Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HAH!
    m-am rîs, umpic!

    Comment


    • Pai chiar devine amuzant.

      Comment


      • Ce inseamna ingliță? @alexioan

        Comment


        • OFF.
          O croseta, un ac mai mare pentru fire groase.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Exact, un ac mare și gros cu vârful întors, folosit pe vremuri la mileuri.
            Last edited by alex1ioan; 3 February 2019, 17:02.

            Comment


            • Tocmai am iesit din service. S-a inlocuit airbag pe procedura "neoficiala" , fara gaurire volan.
              Nu am intrebat cum vor proceda, nu le-am zis cum sa faca. Chiar eram pregatit de operatiunea "lnglita". Dar, probabil si ei sunt prezenti pe forum si a avut efect discutia de aici.
              Multumesc colegilor care s-au implicat, in special alex1ioan.

              Comment


              • Multi merg pe premiza, daca am patit-o eu, sa o pateasca toti, daca am dat eu in radar , ce rost mai are sa le dau blituri celorlalti din fata.
                Au fost multe sesizari la VC, dovada ca nici pana astazi nu am primit un raspuns de la ei, inca il mai astept.
                Parerea mea, ca asta ar trebui sa fie rolul forumului, nu sa facem bascalie, ca nu ne uitam in spatele volanului, cu ce te deranjeaza 2 gauri care nu se vad decat din pozitia pasagerului sau ca ne cramponam de volan, dar ea, saraca, are lipsuri multe.

                Comment


                • Si cum au procedat ca sa stiu sa le spun si eu celor din service ul care o sa ma duc. Am fost programat azi la schimbare da nu stiu ce sa fac

                  Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • ...spune-le , Nu ca la Alex1ioan si atasezi foto

                    Comment


                    • De acord. Sper ca Dacia sa iti "repereze" cumva dauna morala. Dar nu cred ca vor curge miile alea de euro de care ziceai.

                      Comment


                      • ..a fost o gluma, nevinovata, nu ma astept nici la "ne pare rau " , or sa zica ca asta e procedura oficiala. Am sa atasez raspunsul lor, cum am promis, desi nu stiu daca ajuta la ceva.
                        Last edited by alex1ioan; 4 February 2019, 12:03.

                        Comment


                        • Cum s-a procedat? Din ce am putut vedea:
                          A scos capacul dintre volan și Tdb.
                          Cu o surubelnita cred, prin lateral a împins, a deblocat ceva. Apoi a scos capacul din centrul volanului, care conține airbag-ul. Cam ce am văzut și în video cu link la #1062.
                          Timp manopera 5-10 min. Oricum mult mai puțin decât sa scriu, sa corectez, sa postez... Ma omoară aplicația.
                          ​​​

                          Comment


                          • Atâta se vaita unii de 2 găurele mici in volan de parcă le-ar fi găurit cineva barca și acum ia apa. Daca erau schimbate airbag-urile la dealer inainte de a preda mașina către beneficiar nici unul nu-și dădea seama că volanul a fost găurit "in mod barbar".

                            Comment


                            • Originally posted by jr65 View Post
                              Cum s-a procedat? Din ce am putut vedea:
                              A scos capacul dintre volan și Tdb.
                              Cu o surubelnita cred, prin lateral a împins, a deblocat ceva. Apoi a scos capacul din centrul volanului, care conține airbag-ul. Cam ce am văzut și în video cu link la #1062.
                              Timp manopera 5-10 min. Oricum mult mai puțin decât sa scriu, sa corectez, sa postez... Ma omoară aplicația.
                              ​​​
                              Multumesc. Da panglica nu o schimbă? Era bine daca ar schimba si banda pentru ca la un anumit numar de km se duce.

                              Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by danLaza View Post
                                Atâta se vaita unii de 2 găurele mici in volan de parcă le-ar fi găurit cineva barca și acum ia apa. Daca erau schimbate airbag-urile la dealer inainte de a preda mașina către beneficiar nici unul nu-și dădea seama că volanul a fost găurit "in mod barbar".
                                Vrei 2 găurele mici in volan? mă ofer sa te ajut, îți dispare " liniștea asta " imediat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google