Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am ridicat nimic in slavi si nu am aruncat cu noroi in nimic. Referinta aia a clasei medii e cu scandalul dieselgate, adica neamtul care a furat o planeta cu un soft facut special pentru furat. Si nu prea vrea nimeni sa faca update de soft ca merge prost masina dupa aia si ai probleme cu DPF care costa enorm. Si am luat-o la mult mai putini km in 2015.
    Asa ca cel mai bine fiti fericiti cu masinile voastre simple si robuste, neperformante si ceva mai zgomotoase dar spatioase, cu garda la sol, rezistente si ieftin de intretinut. Ca altfel va pun un link sa vedeti cat costa un bec de far original D1S...​​​
    Iarba din curtea altuia nu e asa verde pe cat pare.

    Comment


    • exact ce zice colegul am auzit de la multi amici
      toti cu masini sh de prin tari straine au probleme periodice cu ele, si ajung sa bage bani multi in masini obosite si invechite,cu km masluiti,
      de multe ori aud ca schimba o piesa si apoi pica alta piesa si tot asa ,de stau mai mult in service cu masina
      sau ca au fost la multi mecanici si electricieni si nu au gasit rezolvarea problemei, sau mai urat ,ca tot schimba piese care nu trebuiau schimbate, ca asa isi dau cu parerea mecanicii, si problema persista, dar banii se tot duc pe apa dambovitei

      loganul este o masina corecta in clasa din care face parte, de aceea sandero si duster sunt in topul modelelor de masini noi vandute in ue

      Comment


      • Originally posted by valioglu View Post
        neamtul care a furat o planeta cu un soft facut special pentru furat
        Mare adevar graiesti!

        Comment


        • oricum ai intoarce aceasta poveste nu poti sa spui ca Dacia este o masina buna. Poate pentru clientii externi este o alta calitate dar pentru noi romanii este un porodus de cacao. Asa cum spuneam ,, la noi merge si asa". Seviciile sunt de rahat pentru o masina de rahat. Iti spala si picioarele pana de agata sa cumperi asa zisu automobil si dupa aia ....... "la revedere". Trist este ca nici nu se va schimba ceva cu atitudinea unora care se multumesc cu foarte putin. Dar e bine ca ne dorim nivel de trai ca in occident dar uitam sa ne cerem drepturile ca.... "atat am platit atat primesc". Uitam ca atat platesc si nemtii, cehii, francezii, si totusi ei primesc mai mult. (NU MAI MULT!!) primesc ceea ce trebuie ca si conditii de garantie, service, etc. Numai la noi nu se poate ca nu-i asa asta e poporul roman. Pana nu te fura putin nu poate dormi noaptea. Dar este si de asteptat , doar Traian nu a adus numai savanti cand a colonizat Dacia (si nu ma refer la masina acum). Din hoti si curve nu putea sa iasa o natie de genii. Din pacate multi limitati din toate punctele de vedere.

          revenind la subectul topic-ului.... ganditi-va de 100 de ori inainte de a cumpara Dacia.!!!!

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Da, te-ai catranit rău, costiC, pe nația asta , atâta înversunare nu îți face decat rău, crede-mă.

            Comment


            • )) doar parearea mea despre 1.0SCe. La fel ca masina si poporul. ))))) Nicio diferenta )))

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Cred că Herodot nu ne putea caracteriza mai bine decât a facu-o și asta(când) în jur de 400 i. Hr.

                Comment


                • N-am reusit să-l contrazicem nici după 2 milenii jumate.
                  ..scuze pt off topic...

                  Comment


                  • Offtopic ca offtopic dar vedeti ca vorbiti despre subiecte diferite. Alex1Ioan vorbeste de geto-daci (care au fost caracterizati de Herodot pe vremea lui). CostiC vorbeste de colonizarea Daciei, dupa masacrarea dacilor (care probabil au disparut exact ca amerindienii de pe continentul nord-american).

                    Comment


                    • Originally posted by CostiC View Post
                      oricum ai intoarce aceasta poveste nu poti sa spui ca Dacia este o masina buna. Poate pentru clientii externi este o alta calitate dar pentru noi romanii este un porodus de cacao. Asa cum spuneam ,, la noi merge si asa". Seviciile sunt de rahat pentru o masina de rahat. Iti spala si picioarele pana de agata sa cumperi asa zisu automobil si dupa aia ....... "la revedere". Trist este ca nici nu se va schimba ceva cu atitudinea unora care se multumesc cu foarte putin. Dar e bine ca ne dorim nivel de trai ca in occident dar uitam sa ne cerem drepturile ca.... "atat am platit atat primesc". Uitam ca atat platesc si nemtii, cehii, francezii, si totusi ei primesc mai mult. (NU MAI MULT!!) primesc ceea ce trebuie ca si conditii de garantie, service, etc. Numai la noi nu se poate ca nu-i asa asta e poporul roman. Pana nu te fura putin nu poate dormi noaptea. Dar este si de asteptat , doar Traian nu a adus numai savanti cand a colonizat Dacia (si nu ma refer la masina acum). Din hoti si curve nu putea sa iasa o natie de genii. Din pacate multi limitati din toate punctele de vedere.

                      revenind la subectul topic-ului.... ganditi-va de 100 de ori inainte de a cumpara Dacia.!!!!
                      Nu nu m am gandit deloc cand am luat al 2 lea logan adica asta de acum din 2018. Mai am unul din 2008 si am facut 585000 de km fara sa umblu la MOTOR, CUTIE ,CASETA DE DIIRECTIE SI SERVIDIRECTIE! DA??? Asta e nimic pt tine? Bun...sunt absolut sigur ca la modelul asta nu o sa mai fie asa, cel putin la motor..dar nu stiu ce masina ar fi rezistat atatia km fara sa umblu la ce am spus mai sus. NU MAI VORBITI PROSTII!!!!!! VA ROG

                      Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Și aia cu fluctuațiile turometrului???? Și aia cu băgat gaze pe ventilatia mașinii? Nu sunt prostii , sunt realități,.

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • A mai patit cineva cu Logan 1.0 SCE sa intrerupa motorul in mers? E ceva ca o balbaiala, sacadare, un fel de dat in nas. Mi s-a intamplat de vreo 3-4 ori de cand am sareta, ultima data fiind chiar azi.
                          Ce dreaq o fi?
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Da eu am patit. La mine a fost de la calculatorul de injectie. La mine se intampla la mers constant...treapta a 5, 70 km/h si hop...dadea in nas cam 1-2 secunde, turatia scadea putin si dupa aceea isi revenea la normal. A fost schimbat pe garantie. De atunci merge bine. Sper sa rezolvi.

                            Comment


                            • Multumesc de info.
                              Care e procedura cu garantia? Merg direct la reprezentanta sau trebuie sa sun in prealabil la vocea clientului la Dacia?
                              E prima data cand intampin probleme cu un Logan. Cu asta de 2018 am doar vreo 1100 km.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Dupa 1000 si ceva de km mi s.a intamplat si mie. Am fost la reprezentanta, le-am spus problema, m-au programat la diagnoza, si dupa o luna mi-au pus calculator nou. Vazand ca dureaza asa mult i-am stresat cu telefoane si pe cei de la reprezentanta si pe cei de la vocea clientului. Bafta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google