Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by radu.pop View Post
    Din UCH am reusit sa activez alarma(mai exact incep sa se aprinda avariile daca se deschide o usa).
    ce face acea alarma? cum se manifesta? eu am inteles ca se aprind doar avariile. dar nu mai stiu in ce conditii.

    Comment


    • Pentru cine doreste am urcat pe: https://transfiles.ru/mkwq1 Pyren195 pentru Windows (baza de date 195, DDT decembrie 2019, tutorial de instalare si alte cateva) si PyRen pentru Android (baza de date 190, fisierele necesare, tutorial de instalare). Modul DDT din Pyren este interesant. Link valabil 14 zile.

      Sarbatori fericite si multa sanatate tuturor!

      Comment


      • Multumim frumos pentru urari , dar si pentru softuri.

        Comment


        • Am ajuns la punctul 5 pentru instalarea pe Android. Cu datele mobile inchise, apăs pe Local Instala și aplicația se oprește. Am respectat întocmai pașii din tuturial. Sărbători fericite!

          Comment


          • @ Suiram16 eu l-am instalat fara probleme, la fel si cativa colegi carora le-am oferit programul. Ai pus folderul com.googlecode.pythonforandroid (are cele trei arhive) in directorul radacina al telefonului?
            Am urcat o arhiva si cu varianta pentru Android mai mic decat 8 pe: https://www114.zippyshare.com/v/onSeH01O/file.html
            Daca voi avea timp fac si cateva capturi cu acest pas detaliat.

            Comment


            • Sau puteti viziona filmuletul detaliat al unui user pentru care am toata stima: https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

              Comment


              • Am pus folderul. Am Android 9.0 Când am timp repet procedura. Toată stima!

                Comment


                • Suiram16, incearca sa pui folderul : com.googlecode.pythonforandroid in folderul "Android" din radacina telefonului. Acolo unde sunt toate celelalte " com. -uri "

                  Comment


                  • Fiecare procedeaza cum doreste, eu am descris pasii de instalare care functioneaza la mine si la altii (dovada sunt capturile oferite din program). Folderul com.googlecode.pythonforandroid trebuie sa fie in directorul radacina (vezi atasat). Se lanseaza Python for Android, se verifica sa avem Version Available: Bin:29, Extra:29, Scripts:26 (fara conexuine la Date Mobile), se lanseza Local Install apoi Run Local Install, programul va extrage modulele arhivate apoi va afisa versiunea disponibila si instalata. Se inchide si se continua cu ceilalti pasi.

                    PS: in capturi am facut corecturile necesare nedorind sa mai dezinstalez\instalez totul din nou (am facut-o de prea multe ori incercand sa ajut).
                    Attached Files
                    Last edited by Gil26; 18 April 2020, 19:02.

                    Comment


                    • @ Suiram16, tot pe Android 9 l-am instalat in 4-5 minute folosind aceleasi fisiere si aceeasi pasi din tutorial (am incercat sa il fac cat mai explicit). Regret ca la tine au fost ceva probleme (poate fi orice, de la programul de protectie pana la faptul ca nu ai continuat cu Run Local Install). Tocmai pentru a evita astfel de discutii l-am sters, colegii care l-au descarcat il pot distribui daca doresc. Alti doi colegi doar ce l-au instalat fara probleme.

                      Eu recomand mai ales instalarea celui pentru Windows, il consider de un real ajutor, mai ales modul DDT, fisierul VIN, PIDurile, FAV, descriere\stergere erori, backup, etc. Si pentru el sper ca tutorialele sunt destul de clare (o sinteza a “tonelor” de “material” ce se pot gasi pe Internet). Versiunea aceasta este stabila si se dezvolta continuu.

                      Pentru ca tot s-a mentionat Python cred ca ar trebui sa multumim celor care au dezvoltat\dezvolta acest program (diferite platforme). Datorita muncii lor ne putem bucura si rula toate aceste programe de diagnoza care folosite cu grija si atentie, intelegand bine procedurile si efectele lor, sunt niste instrumente folositoare.

                      Doresc tuturor lucru pe CAN cat mai placut, util si mai ales fara probleme.

                      Comment


                      • Am instalat si eu PyRen-ul tot in cca 4 min. Tutorialul lui Gil este detaliat si perfect structurat . Reia instalarea si sigur o sa gasesti motivul . Acum astept sa invat sa lucrez cu softul .
                        Multumiri celor care muncesc sa ne faca noua placerea descoperirii de noi posibilitati.

                        Comment


                        • A aparut CanClipV196. Pentru cine doreste am urcat (cu putina intarziere) baza de date pentru Pyren arhivata in format .7z pe: https://www57.zippyshare.com/v/XRkN7EJh/file.html
                          BVMExtraction doar pentru X52 si Location doar pentru Ro, Fr, Gb, Ru. Restul “neperiate”.
                          Obs: pentru masina mea folosesc si baze de date mai vechi iar CLiP este versiunea 172 (ultima pentru XP) dar “tratata” cu V183.

                          Comment


                          • Din graba am uitat sa pun si folderul DocDB_RO in arhiva, l-am urcat (pentru vehiculele “uzuale” Dacia) pe: https://www82.zippyshare.com/v/67wyRgcW/file.html

                            Comment


                            • Pentru cei care doresc am urcat baza de date 196 comprimata (maxim) pe: https://www10.zippyshare.com/v/Nnls1yFe/file.html
                              Contine EcuDacia, EcuRenault, Location (Fr,Gb,Ro si Ru) si Vehicles. Desigur ca si aceasta se mai poate "curata" (sterge fisierele direct din arhiva, nu trebuie dezarhivata, pastrand doar cele necesare masinii).
                              Este recomandata mai ales pentru PyClip (Android), se pune arhiva pyrendata_196.zip in Phone\sl4a\scripts (la acelasi nivel cu _pyren_launcher.py).
                              Daca sunt limitari de spatiu se poate folosi si pentru PyRen (se pune in C:\Pyren la acelasi nivel cu _pyren_launcher.py si se sterg folderele nearhivate corespunzatoare celor din pyrendata_196.zip)

                              Comment


                              • Salut. La logan SL PRESTIGE , fabricatie 2019 se poate activa Alarma?
                                Este această opțiune?
                                Mulțumesc.
                                sigpic
                                Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google