Revizii/reparatii 1.0 SCe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adevarat, le mănâncă orașul, mama lui....

    .

    Comment


    • Salutare

      A avut cineva revizia de 4 ani cu schimbarea curelei de accesorii și ce mai e pe acolo? Este necesar sa îmi caut eu piesele, sau sunt ok și cele de la Dacia?

      Merci

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Urmează la mine revizia a 4 a, dar la 35k km nu cred ca o sa schimb cureaua de accesorii ( la fel și cu lichidele), chiar dacă unii or sa ma blameze ca 4 ani sau 60k , îmbătrânește cauciucul etc. La tine e aproape, te sfătuiesc sa.ti iei piesele , de origine, de la un magazin de încredere și manopera la reprezentanta , de la ei e f scump. Masina e ok, tine cu casa, în continuare f multumit.

        Comment


        • Așa arată curelele după 93000 km și aproape 3 ani. Nu știu dacă sunt uzate sau cat timp o să mă mai țină. Vreau sa le schimb cat de curând dar la reprezentanta costa peste 1000 lei.
          46CC9C6A-234D-4252-92C4-607A20BA1DE1.jpeg F0603CC2-0AD6-46F1-AE74-72AF4D9A1974.jpeg 26AE3955-6AF0-4B9B-9C0C-C0A6645949B4.jpeg

          Comment




          • aici gasesti codul curelelor si procedura de schimbare. Daca comanzi curele de origine, acestea vor veni insotite de penele necesare montarii. 1000 de lei cost? 200 sunt curelele, de origine, restul e manopera?

            Comment


            • Eu am schimbat curelele in luna octombrie. Le-am luat de pe net.
              Attached Files

              Comment


              • ........200 lei sunt curelele la magazin , în reprezentanta sunt dublu, triplu...

                Comment


                • Am comandat și eu curelele, 206 lei cu transport.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Ai primit penele?

                    Comment


                    • va rog sa-mi spuneti un magazin online serios pebtru componente ( gen curele, filtre.. etc)

                      NU reusesc sa gasesc informatii referitoare la "cel mai bun" ulei de motor (1.0 SCe) . As aprecia sa ma ajutati si cu aceasta informatie

                      Multumesc!

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • eu preturi mai bune ca la Autokarma si Targul de piese nu am gasit nicaieri. Poti cauta de site-urile lor dupa codul piesei si le comanzi cu livrarea la sediu lor, fara a plati transportul ( asta daca ai magazine in orasul din care esti). Daca nu ai, piese auto arges au iara preturi bune la pachete de revizie.

                        Comment


                        • Incearca targuldepiese.ro, epiesa.ro, pieseautoarges.ro

                          Comment


                          • Originally posted by oBED View Post
                            eu preturi mai bune ca la Autokarma si Targul de piese nu am gasit nicaieri. Poti cauta de site-urile lor dupa codul piesei si le comanzi cu livrarea la sediu lor, fara a plati transportul ( asta daca ai magazine in orasul din care esti). Daca nu ai, piese auto arges au iara preturi bune la pachete de revizie.
                            si referitor la ulei...?
                            la ultima revizie am pus ULEI MOTOR ELF EVOLUTION 900 SXR 5W30 4L.

                            e ok? merg tot pe varianta asta?

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Nu! 5w40.

                              Comment


                              • Corect, 5w30 prea subtire, haleste mai cu spor,

                                5w40 perfect ca oricum de acum vine caldura, iarna s- a dus .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google