Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, au schimbat modificarea !

    Comment


    • Asta este un lucru bun pentru cine doreste o masina noua. Vor fi mai multe vouchere si pretul va fi similar cu cel din anii trecuti.

      Comment


      • Salut, eu am achizitionat anul trecut si am obtinut ca reducere aparatorile de noroi si covorasele, am insistat sa fie originale. Alte reduceri, va asigur ca nu dau, cu privire la plata integrala...este egal cu zero! Le faceti un defavor la plata cash, daca luati finantare de la ei prin RCI vor fi foarte, foarte incantati, au bonusare de la finantator, asa ca plata cash este un mit. Spuneti ca aveti oferte si de alti dealeri si fortati sa va faca cea mai buna oferta dar sa va asteptati doar la accesorii, marjele lor de profit sunt mici,marele castigator este producatorul.

        Comment


        • In 2015, am luat Dacia Logan prin programul Rabla. Bonusul era tot 6500 de lei. La pretul de catalog dealerul a mai facut o reducere de 200 euro, am inteles ca asa era politica producatorului atunci. A trebuit sa cumpar pachetul legislativ (triunghiuri, trusa medicala si stingator) de la dealer si prima asigurare RCA am facut-o tot la dealer.
          Nu stiu daca faptul ca am platit-o cash sau pentru ca nu am cerut dotari suplimentare dar in doua saptamani de la achitarea restului de bani, masina era in parcarea dealerului.

          Comment


          • Eu, similar ca si colegul, am primit pe lângă discountul rabla de 6500 lei, si reducerea comercială de 200 €, si masina fiind pe stoc am ridicat o de la dealer imediat ce am rezolvat cu hârtiile pt rabla

            ce vreau sa zic, cine are nevoie de masina cat mai repede, se poate orienta la una de pe stoc
            Last edited by panselin4; 12 April 2019, 11:22.

            Comment


            • La mine pe langa rabla am avut de ales 5ani garantie sau 600 euro si presurile cadou.Asa am luat logan prestije cu 7400 euro iunie 2017

              Comment


              • Foarte bun pretul de 7400 € pt un prestije
                eu am dat 7000 € pe laureat ,prin rabla, în 2014 ,si am avut 5 ani garantie în oferta, pe atunci nu apăruse prestije

                Comment


                • Salutare!
                  Pentru colegii care doresc achizitia unei masini noi, le recomand sa solicite la dealer si situatia cu masinile pe stoc.
                  Ce-i drept, majoritatea sunt albe, dar eu am luat Prestige de 4 luni, pe stoc, la care s-a aplicat un discount de 1500 eur, pe langa reducerea aferenta programului Rabla.
                  Astfel, desi imi planificasem un Laureat cu vopsea metalizata, m-am ales cu un prestige alb..la 6500 eur.
                  la pretul acesta deja nu am mai comentat nimic.
                  Desigur, nu a fost usor, am ratat prima etapa la Rabla intrucat am avut divergente cu dealerul/Dacia legat de un voucher de 200 eur pe care l-au pus initial pe oferta semnata, apoi l-au anulat fara nici o motivatie, apoi in toamna au venit cu aceasta oferta, intrucat ma pregateam sa mergem in Instanta (aveam multe documente, mailuri stranse, etc).
                  Si atunci am aflat ca exista acele destocari..
                  Bafta!

                  Comment


                  • Salutare,
                    Acum in programul rabla 2019 am primit de la dealer 4 anvelope de iarna pe 16, pentru un logan sl prestige plus, motor 0.9.
                    In rest, nimic, de asemnea am fost la mai multi dealeri.
                    La voi cum a fost cu discount-ul de la dealeri? (pentru cei ce au comandat in 2019)

                    Comment


                    • @panselin4: Am incercat si eu sa gasesc una de pe stoc ca sa nu mai stau aproape 2 luni dupa una comandata insa... aveau doar prestige fara volan piele si fara camera, care adaugate ulterior prin reprezentanta ar fi costat de cel putin 2-3 ori mai mult. Cel putin pentru camera caci volanul de piele este diferit ca si structura ca cel fara piele, mai exact este mai subtire. Daca pui piele pe cel fara piele se umfla mult si oricum nu fac cei de la reprezentana asemenea operatiuni. Iar imbracatul unui volan la o firma specializata, chiar daca ar costa sub suta de euro platita catre dacia daca o comanzi de la zero, nu ar iesi ca din fabrica, asta e clar...

                      Apoi problema a doua, toate de pe stoc erau din 2018 si aveam ZERO reducere si dealerul chiar mi-a recomandat sa nu cumpar o masina din stoc pentru ca o iau cu un an in minus in acte si nu am nici discount. Daca bagau si ei cateva sute de euro ma mai gandeam dar ramanea o urma de regret pentru lipsa volanului de piele si a camerei reverse.

                      @vali2008: Ti-a facut dealerul reducere de 1500 euro pe langa reducerea de 1300 de la rabla? Serios? Nu prea imi vine sa cred ca existe dealeri care fac asemenea reduceri. Lor ce le mai iese? Este totusi o masina de 10-11 mii, cam greu sa faci o reducere si de 100-200 dar de 1500?

                      @EmanuelO: Eu nu am primit nici o reducere, doar alarma gratuita si numere rosii asadar te intreb si pe tine... unde ai gasit dealer sa iti ofere anvelope gratuite de iarna?? Am fost si eu la 3 dealeri si toti ofereau maxim o alarma si eram si in discutii avansate cu aproape toti. Mi s-a spus ca mai mult de atat nu se da pentru ca ei au doar 3% comision pe masina.

                      Comment


                      • Apoi problema a doua, toate de pe stoc erau din 2018 si aveam ZERO reducere si dealerul chiar mi-a recomandat sa nu cumpar o masina din stoc pentru ca o iau cu un an in minus in acte si nu am nici discount.
                        Cred puteau sa-ti spuna si cand au fost produse in 2018 ! O masina produsa in oct-noiembrie n-ar fi o afacere rea (chiar daca a prins-o iarna pe stoc...)
                        Eu am comandat masina pe stoc in 27 aug 2018 (livrata la inceput de octombrie-pt a prinde rabla de toamna) si masina e produsa in iunie 2018 !
                        Oricum , o minima reducere puteau sa faca sau sa ofere un bonus (gen 4 anvelope de iarna -cum a fost prin Rabla la final de 2018 ,dar nu de la inceput.Eu de exemplu n-am prins oferta cu anvelope...)
                        Last edited by radiantm; 16 April 2019, 19:27.

                        Comment


                        • Peste cativa ani cand urmeza sa vinzi masina o sa conteze anul de fabricatie.

                          Comment


                          • Salutare!
                            Reducerea suplimentara de 1500 eur si celelalte bonusuri le-am primit de la Dacia, parcul auto este al lor, nu al dealerului.
                            Chestia e ca si la masina precedenta, in 2010, am avut posibilitatea de a lua o masina aflata pe stoc, cu o reducere de vreo 500 eur, dar atunci am tinut mortis sa o iau noua, cu motorul de 1.216v, abia aparut. Cea de pe stoc era 1.4 ..
                            La vanzare, stupoare, se cauta mai mult motorul de 1.4..
                            Acum, la ce stocuri de Loganuri am vazut, nu inteleg cum de nu se ofera discounturi suplimentare..eu zic sa intrebi la alt dealer.
                            Intre timp, colaborezi cu dealerul si duci rabla la casat, se valideaza in sistem si apoi poti sa aplici la ce dealer vrei. Si SIGUR vor plusa cu un discount, altfel vor ramane cu stocurile.
                            Iar masina daca o cumperi, de pe stoc, beneficiezi de garantie de la data livrarii si pe certificat va apare 2019..chiar daca e din 2018.
                            Bafta!

                            Comment


                            • Prestije la 6500 euro, cu toate reducerile aplicate este super afacere

                              Este bun si un set de anvelope de iarna, cum vad ca au primit alti colegi la achiziția mașinii

                              apropo, trebuie sa mi cumpăr alte anvelope de iarna, sa le schimb pe cele actuale
                              ma gandesc între :
                              michelin alpin, goodyear, sau continental
                              si sa vad in ce stare sunt jantele de tabla, daca mai merg sau trebuiesc schimbate si acestea
                              fiind din 2011 de pe vechiul logan

                              Comment


                              • Michelin sau Continental merita. Jantele de tabla nu se strica, sr roluiesc si se vopsesc si sunt ca si noi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google