Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia a marit preturile constant de la lansare logan 1 ph1 toamna an 2004, L1ph2, L2 ph1 , L2 ph 2 .... au tot adaugat obtiuni, masina tot mai performanta, cite 100 e -200 e la fiecare schimbare de faza / generatie /model pretul decit a crescut

    si foarte bine a facut, cine sarakii sa stea acasa lor

    Comment


    • Am intrat si eu in linia dreapta a livrarii... Azi am scos " fiscalu' " pentru batranica ce va merge la casat.
      Am fost si pe la dealer, care mi-a confirmat vestea buna data anterior, cum ca masina va ajunge mai devreme decat se estimase anterior: 7 in loc de 23 iulie. Pe 28 iunie intra in fabricatie si max. 7 iulie va fi aici. Me happy!
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Pe 28 iunie intra sau iese?

        Comment


        • Știe cineva dacă au început livrările la mașinile cu MediaNav?

          Comment


          • Pai, ce, s-au oprit vreodata?
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Eu știu că nu aveau piese pt MediaNav (a nu se confunda cu MediaDisplay) și până acum nu auzisem pe nimeni care să primească mașina cu Medianav.

              Comment


              • Piese au avut pe stoc si s-au produs masini cu MediaNav, fii pe pace. Ulterior, comenzile au fost esalonate (citeste intarziate) de aprovizionarea mai dificila cu componente.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • A primit cineva de pe acest forum mașina cu Medianav prin programul Rabla?
                  Last edited by playmaker831; 3 June 2021, 12:39.

                  Comment


                  • Mie imi vine pana pe 7 iulie.

                    Mai devreme m-a sunat (cam tardiv as zice) o doamna de la Vocea Clientului Dacia. Cerusem intr-un e-mail sa-mi confirme/infirme chestia cu schimbarea datei de livrare la adaugarea de optiuni noi. De pilda, eu am vrut schimbarea culorii si scaune incalzite (in plus fata de MediaNav, volan piele, clima si pachet parcare 2). Dar desi eu am renuntat la modificari din cauza prelungirii cu cel putin o luna a datei de livrare, o sa va spun ce-a zis doamna respectiva. La adaugarea oricarei noi optiuni se prelungeste automat termenul de livrare si e posibil sa fie nevoie sa se aloce o noua serie de sasiu. Mi-a indrugat ceva despre ultima cifra din seria respectiva, dupa care s-ar da masinile in lucru si s-ar face asamblarea pe linia de montaj a masinilor. Nu prea m-a convins, fiindca dealerul mi-a spus ca se poate pastra VIN-ul. Probabil daca adaugirile sunt mai ample, e necesar si ce-a zis doamna. Insa, a spus-o si dealerul, in mod sigur se modifica (chiar drastic) data de livrare.
                    Last edited by ursamajor; 3 June 2021, 13:39.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Eu zic să îl crezi pe dealer. Ăștia de la Vocea Clientului nu prea știu cât e ceasul,ca să îți dau exemplu la mine, dealer -ul mi-a arătat că iese din fabrica pe data de 26. 05, pe când de la Vocea Clientului mi-au comunicat data de 09.06. Ar fi culmea sa ma mai sune sa îmi zică ca a ajuns mașina când deja e la mine de aproape o săptămână.

                      Comment


                      • Pana la urma n-am aflat: se potrivesc rotile/jantele de Logan 1 pe Logan 3? Am un set de roti nou-noute si as vrea sa stiu daca sa le pun in vanzare sau daca le pastrez.
                        Si inca ceva: se poate solicita la dealer cu ce anvelope sa vina masina (vara/iarna/all seasons)?
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • La a doua intrebare raspunsul este nu. Cel mult poti soicita la dealer sa iti inlocuiasca anvelopele de vara cu care masina a venit echipata din uzina. Atentie: dealer-ul nu are anvelope pentru toate anotimpurile iar anvelopele de iarna sunt disponibile numai in sezonul rece. Evident totul este contra cost dar poti negocia o reducere (chiar importanta). Anvelopele originale (de vara, cu care masina a venit incaltata din fabrica) le iei acasa, in portbagaj.

                          Referitor la prima intrebare poti sa-ti spun ca rotile de la Logan 1 nu se potrivesc la Logan 2. Despre Logan 3 nu stiu.
                          Last edited by abc; 6 June 2021, 16:59.

                          Comment


                          • Jantele de Logan 1 se potrivesc la Logan 2 dar au alt ET. Teoretic se potrivesc si la Logan 3 dar nu garantez.
                            Vorbesc de jantele de Logan 1 ph2 cu ET 43.
                            Last edited by adi90; 6 June 2021, 17:14.

                            Comment


                            • Mașinile vin din fabrică numai cu anvelope de vară, chiar dacă se livrează pe 31 decembrie! Păi eu folosesc de 8 ani de zile jantele de pe primul Logan (pt anvelopele de iarnă) și abia acum îmi spuneți că nu se potrivesc, e ceva de waw !?!

                              Comment


                              • Originally posted by bestiuta2007 View Post
                                Păi eu folosesc de 8 ani de zile jantele de pe primul Logan (pt anvelopele de iarnă) și abia acum îmi spuneți că nu se potrivesc, e ceva de waw !?!
                                Pe Logan 2?
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google