Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu asa am si spus: daca masina vine din fabrica transportul e organizat de Dacia. Daca vine de la alt dealer, de dealerul tau.

    Comment


    • Originally posted by daymaker View Post
      Parca nu aveai termen 9 Iulie?
      9 Iulie a fost prima estimare (la comandă, în Aprilie) - apoi a 2-a estimare de fabricație a fost 13 Iulie, a 3-a a fost 14 și acum data finală s-a întors la 13 Iulie...
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Originally posted by ursamajor View Post
        Au dat din umeri ambii, si Dacia si dealerul. Ieri am sunat din nou la VC si am dat peste o doamna mai destupata decat cea cu care am vorbit initial. Urmeaza sa primesc raspuns final. Masina era in centru de expeditii inca. Sa vedem daca sunt in stare sa-mi ofere raspunsul dorit, adica sa-mi spuna cand este programata sa plece. Termenul maxim este 7 iulie, asa era consemnat de la inceput. Revin in momentul in care am raspunsul lor.
        Stau cam prost la comunicare atat Dacia cat si dealerul (APAN Braila).
        Mno, revin cu update. VC mi-a comunicat, in cele din urma, ca masina a plecat ieri (30.06) de la ei. Au preluat-o transportatorii, care au si ei 3-5 zile timp de transport cu predare la dealer. Deci ma astept ca luni sau poate marti sa ridic masina. Chiar si-asa va fi sub data initiala estimata (nu cu mult), care era 7-10 iulie.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Revin cu info ..m-a sunat dealar-ul ca are detalii noi ..(comanda făcută pe 9 iunie ) ..masina iese din fabricație pe 15 iulie ..livrarea 20-25 iulie !! ...saptamana asta depun dosarul de rabla (încă folosesc masina) ..

          Comment


          • Nice..

            Incurcate sunt caile comenzilor pentru noile Dacii

            Colegul DFA a comandat in Aprilie si aveti aproape aceeasi data pentru iesirea din fabricatie

            Comment


            • Originally posted by daymaker View Post
              Nice..
              Colegul DFA a comandat in Aprilie si aveti aproape aceeasi data pentru iesirea din fabricatie
              DFA a comandat cu optiuni multiple. Si pe mine m-a intarziat MediaNav-ul. Fara el, in loc de 3 luni aveam de asteptat pana intr-o luna. Daca celalalt coleg a comandat stock sau optiuni care nu intarzie, e posibil sa fi prins un lot de fabricatie mai in scurt.
              Ar mai exista cazul fericit (dar extrem de rar) ca altcineva sa renunte la o comanda cu exact optiunile dorite de altcineva si acel altcineva sa puna mana pe acea comanda si sa sara peste rand, sa zic asa.
              Last edited by ursamajor; 4 July 2021, 07:55.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Masina este un logan confort eco-g 100 ..cu 6 opționale..culoare (gri comete) media nav,clima auto. ,volan piele,geamuri electrice spate ,senzori parcare spate !

                Comment


                • Ai avut noroc.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Originally posted by Alecs1986 View Post
                    Am dat și eu comanda astăzi!!Logan confort + pachet scaune încălzite,geamuri electrice spate volan îmbrăcat în piele și senzori parcare spate...termenul aproximativ de livrare ar fi în septembrie..doamne ajuta!! Sa nu stau mult fara mașină!!
                    Update!!Astăzi am primit mesaj comanda data pe 1.07.2021 data estimata de ieșire din fabrică 28.08.2021!!

                    Comment


                    • Fericiți cei care primesc totuși și informații legate de data ieșirii din fabricație. Eu unul, la o comandă plasată pe 9 iunie, nu am primit până azi nicio informație de genul ăsta.
                      Last edited by 77sky; 5 July 2021, 12:45.

                      Comment


                      • O dată estimată de ieșire din fabricație poți primi abia când comanda ta primește un VIN.
                        Ai primit VIN-ul tău? Nu cel temporar, fals!
                        Unii agenți de vânzări uită să sune clienții când apar modificări în starea comenzilor - trebuie să-i suni tu sau să treci pe la dealer personal.
                        Last edited by 77sky; 5 July 2021, 12:45.
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Nu am primit niciun semn de la dealer din momentul efectuării comenzii. Presupun că totuși am deja VIN alocat, au trecut mai mult de 20 de zile de la momentul plății avansului. Ce e drept, nu am dorit să contactez eu dealerul până la acest moment. Probabil mă vor anunța când ajunge mașina la ei în curte!
                          Last edited by 77sky; 5 July 2021, 12:44.

                          Comment


                          • " Mamaie, de ce nu mai vine? Eu vreau sa vie! "
                            Răbdare oameni buni, ce atâta graba, o sa "vie" si o sa vi se ia și de ele.

                            Comment


                            • Mi-am ridicat si eu azi masinuta. Comandata 17 aprilie, iesita din fabricatie pe 27 iunie, sosita sambatape 3 iulie, ridicata luni 5 iulie. Me happy!
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • Sa o "volanesti" sanatos si cu bucurie, multi km fara probleme!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google