Logan III - Accesorii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by AdrianHH View Post
    Ideea e ca sa nu frec usb-ul bordului, ba cu stick-ul de muzica , ba cu firul telefonului). Ar fi ok?
    Probabil că merge, depinde de calitatea prelungitorului USB, pentru că dacă vei folosi replicarea Android Auto sau Apple CarPlay e posibil ca anumite cabluri de calitate slabă să provoace erori de transmisie și să te trezești cu telefonul deconectat când îți e lumea mai dragă...

    Testează și vezi cum se comportă, în special pe durată mai mare de funcționare.
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • #92
      Comandat jante Rial Lucca black la o firma in Germania unde lucreaza un prieten, livrarea o sa fie in septembrie pe la sfarsitul lunii.Vreau sa-mi fac roti pentru iarna, la cauciucuri inca nu m-am hotarat, inclin spre Uniroyal MS 77 Plus dar ma mai uit si dupa altele.

      Comment


      • #93
        Cat costa bucata de janta?

        Comment


        • #94
          Originally posted by daymaker View Post
          Cat costa bucata de janta?
          76 EUR janta iar daca e sa iau cauciucuri de iarna Uniroyal MS PLUS 77 astea ar fi in jur de 67 EUR / buc, deci 4 orti complete ar fi 572 EUR (pret brut).

          Comment


          • #95
            Daca poti ia Michelin, Continental, Bridgestone, Pirelli. Nu sunt cu mult mai scumpe dar sunt mai bune.

            Comment


            • #96
              Cumpărat săptămâna trecută.


              Comment


              • #97
                Originally posted by cosmins2000 View Post
                700 lei cu totul
                Sa inteleg ca se poate monta camera si ulterior( originala)?
                Am versiune Comfort insa fara senzori sau camera marsarier.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by valioglu View Post
                  Daca poti ia Michelin, Continental, Bridgestone, Pirelli. Nu sunt cu mult mai scumpe dar sunt mai bune.
                  Un Michelin Alpin 4 de exemplu e in jur de 103 EUR, nu stiu daca merita sa platesc 108 EURO in plus pentru Michelin. Am pe Honda Uniroyal si se comporta bine, e tot un brand a lui Continental . Vad cum stau cu bugetul in toamna si ma hotarasc.

                  Comment


                  • #99
                    Cred ca orice anvelopa de iarna cu zgomot sub 70 db e buna
                    Logan 0.9 TCe 2018

                    Comment


                    • Michelin Aplin 4 - 68 dB
                      Pirelli Winter Sottozero - 71 dB
                      Continental Wintercontact TS860 - 72 dB
                      Continental TS870 - 70 dB
                      Uniroyal MS 77 PLUS - 72 db

                      Nu cred ca Pirelli saun Continental nu sunt ok. Pentru marimea mea, 205/60/R16 numai Michelin, Kleber si Nokian sunt sub 70 dB. Am vazut ca in testele ADAC pe primul loc a fost Goodyear urmat de Michelin si Dunlop. Din punctul meu de vedere clasamentul ar fi 1. Michelin, 2. Continental, 3. Pirelli.

                      Comment


                      • Originally posted by cosmins2000 View Post
                        Până una alta eu am pus camera originala de mers cu spatele și încălzire scaune aftermarket.
                        Ai idee daca se pierde garantia in cazul incalzirii in scaune?
                        Si cat te-a ajuns incalzirea in scaune?

                        Comment


                        • Originally posted by AdrianHH View Post

                          Sa inteleg ca se poate monta camera si ulterior( originala)?
                          Am versiune Comfort insa fara senzori sau camera marsarier.
                          Da. Eu am din fabrica Comfort cu senzori spate.

                          Comment


                          • Originally posted by Lolut View Post

                            Ai idee daca se pierde garantia in cazul incalzirii in scaune?
                            Si cat te-a ajuns incalzirea in scaune?
                            Nu știu dacă se pierde ceva la garanție. M-a costat vreo 500 lei cu montaj cu tot, dar nu mai știu exact cât .

                            Comment


                            • Ești mulțumit de ele? Vreau și eu să cumpăr de acum, pentru iarna, că atunci va crește prețul sigur.

                              Comment


                              • Originally posted by DFA View Post

                                Probabil că merge, depinde de calitatea prelungitorului USB, pentru că dacă vei folosi replicarea Android Auto sau Apple CarPlay e posibil ca anumite cabluri de calitate slabă să provoace erori de transmisie și să te trezești cu telefonul deconectat când îți e lumea mai dragă...

                                Testează și vezi cum se comportă, în special pe durată mai mare de funcționare.
                                Am cumparat un prelungitor usb de 15 cm (sa ca pun stick-ul cu muzica) si unul USB la USB C, ca sa scot stick-ul din prelungitor si sa leg telefonul prin cele 2 cabluri la usb-ul din bord, astfel, eliminand "frescusul" mufei usb din bord.
                                Ce sa zic, in teorie pare ok, practica face ca mufa usb din bord tot sa se miste putin datorita greutatii si flexibilitatii limitate a celor 2 cabluri. Mai pe romaneste, cand misti cablurile, se vede cum mufa din bord se misca si ea, deci , nu e cine stie ce diferenta enorma de "protejare".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google