Logan III - Accesorii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andreybogdan View Post
    Salut....a gasit cineva aparatori de noroi pentru logan 3?
    nu sunt... si eu comandasem sa imi monteze la masina cand vine(acum o saptamana) si au comandat ceva care nu se potriveste. am inteles ca momentan nu sunt.

    Comment


    • Am imbracat cotiera in piele.
      Attached Files

      Comment


      • Unde, cât a durat și cât a costat?
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • am si eu 2 intrebari

          1. a reusit careva sa gaseasca sa achizitioneze acea raota de rezerva slim? eu unu nu reusesc
          2. (da stiu, este o prostie) oare se poate imbraca/tapita usa portbagajului pe interior ?

          Comment


          • Originally posted by DFA View Post
            Unde, cât a durat și cât a costat?
            Am desfacut eu cotiera (e prinsa in 7 suruburi, dureaza un minut , e o carcasa de plastic) si am dus-o la dl. Sopa din Sibiu, str. Tiglari. Mi-a mai facut vreo 3 lucrari si face treaba de calitate. I-am dus cotiera dupamiaza si am luat-o a doua zi la pranz. Am platit 70 lei.

            Comment


            • Originally posted by DFA View Post
              8201735449 - Renault Dashcam Pro H780.jpg
              Am fost anunțat de Dacia că accesoriul 8201735449 - Renault Dashcam Pro - compatibilă cu senzor ploaie Logan/Sandero III (model FALCON H780 DASHCAM / DVR-H780-REN) se poate comanda la orice dealer Dacia - dacă dealerul nu colaborează să se sune la VC pentru a prelua cazul.

              8201735449 - Renault Dashcam Pro - compatibilă cu senzor ploaie Logan/Sandero III (model FALCON H780 DASHCAM / DVR-H780-REN) - acest model suportă înregistrare video 1080p HDR @30fps sau SDR @60fps, poate fi controlată prin Bluetooth (nu exclusiv prin Wi-Fi, cum era K200), suportă atât Wi-Fi 2.4GHz cât și 5GHz, obiectivul are un unghi mai mic (139 grade) decât K200 dar nu mai deformează imaginea, senzorul optic este Sony iar procesorul grafic este Ambarella. La fel ca și K200, include receptor GPS, senzor de șoc care salvează automat evenimente și permite supravegherea mașinii încuiate dacă cineva o lovește prin trezirea camerei din Stand-By și salvarea evenimentului. Aplicația de control nu mai este cea anterioară (din 2018, care avea multe probleme de compatibilitate), ci Renault UltraCam, publicată în Aprilie 2021.
              Prețul exact pentru H780 este de 1.190 Lei, cu TVA, nu e pe stoc la dealeri, se aduce la comandă.
              Last edited by DFA; 19 October 2021, 17:16. Reason: moneda
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Apropo de cotiere, cum se demonteaza cea simpla care vine la versiunea Comfort?
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Găsești aici - https://tech-accessoires.renault.com...ediaId=1277272
                  Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                  Comment


                  • Mersi! Cam mare bataia de cap.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Salutare tuturor!

                      Stie cineva ce dimensiuni au jantele flexwheel design Sorane de 15 cu care vine echipata versiunea Confort? Vreau sa cumpar jante de tabla si anvelope pentru iarna si am gasit informatii contradictorii pe net si pe forumuri.
                      In brosura cu accesorii pentru Logan 3 pe dacia.ro am gasit "Jantă Flex din oțel 6 J 15 4 40 - referinta 40 30 004 19R". Din ce inteleg este ET40. Este corect?
                      Conteaza daca janta pe care am cumparat-o (Logan 3 ET40 6J X 15H2 referinta 403003689R) are la caracteristici H sau H2?
                      De asemenea se pot folosi prezoanele de la jantele flexwheel pentru jantele de tabla?
                      Multumesc!
                      Last edited by Sebastic; 25 October 2021, 10:51.

                      Comment


                      • Exista posibilitati de a face oglinda/oglinzile sa se incline in jos (spre bordura) cand masina e pusa in marsarier? "reverse tilt mirrors" parca se numeste functia.

                        La unele masini care nu au functia asta din fabrica se gasesc module aftermarket care fac posibil acest lucru, de asta intreb.

                        Pentru Sandero 3 momentan n-am gasit nimic... poate stiti voi ceva mi se pare foarte utila functia, mai ales ca m-am obisnuit cu ea de la vechea masina.
                        Last edited by catelullego; 28 October 2021, 10:08. Reason: detalii

                        Comment


                        • Pe un forum german, poze cu conductele de incalzire spate, cu codurile aferente:
                          Hallo @Rallebu ! Danke, wie immer für deine tolle Recherche! Kann jemand die Teilenummern der Posizionen 7 und 8 in Erfahrung bringen und uns mitteilen ? Vielen Dank im voraus

                          Comment


                          • Rog doua sfaturi.
                            Am eco-G-ul ,fara roata de rezerva.
                            Am cheie de roti si as vrea sa ii cumpar un cric(cat mai compact sa il pot avea in caz ca(am si curte unde am toate sculele necesare pentru alte interventii)).
                            Ce cric imi recomandati?
                            Sa caut unul de Dacia OEM? Ce cod de cric sa caut? Banuiesc ca oricare de Logan ar fi ok, nu?
                            Sau sa iau unul aftermarket? As prefera crocodil ,nu hidraulic( in forma de I)

                            2. Pentru portbagaj , exista vreo protectie de prag originala sau aftermarket pe care mi-o recomandati? Am vazut ca am atins vopseaua deja pe acolo.

                            Comment


                            • 1. Eu l-am păstrat pe cel de la Logan 1. I-am tăiat urechea cu care se "agăța" în întăritura pragului și e foarte bun.

                              2. Pragul de portbagaj interior (metalic) nu are nici o protecție originală - niște nemți fabrică așa ceva - https://www.lzparts.de/dacia/sandero...enschutz-innen. Probabil va apare și pe la ruși. Protecție originală există doar pentru pragul exterior - cel format de spoiler.
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • 1. Am scris gresit, nu doresc cric crocodil, ci din acela romb(foarfeca cred ca era termenul corect)
                                2.Protectia exterioara imi trebuie mie ...asta ar fi 8201736346 ? (am luat cod-ul din excell-ul de pe paginia 2)
                                E autocolant?
                                Last edited by AdrianHH; 9 November 2021, 15:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google