Cat costa revizia la Logan 3?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cred ca mai degraba tine unde e fabricata masina, important este ca filtrul sa fie acelasi constructiv. Cred ca tine de lantul de aprovizionare si de furnizorii pe orizontala.

    Comment


    • #92
      Am schimbat filtrul de habitaclu. Filtrul de prim montaj era stantat Mahle si Renault, la cat de murdar era dupa 1 an nu-mi dau seama daca e cu carbon sau nu. Am pus filtru de origine cu carbon activ, marcat Denso si Renault, nu sesizez o reducere a fluxului de aer. Confirm ca se potriveste filtrul de Logan II. Masina e un S3.

      Comment


      • #93
        Originally posted by maryurs24 View Post
        683 Lei revizia de 1 an-9500 km
        La AMAT Pitesti
        A durat aproximativ o ora
        In ce a constat revizia?

        Comment


        • #94
          Cost revizie la un an si 17000km- 720 lei.Asa arata filtrul de gaz dupa 12000km. 20221115_092811.jpg

          Comment


          • #95
            Banuiesc ca e ala faza gazoasa care e capsulat?
            L-ai decupat tu?

            Comment


            • #96
              Da, am vrut sa vad cum arata, nu stiu cum este hartia noua, ce culoare.

              Comment


              • #97
                Aia este culoarea și când e nou-nouț.

                Arată foarte curat, filtrul de fază lichidă își face treaba cu brio.
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • #98
                  969 lei m-a costat revizia de un an (15k km). AutoEuropa Timisoara. Putin peste cat m-am asteptat sa fie

                  Comment


                  • #99
                    Vezi la vecini, la Autoglobus in sagului, au si ei contract cu uzina si poto face reparatiile sau reviziile in garantie.

                    Comment


                    • Pentru aceeasi revizie Service Auto Group (dealer Dacia, Resita) mi-a dat un deviz de 622 RON. La cei din TM ma asteptam sa fie mai scump cu 100, max. 150lei.

                      Nu stiam ca mai exista un dealer Dacia in Timisoara, mersi de pont!

                      Comment


                      • La Autoglobus m a programat pentru un test in cateva zile, la Autoeuropa in cateva saptamani... Nu vreau sa mai spun de cum s au comportat si cum mi au explicat problemele descoperite. Dpmdv sunt peste autoeuropa.

                        Comment


                        • La Auto Europa Șagului (Timișoara) am plătit cam 1070 de lei pe revizie, nu am văzut consumabilele schimbate, nu au trecut în carte revizia. Foarte scump, mașina avea cam 1800 km (am fost plecat în delegații).
                          Data viitoare am să încerc la Autoglobus.

                          Comment


                          • Asa se alege neghina, foarte mult pentru un schimb de ulei si filtru ulei. In mod normal trebuia sa ai in portbagaj 900ml ulei (daca nu a fost pus din butoi de 200l) si filtru gaz daca a fost schimbat totusi. La 8000km un coleg de serviciu a dat 567 lei fara filtru gaz, reprezentanta.

                            Comment


                            • Am si eu o intrebare, poate s a scris dar nu am vazut eu. La revizia de un an, se pot schimba si filtrele pt gaz si bujiile? Ca sa nu mai merg inca odata la ei ulterior? Pt ca nu o sa ajung la 30.000 de km intr un an, o sa ajung pe la 18-20.000. Am revizia gratuita, dar prefer sa platesc revizia pt gaz ca sa nu mai merg inca odata la ei.
                              Multumesc!

                              Comment


                              • poti sa schimbi ce vrei tu, cand vrei tu. atat timp cat platesti, pe ei nu ii intereseaza. doar sa nu depaseasca acea perioada. poti schimba bujii, filtre, ulei, din 5 in 5mii de km

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google