Logan III - Îmbunătățiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Confirm, am trecut din prima zi pe Michelin Crossclimate pastrand jantele originale. Reinitializare din meniul CB si gata

    Comment


    • Originally posted by DFA View Post

      Sistemul de pe Logan/Sandero III este indirect (TPW), bazat pe senzorii de viteză roată ABS.
      După schimbul de anvelope execuți o re-inițializare a TPW și ai scăpat.
      Multumesc.
      Toate cu un scop ..

      Comment


      • Bună seara.
        Aș dori să întreb dacă se poate activa sau ce ar trebui făcut, dacă se poate, pentru a avea pe ecranul dintre vitezometru și vitezometru, ora într-un colt , iar în celălalt colț temperatura exterioară.

        Comment


        • Vitezometru și turometru.

          Comment


          • Se poate, cauta "activare functii logan" pe internet.

            Comment


            • Originally posted by flickflack View Post
              Bună seara.
              Aș dori să întreb dacă se poate activa sau ce ar trebui făcut, dacă se poate, pentru a avea pe ecranul dintre vitezometru și vitezometru, ora într-un colt , iar în celălalt colț temperatura exterioară.
              Depinde în ce zonă a țării te afli: http://logan3wiki.wikidot.com/wiki:f...-se-pot-activa
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Mulțumesc! Cluj.

                Comment


                • DFA: ma uitam pe pagina aceea de wikidot si am vazut "HAZARD_WITH_BRAKE_CF". Se refera la "luminile de avarie"? Fiindca am vazut un videoclip in care pare ca flashuie toate trei luminile de frana.

                  Comment


                  • Originally posted by paul_damian View Post
                    [Se refera la "luminile de avarie"?
                    Da! Avarii la frânare de urgență!
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Multumesc.
                      Si flashurile franelor din video? E standard? Adica "asa face toate"?

                      Comment


                      • Sunt active din fabrică, cică.
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Pai eu stiu ca masinile noi obligatoriu au acest timp de semnalizare la franarea de urgenta.

                          Comment


                          • Cat de curand imi fac curaj si scap de SS, mai uit sa-l dezactivez manual si ma calca pe nervi. Aveti idee, dupa interventia in calculator va fi dezactivat permanent sau tine minte ultima setare din buton? La BMW asa l-am programat, dezactivez din buton si ramane asa pana apas din nou sa-l reactivez. Nu ca l-am reactivat vreodata, dar nu pierd functia

                            Comment


                            • Din câte știu eu nu mai poate fi activat, butonul S&S devine inutil.
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Îmi poate confirma cineva dacă filtrul de aer motor MANN-FILTER C 22 033 este compatibil cu Logan/Sandero 3? Sau ce alte alternative aftermarket mai exista? Dupa codul 165464877R nu gasesc nimic pe site-urile uzuale. Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google