Logan III - Îmbunătățiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DFA View Post
    Atunci când o să insonorizezi pe interior oalele roților spate și pe sub canapea pasageri o să vezi cele mai mai mari diferențe.
    Asta o sa fac eu vara asta. Asteptam sa vad daca au aparut carenajele alea third party, stii ceva?

    Th3T1ger​, m-am uitat si eu la wooferul ala JBL, vad ca are intrari RCA si separat High. Sa inteleg ca nu mai e nevoie de convertorul ala high/low daca te legi pe High din difuzoare?
    Last edited by ursamajor; 22 May 2023, 12:40.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Apropo, este pe undeva schema mufelor din spate de la Madianav?
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Originally posted by ursamajor View Post

        Asta o sa fac eu vara asta. Asteptam sa vad daca au aparut carenajele alea third party, stii ceva?

        Th3T1ger​, m-am uitat si eu la wooferul ala JBL, vad ca are intrari RCA si separat High. Sa inteleg ca nu mai e nevoie de convertorul ala high/low daca te legi pe High din difuzoare?
        Exact, nu mai ai nevoie de convertor deoarece toata electronica este deja incorporata in el.

        Comment


        • Originally posted by ursamajor View Post
          .... Asteptam sa vad daca au aparut carenajele alea third party, stii ceva?
          Nu am văzut așa ceva.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Originally posted by ursamajor View Post
            Cica ar exista un adaptor care intra in unitatea multimedia, care te-ar ajuta sa nu mai tai firele, in care intri apoi cu mufa masinii... deci ceva interpus intre unitate si mufa originala. De la el pleci apoi spre subwoofer. De-abia am inceput sa ma documentez. Daca aflu, scriu si aici.
            Am tot cautat si cred ca am gasit ceva in acest sens. Totusi, nu sunt inca convins daca este vorba despre acest adaptor. Din cate observ, mufa alba din mijloc ar intra in locul celei existente, iar cea existenta in mufa alba din dreapta.

            Subwooferul trimis de mine, vine cu astfel de mufe, ceea ce ma face sa cred ca cea cu cablu rosu, ar intra in una din cele 2 mufe negre de mai sus?
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 26 May 2023, 18:21.

            Comment


            • Pe Medianavul de pe Logan 2 a montat cineva si a folosit adaptorul AD-0145. Vad ca la tine e un AD-115B. Specifica undeva ca merge la medianav de Logan/Sandero 3?
              Sunt mufele de pe Medianavul anterior aceleasi pin cu pin cu cele de pe Medianavul actual? De aceea intrebasem mai sus daca are cineva o schema cu legaturile.
              Last edited by ursamajor; 25 May 2023, 20:32.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Din pacate nu era specificat cum ca s-ar potrivi cu Media Nav. Nu-mi dau seama daca s-ar potrivi pinii sau nu, o schema ar fi de ajutor...

                Comment


                • Originally posted by Th3T1ger View Post

                  Am tot cautat si cred ca am gasit ceva in acest sens. Totusi, nu sunt inca convins daca este vorba despre acest adaptor. Din cate observ, mufa alba din mijloc ar intra in locul celei existente, iar cea existenta in mufa alba din dreapta.

                  zIk27py.png

                  Subwooferul trimis de mine, vine cu astfel de mufe, ceea ce ma face sa cred ca cea cu cablu rosu, ar intra in una din cele 2 mufe negre de mai sus?
                  mEwrWnF.png
                  Adaptorul e ce trebuie.

                  Dpmdv se poate și mai bine, dar nu toți au acces la pini și mufe... în plus e și garanția la mijloc (a mașinii și a componentelor audio after market)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am vrut sa comand un cablu de-ala... nemtalaii aia iau inca pe-atat pentru transport. 75 de euro n-o sa dau in veci pentru asa ceva.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Da, exagerat de mult. Incearca printr-o firma de import piese auto. Poate iesi mai ieftin...

                      Comment


                      • Pai, romanul nostru mai pune si el adaos peste ce pune neamtu'...
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • salut, mă ajutați cu semnificația cablurilor de la brichetă? Vreau sa leg usb-ul suplimentar de jos și nu as vrea să greșesc. Altă întrebare ar fi daca e cazul sa montez și o siguranță suplimentară. Usb-ul o să îl folosesc doar pentru alimentarea camerei din bord. Mulțumesc.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Sper ca va place mai retro, ca de țevi de esapament duble is satul )

                            Mai una alta din punga de pe Aliexpress:

                            1. Lip de spuma
                            2. Aparatori noroi de pe Tesla
                            3. Folie galbena pe ceata. O sa le schimb, am facut asa o proba sa vad cum sunt. Le voi decupa si lipi mult mai bine fata de cum sunt acum.

                            As fi pus spuma lip si pe praguri, dar cum avem evacuarea pe stanga, imi e sa nu ia naibi foc. Dadea bine...
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 8 photos.

                            Comment


                            • Salutare! A montat cineva a doua plafoniera șau a doua mufa usb (cea pentru încărcare)? Pe internet am găsit montaj "cu cablaj original" pentru mufa usb. Asta exclude modificări asupra instalației electrice sau e doar marketing? Pentru a doua plafoniera exista cablaj,mufe sau doar "cocoasa" aceea din plafon? Mulțumesc mult!

                              Comment


                              • "cu cablaj original" pentru mufa usb - întreabă pe cel care o face..., doar unele echipări au acel cablaj din fabrică..., în rest..., se conectează pe unde se poate...

                                Spotul de lectură pasageri nu are nimic pregătit - faci tu tot.
                                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google