Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ce bine e cu AC am mers zilele astea cu masina surorii mele are un clio,nu imi venea sa ma mai dau jos eu am AMBIANCE 1,5 dci si am la ea aer neconditionat de la geamuri ,suna periculos ia AC-ul mai jos...ca pret mi se zbate o pleoapa sa ma bag la o cheltuiala de genul asta
    sigpic
    Poate pentru lume ești o singură personă,dar
    pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

    Comment


    • #47
      Sa ma bag si eu in seama. Am si eu un Preferance de 1.6 pe care am pus A/c luat de la dezmembrari. Cu tot cu montajul m-a costat 2900RON. In manopera a intrat si schimbarea kitului de distributie. A/C face toti banii, mai ales pe caldurile astea. Cred ca e singura solutie pentru cei fara A/C din fabrica. Toate cele bune.

      Comment


      • #48
        Originally posted by xanax View Post
        Sa ma bag si eu in seama. Am si eu un Preferance de 1.6 pe care am pus A/c luat de la dezmembrari. Cu tot cu montajul m-a costat 2900RON. In manopera a intrat si schimbarea kitului de distributie. A/C face toti banii, mai ales pe caldurile astea. Cred ca e singura solutie pentru cei fara A/C din fabrica. Toate cele bune.
        montajul la cine l-ai facut? ma intereseaza daca e la un service poate da si garantie
        vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
        vand lampa adaptabila la torpedo

        Comment


        • #49
          @Xanax si cine ti-a montat AC aici in Tg.Mures?

          Comment


          • #50
            Originally posted by donpedro View Post
            @Xanax si cine ti-a montat AC aici in Tg.Mures?
            Montajul l-a facut un mecani de la service-ul Dacia, binenteles "in privat".

            Am primit garantie o jumatate de an de la dezmembrari, de unde am luat instalatia.
            Last edited by xanax; 21 July 2009, 21:06. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #51
              in Buc am un pretenar care a facut un update de AC la un Logan chel..... initial omu s-a calicit la banii cind a luat masina si apoi ii venea sa isi dea cu tesla in ....

              Comment


              • #52
                departamentul marketing de la dacia este pe undeva pe luna. odata ce clientii isi doresc sa monteze AC, treba asta vad ca se poate realiza in particular, de ce dacia nu vine in intampinarea clentilor. dacia ar trebui sa fie flexibila, iar daca clientul e dispus sa dea niste bani ei sa vina cu solutii. nu sunt in stare sa ia banii de la cei care doresc un lucru! In loc sa gaseasca solutii, spun ca nu se poate, asta da comoditate!
                sigpic

                Comment


                • #53
                  oricine poate monta aer pe logan doar ca trebuie sa se documenteze inainte si nu are cu ce gresi, doar atentie ,oricum nu-si scoate banii la vanzarea masinii cititi schema de aer conditionat si asezarea pieselor si ve-ti vedea ca este usor

                  Comment


                  • #54
                    sal. am un logan preferance.. 1.5 dci 70 cp.
                    am citit toata conversatia voastra. ce mai ramane de facut, e sa il contactez pe aurelian68. pt k suntem aproape, si zilele astea o sa mai caut pe la dezmembrari un AC, cu tot cablajul si conducte. si vroiam sa te intreb aureliane, il poti monta tu?

                    Comment


                    • #55
                      da se rezolva eu am dat o lista cu tot ce trebuie dar era ptr benzina ,sint cam aceleasi piese doar ca difera ca structura

                      Comment


                      • #56
                        aurelian acea schema de montaj este cumva din manualul loganului? am si eu in proiect montarea ac pe un preferance, dupa ce o sa achizitionez instalatia de la parc de dezmembrari.

                        Comment


                        • #57
                          da totul este pe schema manualului de ac si a instalatiei electrice de ac nu aveti cum gresi ,in special la parte mecanica daca cititi cu atentie si schema scoasa la imprimanta si cea electrica si cea mecanica ,va documentati cu o masina in fata care are AC ve-ti spune ca si mine'' pot face""si acum merge, ce nu am pus este acea piesa cu greutate pe furtunul cu conducta si are un zgomot ca de baraiala dar la turatii mari acum caut acea piesa sa o montez deasupra ,nu vreau sa pierd freonul schimband conducta cu furtun, deci voi care puneti ac pe masina cautati sa aiba acea piesa pe furtun montata din fabrica , ,numai bine si spor la treaba

                          Comment


                          • #58
                            Salut.Cei care ati luat piese de la dezmembrari,la ce pret ati luat tot ce trebuie?
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by AG 23 YNG View Post
                              Salut.Cei care ati luat piese de la dezmembrari,la ce pret ati luat tot ce trebuie?
                              Numai bine.
                              Eu le-am luat de la dezmembrari cu 2200RON.

                              Comment


                              • #60
                                Salut.Mersi pt. raspuns.Acel pret e pt. absolut toate piesele?Sau mai trebuiesc dupa ceva maruntisuri?Bine,plus montaj.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google