Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.Vreau sa stiu cit e in magazin/dezmembrari un gmv pt. 1.4 cu AC?
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • Eu am fost la pitesti si ma costat cu tot 40 mil nu ma durut capul cu nimic au facut tot ce trebuia, firele de ac au pus aparent pe linga cablajul original al masini pe un dci

      Comment


      • Am aproape tot,mai putin conducta de DA(directie asistata)si GMV-ul.
        Mai trebuie antigel,curea de accesorii,apa distilata si inca,citeva maruntisuri.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • Vreau sa intreb daca se potriveste instalatia de aer de la o Dacia SuperNova 1,4 benzina la Loganul meu 1,6 MPI abs plus.Daca ati putea sa-mi spuneti si ce anume sa demonteze mecanicul-ma refer ce piese contine instalatia(cat mai detaliat).Mersi mult!

          Comment


          • nu se potriveste, doar de logan pe benzina la tine

            Comment


            • Johan ::: esti, te rog ,amabil sa ne spui unde la Pitesti ? , nu am timp sa fac rost de piese si nici sa studiez problema.
              Multumesc

              Comment


              • Originally posted by gicutza View Post
                Johan ::: esti, te rog ,amabil sa ne spui unde la Pitesti ? , nu am timp sa fac rost de piese si nici sa studiez problema.
                Multumesc
                Pai nu trebuie sa faci tu rost de piese, pai o sa vorbesc cu baiatu sa vad daca mai monteaza si daca are toate piesele
                banuiesc ca vrei la modelu de 1,4

                Comment


                • Originally posted by johan View Post
                  Pai nu trebuie sa faci tu rost de piese, pai o sa vorbesc cu baiatu sa vad daca mai monteaza si daca are toate piesele
                  banuiesc ca vrei la modelu de 1,4
                  Da, modelul ambiance si fara servodirectie.
                  , deocamdata trebuie sa rezolv pe asigurare radiatorul si masca fata--> un caine bagabond care nu mi-a apreciat viteza.
                  Multumesc

                  Comment


                  • Salut ,costa 40 milioane cu manopera cu tot ,cam cat timp necesita montarea instalatiei de AC.

                    Comment


                    • am unu de clio 2...merge la fix pe logan , in perfecta stare si il dau ieftin 300e(compresor,tevaraie, tot ce ii trebuie...si este foarte usor de montat, nu trebuie sa fi mare meserias)
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • Originally posted by balos alin View Post
                        Salut ,costa 40 milioane cu manopera cu tot ,cam cat timp necesita montarea instalatiei de AC.
                        Eu am dat 40 cu tot cu manopera
                        Montajul dureaza o zi

                        Originally posted by felixb View Post
                        am unu de clio 2...merge la fix pe logan , in perfecta stare si il dau ieftin 300e(compresor,tevaraie, tot ce ii trebuie...si este foarte usor de montat, nu trebuie sa fi mare meserias)
                        Meserias trebuie sa fie cel ce face instalatia electrica
                        Last edited by johan; 8 October 2009, 22:50. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Johan si cum e?E ok?
                          Nu ai avut probleme pana acum?

                          Comment


                          • Salut.
                            Nu chiar,poti face si sa schimbi tot cablajul cu unul care are firele trase si pt. Ac-u.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Originally posted by Red_Alin View Post
                              Johan si cum e?E ok?
                              Nu ai avut probleme pana acum?
                              Pai rezistenta de la radiator si turul de la climatizare au cedat dar sa schimbat pe garantie binenteles ca le am schimbat eu
                              baiatu vine din doua in doua saptamini in timisoara cu consumabile si cu laptopul pt doritorii de tuning
                              nu am avut probleme cu el

                              Originally posted by AG 23 YNG View Post
                              Salut.
                              Nu chiar,poti face si sa schimbi tot cablajul cu unul care are firele trase si pt. Ac-u.
                              Numai bine.
                              Pai da se poate sa schimbe tot cablaju, la mine pe cablaj au fost niste fire in plus si au hotarit sa traga firele la calculator,releu aparent
                              Last edited by johan; 9 October 2009, 21:28. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Salut.
                                Eu unu asa am facut,am schimbat cablajul motor.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google