LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by petroman View Post
    dogvet
    nu mam gandit ca ar putea avea vriun defect la sistemul de franare deci nu lam probat la nici una din rulotele care leam avut dar nici nu am avut probleme cu vreuna ca sa intervina vreo defectiune la sistemul de franare ...putin probabil este pe parghii si foare usor de verificat si intretinut,daca tragi frana de mana si tine inseamna ca functioneaza si agatata daca vrei o poti regla identic cu sistemul de reglaj al uneu frani de mana de pe o masina...in concluzie am facut RAR la 4 rulote si nu am avut probleme cu frana,piese se gasesc la firme de vanzari rulote http://www.hobby.com.ro/ sau http://www.exis.ro/ si multe altele cea de adoua in caz de accident mai mare tio duce la reprezentanta de origine pe platforma.
    la frana brusca la 100km la ora nu am simtit ca o am in spate franeaza impecabil odata cu masina http://www.google.ro/imgres?imgurl=h...26tbs%3Disch:1
    --------------------------------------------------------
    tataieb12
    la TG.Secuiesc gasesti de la 1400 euro in sus toate au si cort ,oricum altfel nu o cumpara
    sau http://www.exis.ro/index.php?page=rulote daca cauti gasesti de cati bani ai- succes
    -------------------------------------------------------
    dogvet
    toate rulotele peste 600kg au si telescoape ,cel putin asa stiu eu,rulota care este in poza in spatele rulotei mele are si telescoape
    Vizualizind filmul cumpararii rulotei am observat sistemul antibalans care asa cum e prezentat e destul de ciudat,nu seamana cu ceea ce am vazut eu la altele,unde mecanismul de actionare lucreazxa in plan vertical.Apropo de achizitionare.rulota ta era de mult in tara si vechiul proprietar a vrut sa o vinda sau se ocupa de adusul lor si de inmatriculare si apoi vindut ?

    Comment


    • a stat cazat in champing langa mine la mare si mi sa pus pata pe ia asa ca in noiembrie mam dus la zalau si am batut la usa...................................restul se vede
      cuplu de remorcare antibalas il cumperi separat
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • Rulota o luase in primavara anului trecut uite si poza cu rulota vara trecura la mare cand avea proprietar pe cineva din Zalau
        PS sa nu cumva sa vad ca ai ceva cemi doresc io ca-ti bat urgent la usa
        Attached Files
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • Salutare
          Am nevoie de ajutorul vostru ca doar sunteti rulotisti, iar eu vreau sa devin
          Am incercat sa vad zilele trecute cateva rulote dar sa sfarsit doar cu vazutul toate aveau oarece probleme cu mirosuri si scurgeri si nu se incadrau in preferintele mele.
          Asadar caut o rulota cu urmatoarele caracteristici:
          -3 locuri din care 2 adulti si un copil
          -incalzire
          -WC,cabina dus
          -Cort
          -Aragaz,frigider,chiuveta (cred ca au toate)
          -Instalatia elecrica 12/220 volti
          -Greutate mica 600-650 kg, am logan 1.4 si momentan nu vreau sa il schimb
          Cuplu remorcare antibalans vad ca se cumpara separat,iar daca mai sunt alte dotari care credeti ca sunt necesare as fi recunoscator daca le si precizati.

          Va rog sa imi spuneti care anume model/modele de rulota se potrivesc cerintelor mele.
          Ca apoi sa stiu ce sa caut mai exact.

          Comment


          • Originally posted by petroman View Post
            Rulota o luase in primavara anului trecut uite si poza cu rulota vara trecura la mare cand avea proprietar pe cineva din Zalau
            PS sa nu cumva sa vad ca ai ceva cemi doresc io ca-ti bat urgent la usa
            Si aceste cuplaje sint standardizate,se pot monta si pe o rulota mai veche?

            Comment


            • pentru orice poti tracta, remorca ,rulota,platforma........la absolut orice
              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

              Comment


              • crull
                uite un numar de telefon de la cineva din Tg.Secuiesc de incredere si pretentios la adus rulote in tara ,le are de la 1200 euro pana la 5mii dar toate sunt nave daca vrei sa bati drumul pana la el la parc ca are vreo 20 permanent,repet aduse fb,fara miros.....sau altceva si eventual daca ajungi acolo sunt ce putin 6 parcuri cu rulote dar din ce am vazut la el gasesti ceti doresti si bine intretinute,am luat de la el primele 2 rulote si actuala a lui fratemiu este o ADRIA din 1999 super buna,si inca una pentru un prieten dar uite ca nu am poze o sai cer sa pun si cu rulota lui una nu am pus ca are o ZAFIRA dar o sa pun si e la fel de buna ,nu ai cum sa ajungi la el si sa pleci fara rulota o sa fie mai greu sa te hotarasti ca daca ar avea 1 sau 2 ar fi simplu dar avand mai multe ....... ai sa umbli din una in alta .
                Intai il suni ,zici ce doresti si la ce bani iti ofera si ........la fata locului nu exista sa nu negocieze vreo 2 - 3 sute de euro siti face si rarul acolo in pret vii cu nr rosii,toate sunt complete si au si corturi daca mai doresti accesorii sau piese de rezerva (motorase pentru rezervor apa,.......etc)are noi si sh tel 0744 307 225
                PS - nu e ruda cu mine si nici nu am vriun beneficiu cai dau clienti sunt doar un client foarte multumit de ceea ce am vazut la el (poti sai spui daca vrei ca ai nr de la PETRICA din IASI)
                Last edited by petroman; 24 May 2010, 20:34.
                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                Comment


                • Ok notat numarul, posibil sa ajung la brasov luna viitoare si poate urg si pana la targu secuiesc.

                  Ajuta ma pana atunci in problema mea, poate fac eu totusi o excursie in afara si o aduc singur

                  Asadar caut o rulota cu urmatoarele caracteristici:
                  -3 locuri din care 2 adulti si un copil
                  -incalzire
                  -WC,cabina dus
                  -Cort
                  -Aragaz,frigider,chiuveta (cred ca au toate)
                  -Instalatia elecrica 12/220 volti
                  -Greutate mica 600-650 kg, am logan 1.4 si momentan nu vreau sa il schimb
                  Cuplu remorcare antibalans vad ca se cumpara separat,iar daca mai sunt alte dotari care credeti ca sunt necesare as fi recunoscator daca le si precizati.

                  Va rog sa imi spuneti care anume model/modele de rulota se potrivesc cerintelor mele.
                  Ca apoi sa stiu ce sa caut mai exact.

                  Comment


                  • modelul de rulota nu conteaza conteaza sati placa si uitate in certificat cat ai voie sa tractezi la maxim autorizat si pana la kg alea iti iei rulota ca daca scrie in certificat ca trage atatea kg atunci trage fara probleme io zic ca tragi 800kg fara probleme ,iti recomand Hobby ,Adria,Knaus in special cele fabricate de nemti sunt mai inchegate
                    fati o idee http://www.anunturi-auto.ro/simple_s...lote&q_a=hobby

                    nu te speria de preturile de pe lincul cu Hobby sunt avioane preturile ,deci ceva de prin 2000 cum vrei tu gasesti maxim pana in 2400 euro la Tg. Secuiesc

                    lincul lam lasat sa vezi ceva modele nu preturi
                    Last edited by petroman; 24 May 2010, 21:33. Reason: Automerged Doublepost
                    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                    Comment


                    • Originally posted by petroman View Post
                      modelul de rulota nu conteaza conteaza sati placa si uitate in certificat cat ai voie sa tractezi la maxim autorizat si pana la kg alea iti iei rulota ca daca scrie in certificat ca trage atatea kg atunci trage fara probleme io zic ca tragi 800kg fara probleme ,iti recomand Hobby ,Adria,Knaus in special cele fabricate de nemti sunt mai inchegate
                      fati o idee http://www.anunturi-auto.ro/simple_s...lote&q_a=hobby

                      nu te speria de preturile de pe lincul cu Hobby sunt avioane preturile ,deci ceva de prin 2000 cum vrei tu gasesti maxim pana in 2400 euro la Tg. Secuiesc

                      lincul lam lasat sa vezi ceva modele nu preturi
                      Ar fi foarte bine daca domnul din Tirgul Secuiesc ar avea si un mic site de prezentare pentru ca e cam mare distanta pina acolo numai pentru a-ti face o idee despre rulotele expuse,dar in ultima instanta de dragul lor si a plimbarii pina acolo parca se merita !!!!!!!!!!!!

                      Comment


                      • Tu crezi ca eu cum am ajuns acolo....am vazut ca pe internet gasesc numai ciurucuri am riscat si mam dus acolo si am venit cu rulota
                        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                        Comment


                        • buna tuturor rulotistilor,am citit si eu chiteva pareri ; este bine ca mai sint si astfel de oameni. momentan nu am inca un Logan MCV,dar va veni si vremea aia.rulota imi iau la vara chind ma intorc in tara. Am o remorca cu prelata,pe care o folosesc pe post de rulota sau cort ( pe roti).M-am saturat si eu de tota tigania cu cortul si montatul lui,umflarea saltelelor,etc. Va doresc tuturor rute placute si vacante frumoase. Voi revenii cu amnunte ,poze.

                          Comment


                          • tiganeala nu este dar este destula munca si stres pentru a merge cu cortul si eu am mers la cort de mic cu parintii si cu familia mea mai incoace ,,a fost ok dar in masina stateam pe plapume cu o graza de paturi intre noi daca deschideam porbagajul pe drum......vaiiiii cine il mai inchidea sa nu mai zic daca faceai o pana si aveai nevoie de roata de rezerva si scule...dar a fost fain binenteles ca la rulota e ca si cu o casa dupa tine,eu o tin complet echipata incepand de la ac si ata pina la multe lucruri care numi trebuie,inclusiv haine(care ramanin dotarea rulotei pentru concediu),cel mai fain este barul care mi lam aranjat in interior ,am sa va pun si poza cu el
                            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                            Comment


                            • am mai gasit un nou rulotist cu logan dci care isi proba noua achizitie la releu Iasi am indraznit si lam abordat ajutandul chiar la proba accesoriilor si spre uimirea lui am constatat ca era aproape nefilosita chiar cortul era sigilat super faina rulota a dat pe ea 3800 epuroi dar merita e noua parca a zis ca a luato de pe la oradea de aici a luato http://rsshunt.ro/stire/rulote--rulo...nger/234117874
                              Attached Files
                              Last edited by petroman; 13 June 2010, 21:34.
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • Originally posted by petroman View Post
                                am mai gasit un nou rulotist cu logan dci care isi proba noua achizitie la releu Iasi am indraznit si lam abordat ajutandul chiar la proba accesoriilor si spre uimirea lui am constatat ca era aproape nefilosita chiar cortul era sigilat super faina rulota a dat pe ea 3800 epuroi dar merita e noua parca a zis ca a luato de pe la oradea de aici a luato http://rsshunt.ro/stire/rulote--rulo...nger/234117874
                                Beton rulota! Dar nu cumva e putin mai grea de 1100kg cit prevede la Logan? Oricum fiind englezeasca ar trebui sa aiba un comfort deosebit.Loganul ce o tracta avea motorul ala mai mic sau cel de 85 CP ?

                                Originally posted by petroman View Post
                                am mai gasit un nou rulotist cu logan dci care isi proba noua achizitie la releu Iasi am indraznit si lam abordat ajutandul chiar la proba accesoriilor si spre uimirea lui am constatat ca era aproape nefilosita chiar cortul era sigilat super faina rulota a dat pe ea 3800 epuroi dar merita e noua parca a zis ca a luato de pe la oradea de aici a luato http://rsshunt.ro/stire/rulote--rulo...nger/234117874
                                Era in probe de nu avea nr de inmatriculare sau de abia o luase?
                                Last edited by dogvet; 14 June 2010, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google