LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by bogidan21 View Post
    uitati si cateva poze. ei sunt copiii mei.
    super tare man rulota se vede ca pui suflet pe detalii si accesorii de confort nu mai zic de peisaj si sati traiasca copiii,
    apropo de garda la sol a rulotei ,io zic ca este facuta pentru orice drum atat timp cat masina ce o tracteaza poate .......si rulota suporta orice drum binenteles cu viteza redusa,io am bagato prin munti pe drum forestier si nus probleme
    iar in camping apropo de galagiosi nu prea am avut ghinion iar la mare m-am campat intrun chemping clasat cu trei stele si nu stiam ca si astea au clasificare dar de la receptie ti se pun anumite conditii de bun simt printre care si sa nu faci galagie mai mult de cat suporte ceilalti (camping Zodiac - Jupiter http://www.campingzodiac.ro/)poate ne vedem la anul pe la mare

    am gresit adresa......
    Last edited by petroman; 28 September 2009, 19:30. Reason: Automerged Doublepost
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • #77
      In principiu rulota intra acolo unde intra si auto tragator, practic insa aceasta este confectionata din lemn, izolata cu polistiren si acoperita uneori cu aluminiu alteori cu un compozit plasic, asa ca sunt mult mai sensibile. Experienta mea si a altor prieteni rulotisti ne-a invatat ca dupa un drum pe teren accidentat nu-i nici o surpriza daca gasesti frigiderul alunecat in baie, dulapul plecat cu tot cu truma sau rezervoarele de apa in pat.
      Totusi rulotele sunt facute in vest, pentru drumurile lor si conditiile lor din campinguri si nu pentru off road.

      Comment


      • #79
        Lukas spune-mi si mie la ce camping ai fost unde ai facut pozele.Frumoasa rulota.Ingrijita si curata.Cat despre drumuri crede-ma ca pe unde a urcat rulota mea nu intrai nici cu loganul singur.Si nu are nimic nu a fugit nici un dulap.

        Comment


        • #80
          Chiar daca am exagerat un pic, in mare tot am dreptate. Te doare sufletul cand mergi cu rulota pe drumuri stricate si o vezi cum sare ca o capra in spatele tau.
          Pozele sunt facute astfel: prima la Camping Autoturist din Vatra Dornei, a doua la Camping The Valley din Ozunca Bai, a treia la Camping Eldorado din Gilau, langa Cluj Napoca, a patra la Vampire Camping din Bran, a cincea si a saptea la Mustang Camping din Campu Cetatii, langa Sovata, iar a sasea este la Camping GPM din Mamaia.

          Comment


          • #81
            bravo man da umbli si tu nu gluma foarte frumoase pozele si foarte ingrijita si placuta rulota (jipul ala din prima poza cu caroseria gen rulota lam vazut pe la tg neamt nam cum sal uit mia sarit in ochi ingenioasa adaptare)iar cu alunecarile din rulota sincer nam avut asemenea probleme vreodata si am duso pe drumuri grele de munte cum spunea si colegu pe unde isi permite sa intre si loganu .....bafta si la mai mare
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • #82
              Moama ce m-ati inbolnavit. Lucas no asa ceva vreau. O rulota micuta pentru 2 persoane.

              Comment


              • #83
                e si mai grav daca iti intra microbul asta in sange dupa ce iti iei o rulota mica ai sa vrei una mai mare ......si tot asa
                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                Comment


                • #84
                  Petro cat costa o barca de aia de deasupra? Ajunge si nevastuica mea la ea daca este pusa sus(Barca)?

                  Comment


                  • #86
                    cam cate kg are o rulota? ca yo am pus vreo 600 de kg pe remorca si am observat ca sufera mult motoru de 1.4 mai ales pe oituz . eu ma gandesc la o rulota cu 2 osii ca nu e greutatea pe masina ;)
                    sigpic

                    Comment


                    • #87
                      Uite aici un post cu ceva detalii despre o rulota ( nu stiu daca sunt datele cele mai exacte ... ): http://www.loganclub.ro/forum/loganu...-t15346p2.html , iar daca vrei cu doua osii cred ca ar trebui sa ai si categoria C+E pe carnetul de sofer ( asta din ceaa ce am citit eu ... ), si fa o remapare la masinuta daca ai de gand sa iei o rulota ( asta in caz ca nu ai facut resoftarea la 1.4 MPI )
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                      Comment


                      • #88
                        florinc_99 o rulota pe 2 axe are in jur de 1500-1600 kg mtma(masa total maxim admisa),iar loganul tau are cam 1100 kg mtma si la lege spune cam asa:mtma a remorcii nu va depasi mtma a vehicolului tragator.deci, legal, cade.daca ansamblul vehicul tragator +remorca(rulota) depaseste 3500 kg iti trebuie c+e . daca puterea masinii este sub 100 cp se va alege o rulota care sa aiba ~80% din mtma auto tragator.in cazul tau,la 1100 kg si 75 cp,mtma a rulotei nu trebuie sa depasasca 750-800 kg.
                        ubi concordia ibi victoria

                        Comment


                        • #89
                          Aici e cu dus si intors...Eu stiam ca la logan peste 500kg trebuie sa aibe rulota sistem de franare independent de autoturism...Si daca are sistem de franre poti sa tragi pana la 1350kg cu ea....si daca faci un calcul 1100 cu 1350 nu depasesc 3500de kg cat ai voie maxim cu categoria B

                          Comment


                          • #90
                            uita-te in talon la pct 11 "mase" ! remorcabila cu disp de franare 1100 kg ,remorcabila fara disp de franare 570 kg ! daca la tine in talon scrie 1350 kg in loc de 1100 kg,gresala mea, daca nu .... greutatea rulotei NU trebuie sa depasasca geutatea masinii tragatoare,pt ca e penal !
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google