LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    In opinia mea amandoi sunteti la fel de valorosi si cred eu ca va completati.
    Eu sunt la fel de incantat de amandoi si deja sunt mai bine informat datorita amandurora.
    Boghy de la tine asteptam poze ca sigur ai.
    Petro multumescpentru poze si rasp.

    Comment


    • #62
      Rulotismul reprezinta o stare de spirit, o dorinta de a te contopi cu natura si de a petrece timpul liber departe de betoane, aglomeratie si stres, insa aceasta pasiune nu este deloc ieftina asa cum multi isi inchipuie. De exemplu ziua de campare pe litoralul romanesc costa intre 60 si 100 ron, pret la care gasesti si camera la particulari. In plus, rulota agatata de masina creste consumul cu 2,5-3 litri la suta de km ceea ce reprezinta o alta cheltuiala in plus. Iar opritul si camparea unde doresti este problematica pentru ca in multe locuri apare proprietarul terenului si-ti cere bani iar in altele nu ai curaj din cauza faunei cu doua picioare.
      O problema o reprezinta si condusul cu rulota in spate, in special pentru cei cu benzinarul de 1,4, pentru ca viteza scade considerabil, undeva la 70-80 km/h la ses iar la munte de multe ori te catari cu viteza a II a, depasirile sunt mult mai largi, iar sprinturile ca si inexistente.
      Dar daca treci peste toate acestea nu-ti ramane decat sa te bucuri de natura si de toate frumusetile pe care ti le ofera.

      Comment


      • #63
        asae ai mare dreptate dar sa stii ca atunci cand mai ai si doi copii merita fiecare leut la mare e mai scump dar in champing toti sunt ca si o comunitate ceea ce la hotel sau la gazda..mai greu si mai si darama copiii ceva pe acolo si mai gasesti atasat la nota de plata inca una cu pagubele produse de strumfi,la munte opresti undeti place si faci ceti place intradevar este costisitor ca si investitie ,dupa aia nu mai ai probleme cu cheltuiala, odata ce iei microbul rulotei nu mai scapi
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • #64
          Acum sa fim mai rezervati referitor la comunitatea din camping. Depinde foarte mult de bafta pe care o ai si de anturajul pe care il preferi. Daca doresti liniste si nimeresti langa un grup de manelisti, care se si asezoneaza bine cu alcool, te-ai ars. Romanii mai au mult pana la un grad de civilizatie macar acceptabil daca nu comparabil cu al occidentalilor.

          Comment


          • #65
            Aveti dreptate amandoi....Dar sa stii ca nu e dracu asa negru cum pare...Cand pleci cu rulota la drum nu te grabesti.Pleci linistit si nu stii cand ajungi....Daca nu vreti sa va duceti la un complex de camping recomand camparea dupa comuna cartisoara spre balea...Sunt locuri acolo cate vreti si e si un parau curat pe acolo.Poze am tot incercat sa pun ieri dar nu am reusit.Mai incerc azi.

            Comment


            • #66
              uitati si cateva poze. ei sunt copiii mei.
              Attached Files

              Comment


              • #67
                Interesant topicul, si pe mine ma intereseaza o rulota de ceva vreme si cred ca o sa-mi iau.
                O intrebare am pentru utilizatorii de rulote, voi aveti doar B-ul sau B+E. Cand e nevoie de B+E?
                Plimbari placute!
                Ride Like The Wind!

                Comment


                • #68
                  Daca rulota are 2 osii atunci ai nevoie de cat E.daca are o singura osie ai nevoie doar de b.Rulotele fac parte din gategoria REMORCI sunt inspectate la itp la fel....

                  Comment


                  • #69
                    Multumesc de raspuns. o sa purced in cautarea uneia.
                    Ride Like The Wind!

                    Comment


                    • #70
                      Frumos! Bravo si multumim boghy.
                      Daca poti si mai faci poze cu rulota le asteptam cu nerabdare.

                      Comment


                      • #71
                        Rulota stationeaza acum...La vara o duc in piatra craiului si acolo ramane...Am un teren acolo si abea astept sa vina primavara sa fac o cabanuta mica acolo...Imaginati-va ca o sa ies din cabana sa ma intaind si o sa am vedere spre masivul piatra craiului....Daca mai apuc sa plec cu ea pe undeva anul asta o sa mai fac poze cu ea...

                        Comment


                        • #72
                          Dar niste interioare poti face si daca stationeaza. Sunt curios de compartimente, pat, baie, bucatarie. Garda la sol cam cat este de mare?
                          Mie imi place la munte si vreau sa stiu la ce drumuri se preteaza.
                          Cu stima.

                          Comment


                          • #73
                            Timpul ma preseaza....o sa incerc desi nu promit.

                            Comment


                            • #74
                              Nu-i nici un stres. Cand o sa poti. Daca ii arat la Goanga mea cum arata interior, poate o momesc sa cumparam una.

                              Comment


                              • #75
                                orice informatie legata de rulotism o gasiti pe forumul club rv( nu fac reclama).
                                ubi concordia ibi victoria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google