LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • buna ziua tuturor.si totusi n-am inteles daca un logan 1,4 mpi se preteaza acceptabil la tractarea unei rulote cu mtma 1100 kg.O poate tracta rezonabil fara sa se forteze rau cu 80 km/ora .Mentionez ca inca nu am o rulota.

    Comment


    • eu nush de rulota da ce iti pot spune ca am avut 800 kg incarcat in mcv 1.4 mpi si mergea binisor aratam ca un lowrider
      Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor; dar nu sunt sigur in privinta universului.

      Comment


      • Daca vrei sa pui o rulota la un motor de 1.4 mpi, recomand o remapare ... succes :-)
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

        Comment


        • totusi,masina e in garantie,prin remapare nu se pierde oare garantia la motor.Ce presupune aceasta remapare ?

          Am inceput cautarile pentru o rulota deocamdata in Craiova,deoarece aici locuiesc.Rezultatele momentan,sint dezamagitoare.Am gasit numai rulote vechi,niciuna peste 1990,si arata rau.Le-am selectat dupa criteriile d-nului Petroman,dinsul avind in totalitate dreptate referitor la cumpararea unei rulote.
          Last edited by dogvet; 16 March 2010, 13:32. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Pentru alte informatii privind remaparea intra aici : https://www.loganclub.ro/forum/chipt...on-t60p40.html
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

            Comment


            • Originally posted by BV-19-LIL View Post
              Pentru cei care au rulote ,de Paste se organizeaza de ClubRV o iesire la Manastirea Neamt.
              Am urmarit topicul si sunt multe de dezbatut pe acest subiect.
              Pentru 1qMITRU,avem o rulota de vanzare la 547kg-850 kg MMA.Este mica si merge dupa Logan super.Daca te intereseaza si se permite pe forum o sa pun si poze.
              Multumesc mult dar deocamdata se amana investitia!
              In opinia mea se poate duce si cu 1.4 o rulota.

              Comment


              • Originally posted by dogvet View Post
                totusi,masina e in garantie,prin remapare nu se pierde oare garantia la motor.Ce presupune aceasta remapare ?

                Am inceput cautarile pentru o rulota deocamdata in Craiova,deoarece aici locuiesc.Rezultatele momentan,sint dezamagitoare.Am gasit numai rulote vechi,niciuna peste 1990,si arata rau.Le-am selectat dupa criteriile d-nului Petroman,dinsul avind in totalitate dreptate referitor la cumpararea unei rulote.
                vezi la o firma din campulung muscel cred ca esti aproape oarecum este o firma EXIS.ro aduc rulote bune daca vrei sati ei sigur gasesti la tg.secuiesc incepand de la 1500 euro la 5 mii
                ----------------------------
                si loganul de 1,4 duce o rulota de 800kg destul de lejer am probat uitativa in certificatul de inmatriculare si va dati seama ce rulota va trebuie la rubrica tractare maxim autorizata mcvul are 1300kg berlina de 1,5 ca la asta mam uitat 1100kg tracteaza deci daca fabrica zice asa inseamna ca naveti de ce va teme ca oricum ei siau luat marja de eroare adica trage si mai mult
                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                Comment


                • Va multumesc pentru informatii,sint in plin proces de documentare

                  Comment


                  • Originally posted by petroman View Post
                    vezi la o firma din campulung muscel cred ca esti aproape oarecum este o firma exis.ro aduc rulote bune daca vrei sati ei sigur gasesti la tg.secuiesc incepand de la 1500 euro la 5 mii
                    ----------------------------
                    si loganul de 1,4 duce o rulota de 800kg destul de lejer am probat uitativa in certificatul de inmatriculare si va dati seama ce rulota va trebuie la rubrica tractare maxim autorizata mcvul are 1300kg berlina de 1,5 ca la asta mam uitat 1100kg tracteaza deci daca fabrica zice asa inseamna ca naveti de ce va teme ca oricum ei siau luat marja de eroare adica trage si mai mult
                    http://www.exis.ro/index.php?page=rulote
                    wtf????????????????

                    Comment


                    • cred ca imi iau si eu o rulota sa vad ce bani mai fac rost , ma gandesc cu parcarea cum o pot asigura sa nu intre vreun nepoftit ca o s'o tin in parcaea din strada , exista solutii ?
                      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                      Comment


                      • Comment


                        • mutumesc foarte mult , am inteles exista solutii !
                          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                          Comment


                          • Originally posted by bogidan21 View Post
                            wtf????????????????
                            pe romaneste te rog! ce doresti?
                            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                            Comment


                            • trage 14 dev rupe rulota
                              SRF TARGOVISTE

                              Comment


                              • super tare acet thread . am tot citit pe forum despre gpl si am bagat gpl 2050 ron acum in martie 2010 . daca spun la nevasta ca am vazut rulote ( mai ales ca am cumparat cort , saltea cu pompa auto pentru umflare + 2 pernute , am facut rost de butelii pentru aragazul turist al lui ala batranu cumparat in "86 , gratar ) cred ca ma trimite in pribegie pa coclauri .
                                super tare si multa bafta celor care au si celor care vor ( adica mie ).
                                acum intrebare : eu am 1.6 cu gpl - merge o rulota trasa pe transfagarasan cu loganu , sau pe un drum cu 10-12% grad de inclinare ,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google