Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai asa le ziceam si eu exact acelasi lucru si ei sustineau ca nu e asa , la fel si cu cipul .. Cica dieselul consuma mai mult cu cip ceea ce nu cred ca e adevarat.
    imi zicea unu ca avea un opel nu stiu de care si avea toba spart si consuma mult ... L-a dus la teste la opel si din cauza tobei consuma .. Probabil ca era cum zicea csebalyn probabil fisura era inaintea sondei lambda .
    masina mea e din 2004 euro 3 am toba sport consumu nu am obs sa creasca .. Doar ca mai accelerez mai mult si o duc mai des mai sus in ture sa aud toba )
    vreau sa dau jos intermediara (toba din mijloc) voi avea probleme la gaze la ITP ? Sau ies cum trebuie
    Its just a car ...

    Comment


    • Vei avea probleme la nivelul de zgomot, tobele nu influenteaza emisia de CO2. Catalizatorul sa-l lasi ca sa treci itp-ul.
      dieselul poate consuma ceva mai putin cu cip, dar daca te dai la el, consuma si ala mai mult. Aprox aceeasi poveste ca la benzinar, depinde cum conduci.
      hai sa revenim acum la subiectul topicului, consum 1.4mpi...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • A mea papa de parca ar fi spart rezervorul nu toba...

        Comment


        • Pai daca ii dai in goarna, ce ai vrea? Pune-o la dieta sau puneti piciorul la regim, ca e prea greu.

          Comment


          • Pai e clar ca cu toba sport consuma ... ) daca vrei sa o auzi cum suna .. A mea suna si la 2000 ture asa ca nu trebe sa o chinui .. De catalizator nu ma voi lega ca ala cred ca va avea legatura cu consumul.In legatura cu zgomotul csebalyn nu imi fac probleme am silencer la toba asa ca ... Oricum poate ca au ceva legatura cu emisiile si tobele ca doar au si alea ceva filtre si prostii :>
            ontopic: cu un plin ..Defapt aveam aprox 55-60 litri in rezervor am facut cam 850 km si afara si in oras ... Deci un consum mixt si macar ca am bagat picioru in ea des si nu ma refer la 3000-3500 de ture .. De la 4000 in sus
            Its just a car ...

            Comment


            • Offtopic: tobele au "filtre" de zgomot. La dizale exista filtru de particule, dar nu la dizalul de pe golan. De aia fumega ca o locomotiva cand ii dai talpa.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Eu n-am reusit niciodata sa fac 850 cu un plin
                Daca mai era o liniuta, am alimentat intotdeauna, mai ales la drum lung, nu-mi place sa merg cu senzatia de morcov in cur pana gasesc o benzinarie.

                Comment


                • Pai sincer ... In tarnaveni masina consuma putin de tot .. Un singur semafor in tot orasu este ) e foarte foarte mic la drum intins nu consuma .. Si in orase mari nu am fost des .. Deci eu sunt multumit de consum in ianuarie mi-am luat permisu masina avea 13500 km si acum are 28500.
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • Octav, baiatul avea 55-60 litri in ea, nu un plin.Eu inteleg printr-un plin 50 litri... Deci e posibil sa faca 850 km...La 60 litri in masina si consum mixt de 7, inseamna fix 850

                    Comment


                    • asa e sigur aveam mai mult de 50litri

                      tinere, nu mai da "quote" la ultimul post
                      Last edited by Seba; 7 July 2008, 11:48.
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Octavius, dupa calcule da, iese FIX 850 km, si ar fi ramas fara benzina la FIX 850 km...

                        Eu am spus, n-am reusit si nici n-am de gand sa incerc, pt ca daca vad o liniuta (mai ales la drum lung) alimentez, nu-mi place sa merg la limita cu benzina (senzatie de morcov in cur)

                        PS: numai cu Loganu lu' fratello am fost suficient de inconstient (si cu nepotelu in spate) sa merg cu becu aprins ~75 km, dar nu mai fac asta

                        Comment


                        • Poate ca a avut un consum mai mic de 7% mixt.. Si atunci mai avea benzina pana la benzinaria de dupa colt... Sau s-a terminat benzina exact cand a oprit la pompa...

                          Comment


                          • Poti face 850 cu un plin tras de coada (adica aprox 60 l). In regim preponderent extra urban. Nu vad ce e asa imposibil.
                            Acum fiecare cu cat de grea are talpa. Eu cum sunt mai "slabutz" la talpa, pot face 850km.
                            Tu octavian_30, si tweety, nu stiu, nu bag mana in foc

                            Comment


                            • N-a spus nimeni ca e imposibil, doar ca esti la limita sa ramai in drumu mare fara benzina.

                              PS: oricum pana la 1000+ km mai e mult (dizal) )

                              Comment


                              • Iar cei 1000+ dieselul ii face cu 50 litri
                                Putem sa luam o canistra de 20 l cu noi si sa punem cand nu ne vede nimeni... si scoatem si noi 1000+

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google