Ulei Dci 70 Cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt masinile de la firma si imi pasa mai putin sa zicplus ca se fac si foarte multi km si suntem nevoiti sa tragem de ele maxim,dar nici odata n-am pus in pericol pe nimeni.Ca peste tot mai sunt si pareri rautacioase.

    Comment


    • liquid moly! scump rau... dar si calitate...da ceata castrol-ului (cred ca este cel mai contrafacut la noi), elf-ului, mol-ului, astea "consacrate"; cautati caracteristicile si o sa vedeti...
      la 1.4 de la 7000km am folosit numai 5w40 magnatec, asta pana anul trecut in iarna cand i-am dat Dacia Oil 10w30!(pana financiara!) parca merge mai bine cu dacia oil decat cu magnatec! mai putin zgomotos si parca se ridica mai repede in ture, merge altfel!
      problema insa e la diesel, asta sa nu fim off topic

      si totusi, nu a incercat nimeni Q8?

      Comment


      • la dci sunt super multumit de elf evo 5w40. silentios, nici nu simti cand urca in 3500 de ture. asta inclusiv pe caldurile astea

        Comment


        • 5w40 sau 10w40

          Am folosit Mobil 10w40 turbo diesel vreo 50mii si acuma am trecut pe castrol 5w40 Magnatec (formula Noua) tin sa precizez ca masina e forjata sub 3000 ture nu schimb , nu observ nici o diferenta , motorul merge rotund trage fuge , pe a3 am mers cu 170 4 pers plus bagaje , Pe ce imi recomandati sa raman ?

          Comment


          • Mergi pe 5w40 ca e mai bun decat 10w40. Si baga EDGE nu MAGNATEC.
            Last edited by B-53-SDP; 17 November 2012, 01:06.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • Originally posted by B-53-SDP View Post
              Mergi pe 5w40 ca e mai bun decat 10w40. Si baga EDGE nu MAGNATEC.
              ok ms . am sa incerc

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google