Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A luat-o razna threadul. Consumuri incredibile, 2,3,4% in oras!
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • La vale si cu vantu'n spate se poate ))

      Comment


      • Ba nu, facand liniute pe drumuri cu inclinatie mare si cu vant din fata.
        Mai cosmine, esti de pomina, pe cuvant

        Comment


        • azdiminiata am facut niste poze la compiuterul de bord,pozele pe pun acuma,dupa aceia am facut plinul l-am resetat am parcurs o distanta de 100 km dus 2 persoane si 100 km intors 4 persoane si putin bagaj inafara mers cu 90-100 pt ca era zapada pe drum si in localitati cu 50-60 consum 4,1,o sa revin cu poze mai tarziu.
          Attached Files

          Comment


          • doar o suta aveai pe drum acoperit cu zapada?
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • dar tu cu cat mergi pe zapada si asa a fost un accident in fata mea.

              Comment


              • suntem off dar mi se pare cam marisoara viteza asta am vrut sa-ti zic...
                eu iarna nu pot sa scot consumul sub 5%
                Last edited by popavlm; 8 January 2012, 20:45.
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • Pune pozele cu viteza media si distanta parcursa, nu ce ai pus in prima poza...

                  Comment


                  • Dci 85 are consum de 6.9 l/100km in oras, Bucuresti, consum calculat din plin la plin + bonurile de motorina calculate cu kilometrii parcursi, combinat cu toate tipurile de trafic, de la super lejer noaptea la 2:00, pana la bara la bara seara la ora 17:00. Schimbat 2700-3000 rpm, mers constant a 3-a la 60 km/h si unde permite a 4-a la 70 km/h. Odata la 3-4 zile ii dau 4500-4800 constant sa o curat de fumigene.

                    Pe CB am 5.4...

                    Mintiti-va frumos!
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Nu stiu cum ai tu 5.4 pe cb si real alceva...cand eu cu dci fac taxi si alimentez in fiecare zii cand ma retrag ..imi iese maxim o diferenta de 100 grame fata dc arata cb.Ieri am mers 163 km in Bucuresti si am alimentat pana la plin in buza 10,70 litrii.Cb ul arata 6,6 consum.

                      Comment


                      • Nimic iesit din comun. Eu vreau pozele cand abuzai masina in oras, si aveai consum de 4.5. Consum extraurban am vazut si mai mic.

                        Comment


                        • 1,2 la suta numai in zbor

                          Comment


                          • cate poze mai vrei cezare,credeti ce vreti,ce credeti ca castig daca mint,nimik,ce poze vrei sa iti fac?

                            Comment


                            • Pozele pe care ti le-am cerut. ce-i asa de greu? Vreau sa vad si eu viteza medie de oras...Sau, daca vrei un filmulet ne-ar placea tare mult. Eventual cand mai faci liniute cu consum de 4.5, si schimbat la 4000 in oras.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google