Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult andrei!Asa o sa fac!

    Comment


    • Am avut si eu un ambiance dupa care am luat un laureat 1.6 dupa care un peugeot partner 1.6 16v hdi 75 cp se comporta destul de bine in trafic tinand cont ca era destul de inalt se comporta destul de bine si in depasiri si camj in toate situatiile,acum vreau sa iau un prestige 1.5 dci 85 cp si as vrea sa stiu cum se comporta in diferite situatii(depasire,pe autostrada,curbe etc)daca vreti sa ma ajutati v-as fi recunoscator
      sigpic

      Comment


      • Motorul de 85Cp trage bine. Nu te lasa indepasiri. E cuminte si la consum. Daca "negociezi" bine curbele sta bine pe sosea fiindca motorul trage. Cutia de viteze e excelenta. Pe autostrada cu 110-120 km/h nici nu auzi motorul si zvacneste daca-i dai talpa spre 150. La ambreiaj e nevoie de un pic de acomodare ca e hidraulic si cica nu se poate regla. E pretentios la motorina. Intretinerea c-am scumpa (numai filtru de motorina e 120 ron ....).
        Last edited by lau; 5 May 2008, 23:00.

        Comment


        • LAu ms mult pt sfaturi
          sigpic

          Comment


          • Like a Privilége, brazilian model.

            Originally posted by Cristi_Xp View Post
            Un prestige :p
            We have in this case, three diferences:
            The bumper,
            The mirror and light on the side.
            The brazilian model have two motors, 1.6 8 valvules 92 CV and 1.6 16 V 112 CV.
            Attached Files

            Comment


            • M-am decis

              Salutare

              Gata. M-am decis pentru un prestige 1,6. Stie careva vreun dealercare pune interior din piele si cam cat costa?

              Comment


              • Nu exista niciun dealer Dacia care sa-ti puna piele in interior. Pana la urma iti iei dacia sau mercedes?

                Comment


                • Io tot nu inteleg de ce la export sau ma rog, brazilia se fabrica prestige cu face lift si la noi nu ... Chiar nu inteleg ... Ma doare debla deja :| arata altfel cu grila aia ...
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • @Armenteros: Pielea o poti pune tu, dupa cumparare, la un atelier care se ocupa cu asa ceva. Costa pana in 1.000 euro.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • @deluxe

                      Loganurile din Brazilia sunt fabricate acolo, nu le exporta ai nostri.
                      De altfel, Sandero a fost conceput acolo si se vinde din noiembrie 2007.
                      Martinel rules!

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        @Armenteros: Pielea o poti pune tu, dupa cumparare, la un atelier care se ocupa cu asa ceva. Costa pana in 1.000 euro.
                        Asta stiam, am crezut ca imi dai vreo adresa, site ceva...

                        Comment


                        • Am si eu o intrebare , Prestige are scaune incalzite sau nu? Ca m-am uitat pe saitul de la dacia si nu mentioneaza la dotari treaba asta!? :-/
                          Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                          Magazin Piese de Schimb.
                          www.facebook.com/ElectroteknikPag

                          Comment


                          • Pentru Romania nu exista dotarea asta, la nici o echipare.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Aaaaaaa de aia are vecinu meu laureat si are incalzire scaune ca o luato din ungaria, ce prostie!
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment


                              • Se mai spune si multumesc cand te ajuta cineva...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google