Manifestarile ABS-ului

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scade dar pentru ca scade turatia motorului(ca doar calci ambreiaju').
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • daca bateria e prastie, da, scade intensitatea luminii. servopoma aia de abs consuma ceva curent, nu glumeste. plus electrovalvele alea rapide, care "tacane"...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • nu cred ca e terminata bateria, sau macar pe terminate. pentru ca e din iunie 2008 si majoritatea km sunt facuti afara din oras. plus, nu ascult muzica cu motorul oprit. eu cred ca doar consuma mai mult curent si efectul este scaderea luminozitatii farurilor.

        apropo, scade din intesitatea luminii farurilor chiar si atunci cand apas pedala de frana pana cand face contactul pe stopuri.

        sau poate e doar o impresie de a mea, dar nu prea cred.
        sigpic

        Comment


        • Daca iti scade intensitatea farurilor si cand nu intra ABS-ul, verifica-ti instalatia electrica.
          Ori e bateria proasta, ori ai un contact prost.....

          Comment


          • Cred totusi ca e o impresie gresita. E posibil sa scada intensitatea luminilor, dar nu atat de vizibil.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Originally posted by bogdan_1984 View Post
              mi se pare mie, sau cand actioneaza ABS-ul, scade intensitatea luminii farurilor?
              Si cum actionezi tu ABS-ul? Eu chiar nu stiu cum se actioneaza un ABS.
              Last edited by adicata2003; 20 March 2009, 19:35.

              Comment


              • esti fenomenal toti au inteles ce am vrut sa zic, numai tu nu. ce voiai sa zic? "Cand intra ABS-ul (pe usa din dos)?"

                lasa! nu mai am nevoie de alte raspunsuri. mi-am dat seama ce se intampla
                sigpic

                Comment


                • @ adicata 2003: Citeste tot thread-ul de la PRIMUL post, nu mai posta dupa ce citesti ultimele trei posturi...!
                  Last edited by detail; 20 March 2009, 19:41.

                  Comment


                  • Originally posted by adicata2003 View Post
                    Si cum actionezi tu ABS-ul? Eu chiar nu stiu cum se actioneaza un ABS.
                    macar sti ce e ala abs?
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • Stie. Dar a vrut sa faca o ironie gratuita. Mai ales ca bogdan_1984 a zis cand "actioneaza" nu cand "actionez" ABS-ul.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • eu nu am probleme cu abs-ul...nu se sting luminile, nu se blocheaza rotile, nu deviaza masina. E ok, plus ca m-a scos din cateva situatii urate care fara abs sigur ar fi fost altfel
                        (\__/)
                        (='.'=)
                        (")_(")

                        Comment


                        • Voi chiar nu stiti de gluma, ma? Va dati seama ca am inteles ce ai vrut sa spui, vroiam doar sa fac putin haz de exprimarea ta. Mie mi s-a parut haioasa, de parca ABS-ul ar avea un comutator pe care in cuplezi cind vrei tu. De fapt am citit si gresit. Este corect "cand actioneaza ABS-u) Am vrut sa pun un icon cu ras dar am uitat. Ma scuzati daca am jicnit pe cineva.
                          Last edited by adicata2003; 21 March 2009, 23:25.

                          Comment


                          • domnu moderator spunetile la soferii care nu stiu ce e cu abs ca in afar de treaba cu trepidatul pedale mai trebuie sa se deschida o parasuta in spate care opreste masina daca nu sa deschis parasuta inseamna ca e stricat ceva

                            Comment


                            • ala e abs cu afu (asistenta la franarea de urgenta)... ala fara afu doar canta la pedale ca la pian...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • E las ca e pun si asta simplu.Face si el treaba chiar daca nu are AFU.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google