Problemele de servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mda,mergem pe anlocuire.
    mercic

    Comment


    • A Anlocuit cineva acasa acest senzor,cum se schimba,vreau sa schimb si uleiul daca tot desfac ,e ca la frane ...fara gol de aer sau golit si umplut borcanul.

      Comment


      • E destul de intuitiv inlocuitul acelui senzor; cat despre lichidul servo, vezi aici cum au facut altii.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • pentru cine l-a schimbat, cam ce pret are acest senzor/sonda? am vazut ca si la mine musteste ulei..
          Last edited by Florin_KDF; 31 October 2013, 10:56.

          Comment


          • schimba senzorul, recomand sa iei de la magazin de piese auto din cartier, e mai ieftin decat de la site-urile online de piese auto. Sa iei si un spray de frane, cu care sa cureti acel loc si alternatorul
            dupa ce schimbi sonda, umple vasul si fa-i aerisire ca la carte stg dr si completeaza pana cand nu mai scade
            ​​​​​​

            Comment


            • Cunoaste cineva vreun mecanic care ar putea repara o pompa servo?
              Macar sa functioneze o perioada scurta, pana imi mai revin cu banii incat sa-mi pot permite una la mana a doua.
              Ps: din bucuresti ar fi ideal. Multumesc

              Comment


              • cat dai pe piese (set garnituri+simering ax fulie)+munca mecanicului cumperi una SH

                Comment


                • Pai ma gandesc ca mai mult de 300 lei nu dau pe un "reparat"
                  Pompe sh sub 500 lei nu am gasit...
                  O sa mai caut. Sa vad ce si cum. Intr-un final sper sa iau decizia inteleapta. Mersi de raspuns

                  Comment


                  • Originally posted by zapp_aleq View Post
                    Pai ma gandesc ca mai mult de 300 lei nu dau pe un "reparat"
                    Pompe sh sub 500 lei nu am gasit...
                    O sa mai caut. Sa vad ce si cum. Intr-un final sper sa iau decizia inteleapta. Mersi de raspuns
                    Vezi pe autokarma va e una noua la 300.Nu stiu cat de buna e, dar ai garantie daca are montaj autorizat.Manopera nu ar trebui sa fie mare chiar si la sevice autorizat.

                    Comment


                    • Am cautat dar zice ca nu au pe stoc si nu gasesc nici-o descriere ( pret ). Sogir este 300 lei ?

                      Comment


                      • Originally posted by zapp_aleq View Post
                        Am cautat dar zice ca nu au pe stoc si nu gasesc nici-o descriere ( pret ). Sogir este 300 lei ?

                        Comment


                        • Am incercat sa deschid link-ul si imi apare eroarea:Bad Gatevay.
                          O sa incerc putin mai tarziu de pe un pc.
                          Estevorba de pompa ELECTRICA?
                          Mersi mult pentru raspuns si link

                          Comment


                          • Starline ???

                            Comment


                            • aia din link e de benzinar si e mecanica...
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • Da. Din pacate eu am nevoie de una electrica.daca cunoasteti pe cineva care repara va rog mult sa ma anuntati. Va multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google