Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K iar faci trolling si esti offtopic. Stim ca urasti dacia. Stim cu totii. Stim ca te agati de ori ce argument ca sa arunci cu noroi (in 99% din cazuri gratis). Stim ca mai mult nu poti. Dar te rog, nu mai polua topicurile inutil. Te rezuma la cafenea. Nu de alta..dar nu vreau sa fie o premiera pt mien cand raportez un user (n-am mai raportat pe nici un forum...nu vreau sa incep aici).
    Daca ai ceva inteligent/interesant de spus. Spune...dar pana atunci pls te abtine.

    Comment


    • Nu e deloc offtopic, e chiar realist, tu esti cel care ar trebui sa fi raportat pt. instigare la flame!

      Si pt. ca ziua mea tocmai a trecut de curand, propun sa primesc cado un asemenea pachet special ("colectie complexa retus vopsea logan") de la colegi.
      Last edited by Kojak; 30 May 2017, 09:34.

      Comment


      • Bolovan, cum adica, bre? Si eu sunt troll ca am vopsea si hartie abraziva in masina?

        Nu ti se pare interesant ca trebuie sa remediem cumva petele de rugina?

        Din pacate, in cazul meu, nu se mai aplica "se rezolva pe garantie" sau "mergi la service", unde sa-mi zica aia "stai linistit ca asa face toate".
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Bolovan e smecher acum, ca are zero-noua-teceeee.
          Daca mai tinea dacia veche, se smiorcaia si el acum impreuna cu noi.

          Comment


          • @vitriol you got my point
            Bine, si eu am avut vo jumatate de an vopsea, hartie abraziva, un flex...ca tot nu apucam sa repar o poarta la socrii.
            Sincer, nu-mi pare interesant remediatul...imi pare interesant sa nu apara. Macar in in primii 6-7 ani.

            Sincer...nu. Am avut pana anul trecut vechiul logan (dap...avea rugina pe aripi...si stiam calar ca am prins perioada cu probleme de tabla... masina fiind din octombrie 2004). Si prin 2013 a inceput sa dea rugina. Acum sa tin o masina 20 ani...hai sa fim seriosi Nu se mai fac masini ca sa tina 20 ani. Cam dupa 10 ani toate-s joanghine.
            Last edited by bolovan; 30 May 2017, 09:39.

            Comment


            • Eu nu ma "smiorcaiesc", ci caut rezolvari la problema. Tocmai d-aia spun ca vopseaua si hartia abraziva este una din rezolvari.

              Originally posted by bolovan View Post
              Sincer, nu-mi pare interesant remediatul...imi pare interesant sa nu apara. Macar in in primii 6-7 ani.
              Eh, uite ca softul are un bug si a aparut...
              Sau era mai interesant sa ne facem ca nu vedem?
              Last edited by vitriol; 30 May 2017, 09:41.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by bolovan View Post
                Acum sa tin o masina 20 ani...hai sa fim seriosi Nu se mai fac masini ca sa tina 20 ani. Cam dupa 10 ani toate-s joanghine.
                Care 20 bre, de-abia a facut 10, e la a 2-a tinerete.
                Joanghina o fi fost a ta, nu stiu.
                A mea (deocamdata) in fara de tabla, se prezinta intr-o conditie tehnica excelenta.

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  mr.K iar faci trolling si esti offtopic. Stim ca urasti dacia. Stim cu totii. Stim ca te agati de ori ce argument ca sa arunci cu noroi (in 99% din cazuri gratis). Stim ca mai mult nu poti. Dar te rog, nu mai polua topicurile inutil. Te rezuma la cafenea. Nu de alta..dar nu vreau sa fie o premiera pt mien cand raportez un user (n-am mai raportat pe nici un forum...nu vreau sa incep aici).
                  Daca ai ceva inteligent/interesant de spus. Spune...dar pana atunci pls te abtine.
                  Esti OFF TOPIC. Nu mai spun de plictisitor.
                  Rezuma-te la a te plange de nevasta, noi aici vorbim chestii serioase, precum rugina la Logan.

                  Comment


                  • Pai si a mea mergea impecabi...bine, la 200k nici nu avea ce sa nu meargal...doar tabla era mai meh...
                    @vitriol you got my point cu postarea mea. Evident, doar ca ...una-i sa gasim rezolvare/preventie si alta-i sa o luam pe aratura.

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      Evident, doar ca ...una-i sa gasim rezolvare/preventie si alta-i sa o luam pe aratura.
                      Cine a luat-o pe aratura?
                      Ca pana acum, vad ca doar tu te-ai bagat ca musca-n kakao.

                      Grija mare la...flame.
                      Last edited by IancuMIC; 30 May 2017, 18:32.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        @vitriol you got my point cu postarea mea. Evident, doar ca ...una-i sa gasim rezolvare/preventie si alta-i sa o luam pe aratura.
                        Pai eu nu inteleg care-i aratura. Faptul ca aveam "kit de reparatie rugina" in masini?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Eu nu ma "smiorcaiesc", ci caut rezolvari la problema. Tocmai d-aia spun ca vopseaua si hartia abraziva este una din rezolvari.
                          Rezolvarea probabil este intr-un service de tinichigerie unde reparatia se face cum trebuie si nu cu unele solutii inutile prezentate aici, ce doar acopera problema si nu o rezolva defapt.

                          ~~~

                          In alta ordine de idei, tu esti moderator si daca ma uit 10 posturi in urma vad ca un anumit utilizator a deturnat discutia cu bine cunoscutul sau stil anti-Dacia (daca te uiti in urma o sa vezi ca ultima sa activitate pe topic a fost cu mult timp in urma). Puteai macar subtil sa sugerezi o revenire on-topic...
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Aratura e plina de ...bolovani.

                            De fapt, un punct de rugina stopat la timp, te scuteste de alte neplaceri.
                            Niste materiale pe care le poti folosi pe o perioada lunga nici nu costa cine stie ce.
                            Eu i-am taiat nevestii o poseta din planul de achizitii si mi-a ramas si de bere pe o perioada. Daca eram insurat cu Udrea, taiam poseta si schimbam masina.


                            Rezolvarea probabil este intr-un service de tinichigerie unde reparatia se face cum trebuie si nu cu unele solutii inutile prezentate aici, ce doar acopera problema si nu o rezolva defapt.
                            Deci pentru un punct de rugina, dai 600 lei/element sa revopsesti, de fiecare data?
                            Stii ca apare in maxim 12 luni iarasi rugina, nu?

                            Comment


                            • Originally posted by Silviu View Post
                              Rezolvarea probabil este intr-un service de tinichigerie unde reparatia se face cum trebuie si nu cu unele solutii inutile prezentate aici, ce doar acopera problema si nu o rezolva defapt.
                              Nu si daca vrei sa pastrezi vopseaua originala a masinii.

                              Noi aici vorbim de retusuri, nu de inlocuit elemente de caroserie.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                De fapt, un punct de rugina stopat la timp, te scuteste de alte neplaceri.
                                Cu hartie abraziva si vopsea la tub? Il stopezi? Sau doar il incetinesti?
                                Ca sa nu mai spun cum arata "reparatia" in locuri vizibile.

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Deci pentru un punct de rugina, dai 600 lei/element sa revopsesti, de fiecare data?
                                Stii ca apare in maxim 12 luni iarasi rugina, nu?
                                Daca gasesti un service competent (n-am spus reprezentanta unde tinichigeria este de multe ori o gluma) o poti rezolva pentru totdeauna, cu costuri probabil ceva mai mari.
                                Last edited by Silviu; 30 May 2017, 10:17. Reason: Automerged Doublepost
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google