Probleme Aer Conditionat.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alo copilu' minune, usor cu pianu in baie ca n-am batut mingea impreuna pe maidan.
    Mi-am asumat greseala initiala cu cantiatea de freon de la faza 2.
    Mai mult, am venit in intampinarea colegilor si cu un document care nu mai lasa loc de interpretari.
    Tu ai venit cu ceva constructiv p-aci, in afara sa contorizezi greselile unora sau sau altora, ca la asta stiu ca te pricepi, maiestre.

    Nu te osteni sa-mi raspunzi ca te cunosc prea bine de pe celalat forum.

    Comment


    • E bine sa vii cu documente DUPA ce pui oamenii pe drumuri.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Na maistre compresor cu "cilindree fixa" de logan ph 1
        Macar daca nu stii cum functioneaza unul sau cum e gestionat un compresor (cand are voie sa cupleze, can e obligats a decupleze) lasa oamenii in pace.
        Attached Files
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Baiatule, io n-am pus pe nimeni pe drumuri...nu mai vorbi in numele altora ca esti penibil!
          Rezuma-te sa vorbesti in numele tau daca esti in stare si nu mai polua aiurea topicu' cu idioteniile tale!


          L.E.: Asa bah, ai fost constructiv si ai venit cu documente. Vezi ca se poate...
          Recunosc ca m-am inselat si informatia mea privind cilindreea fixa la logan faza 1, a fost eronata.
          Last edited by Kojak; 13 June 2013, 15:44.

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            Daca e faza 2, intra in jur de 560gr. Daca e faza 1, am scris mai sus.
            Pai cine, io i-am zis lui Ionutzs ca 475 de g cat au pus aia la service (dupa manual )nu e bine?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • O tii langa...
              Nu ma mai pun la mintea ta ca o ai prea odihnita!

              Comment


              • Sa caut si compresorul Valeo de faza 2 ? Cele mai multe faza 2, daca merge AC pe loc poti auzi ca cupleaza si decupleaza, poate de 2 -3 ori pe minut, depinde de eficienta condensarii (cand e mai prost, adica cald si viteza mica se intampla mai des ca ajunge la 30 de bari). Pe clip/DDT se vede si mai bine.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Relaxati-va domnilor.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Foarte bine, cauta, ti-am zis fii constructiv si vino in ajutorul colegilor.
                    Inca o data, eu mi-am asumat greselile, cel putin pe cea cu cantitatea de freon, din cauza asta am venit si cu documentu'.

                    Comment


                    • Multumesc mult pentru lamurire, imi pare rau ca a trebuit sa va certati, abia acum am vazut mesajele. In cursa nebuna de a afla ce se intampla cu instalatia de AC dp logan, adica de ce numai face rece ca la inceput, ma gandesc la alte posibile cauze, caci freonu l-am eliminat acum. Deci am cantitatea corecta. Altceva ce ar putea fi: vaporizatorul, radiatorul?

                      La vaporizator am folosit in fieacare an spuma activa de curatat radiatoarea de AC. Acolo totul e ok zic eu. Am dubi la radiatorul de afara ca ar fi imbacsit si numai isi face treaba cum trebuie.Dar acolo tot timpul sufla aerul in el, odata ca mergi cu masina contra vantului si a doua ca func. GMV-ul. Deci dc sa ne mai legam? de butelie?

                      Comment


                      • Cum se numeste spuma ?

                        Comment


                        • Originally posted by Ionutsz View Post
                          Multumesc mult pentru lamurire, imi pare rau ca a trebuit sa va certati, abia acum am vazut mesajele. In cursa nebuna de a afla ce se intampla cu instalatia de AC dp logan, adica de ce numai face rece ca la inceput, ma gandesc la alte posibile cauze, caci freonu l-am eliminat acum. Deci am cantitatea corecta. Altceva ce ar putea fi: vaporizatorul, radiatorul?

                          La vaporizator am folosit in fieacare an spuma activa de curatat radiatoarea de AC. Acolo totul e ok zic eu. Am dubi la radiatorul de afara ca ar fi imbacsit si numai isi face treaba cum trebuie.Dar acolo tot timpul sufla aerul in el, odata ca mergi cu masina contra vantului si a doua ca func. GMV-ul. Deci dc sa ne mai legam? de butelie?
                          Ok, daca am inteles bine nu esti multumit de cum face rece. Pune ventilatia la 4, aerul prin aeratoarele de pe fata bordului si lasa deschis doar 1. Ce temperatura are aerul suflat?
                          Asta se face la vreo 20 de grade la umbra si rezultatul ar trebui sa fie spre 5 grade.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Masina este fabricata in 2005 , are compresor sanden sd-7v16
                            Intrebare : are sau nu supapa detenta termostatica ?

                            Comment


                            • Da, are. Si faza 2 are.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Si cum o chiama ? se cunosc ceva caracteristici ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google