Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

    Pt cine e interesat, informatii in limba roamana despre anvelope (dimensiuni, notare, modele, utilizare...). Informatiile sunt oficiale, de pe site-ul firmei Continental. Puteti sa va bazati pe ce cititi acolo

    Anvelope de vara

    Anvelope de iarna
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

  • #2
    Interesante informatii. nu stiu cat de practice avand in vedere ca spre exemplu kitul acela cu compresor si "solutia" de depanat nu il gasesti nicaieri la noi. eu cel putin am incercat asta si nu am reusit.
    poate stiu altii
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • #3
      Mai Bine Intreaba Un Profesionist

      Daca Ai Vreo Intrebare Te Astept
      Last edited by Cristi_Xp; 29 May 2008, 20:05.

      Comment


      • #4
        Ce parere aveti de anvelopele Marangoni...Mi-am achizitionat 2 Meteo ESC+

        Comment


        • #5
          Marangoni sunt bune,am vazut ca multi isi iau si sunt multumiti,imi place la avea de vara profilul in V

          Comment


          • #6
            Eu mi-am luat ptr iarna Dunlop M3 sport! Ce parere aveti??? Sunt bune de ceva ca tare le mai lauda vanzatorul...
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • #7
              Pai tu ce zici? ma faci sa rad,numai cand Dunlop deja zici totul,iti dai seama ca sunt foarte bune.

              Comment


              • #8
                Un test facut de ADAC pt cauciuce de iarna.
                Punctaj: 0 - maxim; 6 - minim
                Pt cine stie germana
                Schnee, Eis, Nässe oder trocken-frostiges Wetter: Wer meistert die unterschiedlichen Bedingungen am besten? 16 aktuelle Reifen für Autos der unteren Mittelklasse im ADAC Test.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Pe toate anvelopele pe lateral este inscriptionat DOT . La 2-3 cm de aceasta inscriptie se afla alta intr-un oval care reprezinta luna si anul de fabricatie al anvelopei . DOT 3607 inseamna saptamana 36 din 2007 . Astfel , cand cumperi o anvelopa afli vechimea ei si nu mai cumperi din alea vechi .
                  Pe niste anvelope din Slovacia ( livrate pe PH2 ) am vazut altfel de inscriptie , dupa DOT litera , cifra , litera si iarasi cifra . Cred ca inseamna acelasi lucru .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #10
                    Dar de kormoran..Cauciucuri de iarna ce parere aveti?

                    Comment


                    • #11
                      Florin, codul de 4 caractere mixte reprezinta codul fabricii producatoare din concernul respectiv. Am mai dat exemplul asta, dar il repet: DOT 6Gxx 3508 inseamna ca anvelopa e facuta de continental, in timisoara (codul fabricii e 6G), saptamana 35 din 2008.
                      misha: lasa-le drac' de kormorane, ia-ti anvelope, nu cremvursti
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by misha View Post
                        Dar de kormoran..Cauciucuri de iarna ce parere aveti?
                        Sunt cele mai proaste,doar le stii asa zise "calitati" ale celor de vara cu care vin echipate masinile.
                        Cumpara orice altceva in afara de Kormoran.

                        Comment


                        • #13
                          Susutin afirmatiile de mai sus,cele mai proaste cauciucuri.Cu Montana de alta data.......

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by SUPERCAR View Post
                            Sunt cele mai proaste,doar le stii asa zise "calitati" ale celor de vara cu care vin echipate masinile.
                            Cumpara orice altceva in afara de Kormoran.
                            De ce sunt proste?(din auzite sau dupa un criteriu anume)
                            AC/DC- RIDE ON

                            Comment


                            • #15
                              Salut! scriu pt prima data aici cu toate ca inainte sa-mi iau logan,cred ca au fost zile intregi cand am stat pe acest site si am citit avantaje si dezavantaje. in leg cu cauciucurile ce parere aveti de Debica sau de Matador?? merci

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google