Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ladislau View Post
    Supermultumit pot fii de la Dunlop in sus.......ideea era ca Debica Passio e o anvelopa buna la pretul ei si la bugetul de care dispune 1.5 dCI.
    Hai sa nu facem pe "victima" si nici sa ne simtim ofensati...e loc ptr toata lumea.
    Off topic. Nu ma simt ofensat, ma mir doar ca te erijezi in moderator . Nu sunt usor de tras de urechi "parinteste", am 1,89 m si 95 de kg. Si eu doar vorbesc despre ce am folosit. Debica Frigo-de iarna e bunisoara, Passio -de vara, nu, e doar ieftina.

    Ontopic. In bugetul lui se poate incadra si la alta marca, de exemplu Nexen CP 661 185/65- 184,08 ron, Nexen SB 650-178,52 RON ron aici: http://www.anvelopeimport.ro/
    Last edited by mr.K; 25 March 2010, 13:53.

    Comment


    • kklaus e f bun pretul, numai sa nu fie fabricate cu cativa ani in urma. Daca sunt din 2009, nu mai sta pe ganduri

      Comment


      • salutari

        multumesc Seba, atunci stau cuminte pe .... mea, ca n-am chef de probleme cu ''cersetorii'' raman la 185/65/15 cu jante pana in 6.5J

        Comment


        • Originally posted by tzopescu View Post
          @15dci...vezi la dealerii Dacia continental eco conti 3 la 209lei/buc. cica e o promotie...
          Multumesc. Pana la urma am pus tot vechile Kormoran, mai trag de ele pana la iarna. Am vrut sa iau Dunlop de la Metro dar aveau toate dimensiunile mai putin pentru Logan.

          Comment


          • BARUM BRILLANTIS 2 - a pus cineva pe maşină ? Dacă da, ce calificative poate da (aderenţă, frânare uscat, frânare umed, zgomot, confort, durabilitate) ?
            sigpic

            Comment


            • eu am avut de fabrica brillantis2. ceva mai bune decat kormoranele, atata tot. cam ca si debica passio sau cum le zice. ceva mai bune sunt conti si michelin. din pct meu de vedere, o anvelopa trebuie sa fie aderenta, nu silentioasa, asa ca le-am schimbat cu bfgoodrich profiler, dar de dimensiune mai mica, 195/50r15.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Mulţumesc de părere Seba. A pomenit kklaus de site-ul anvelopejantepromotii.ro unde am găsit BF Goodrich G-Grip la 187 Ron. Sunt mai bune decât Continental EcoContact 3 sau nu ? Nu aş fi întrebat aici asta dacă găseam răspuns pe tyretest.com.

                Apropo, sunt serioşi cei cu magazinul ăsta online ? Sunt din Bucureşti cumva ?
                Last edited by ibuzescu; 30 April 2010, 01:04. Reason: completare
                sigpic

                Comment


                • parerea mea e ca bfg sunt mai bune ca ecocontact.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Salutare!
                    Am si eu o intrebare. Nici eu nu sunt multumit de Kormorane, (vara mai e cum mai e, dar iarna sunt groaznice), dar nici nu am bani ca sa cumpar 2 seturi de gume separate iarna/vara. Ce este mai recomandat in acest caz: Anvelope All Seasons (ex: Dunlop SP4, Debica Navigator) pentru a inlocui total Kormoranele sau sa pastrez Kormoranele pt vara si sa-mi iau cauciucuri de iarna?
                    Multumesc anticipat

                    Comment


                    • Pastreaza Kormoranele pt. driftul de vara si la iarna ia'ti CAUCIUCURI!!!
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • nasoala intrebare... eu stiind ca nu umblu pe munti, am preferat sa raman pe gume de vara si sa merg cu grija. daca aveti ierni grele, atunci gume de iarna...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Aici cu muntii mai cam ghicit, in sensul ca folosesc des Loganul pe post de Duster .
                          Pentru Kormoran mers cu grija iarna (serpentine, zapada, etc...) a insemnat mers maxim cu 10 kmh (asta pana m-am enervat si am pus lanturile, dar nu puteam sa merg pe lanturi 100 si ceva de km)...deci pentru iarna imperios necesar Caucicuri!!!! nu gume (de sters) Kormo....Ce ma interesa daca o anvelopa All Seasons de firma (sa zicem Dunlop) e chiar asa de slaba fata de una specializata pentru iarna, caci vara nu cred sa fie sub Kormorane (desi eu unul nu am avut probleme cu Kormo vara decat la franari violente pe ud)
                          E drept ca am vazut si un Cielo cu Pirelli (nu stiu tipul) de vara, destul de uzate (cca 50000 km), care a iesit dintr-o zona inzapezita unde se blocasera alte 12 autoturisme, unele incaltate chiar cu gume de iarna.

                          Comment


                          • Anvelopele Motrio cum sunt? Le-a testat cineva?
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • La chestia cu Cielo, mai e si in funcie de sofer...

                              @Seba, in ce tara scrie ca sunt fabricate BFG'urile tale? Asa de curiozitate, ca la mine scrie "made in romanika"
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Despre Marangoni ce parere aveti?
                                Anvelope 185/65 R15 vara incepand de la 10000 RON, peste 10.000 pneuri pe stoc. Arcoplast srl - tel. 0248 221 131 . Cauciucuri 185/65 R15 vara

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google