Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @frankcadillac: "made in spain", toate 4
    @any79: ia gume de iarna pt iarna si de vara pt vara. dunlop sp sport nu-s chiar asa stralucite dupa cum le lauda unii p-acilea, daca e sa ne luam dupa ultimele teste. "podiumul" testului de anul trecut: 1 - bridgestone, 2 - michelin, 3 - continental.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Pei tocma asta e ca bugetu nu-mi permite sa-mi iau 2 seturi diferite...intrebarea mai exacta era daca o anvelopa mixta (sa-i zicem bridgestone) e chiar asa de slaba fata de una de iarna....dunlop am vazut ca avea un pret bun de aia am zis despre el.

      Comment


      • la Allseason e cam greu sa ai mari pretentii. Avantajul ar fi comportamentul mai bun iarna decat o anvelopa de vara si faptul ca nu platesti 2 seturi de anvelope.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Si atunci la raport calitate-pret ce all season recomandati?

          Comment


          • Eu am Vredestein Quatrac2 de un an pe masina. Am mai spus pe aici: sunt foarte multumit de ele. Vara se comporta foarte bine, si pe uscat si pe ploaie torentiala, si iarna asta s-au comportat excelent - cu toate zapezile care au fost, n-am lasat nici macar o singura zi masina acasa si am trecut prin toti nametii. Cred ca pentru Logan sunt perfecte.

            Comment


            • Multumesc pentru raspuns, merg pe mana ta...cat au costat si de unde?

              Comment


              • MI-am luat azi doua anvelope Infinity pe fata de vara 185/65/15.Pret:155 ron bucata cu montaj si echilibrat inclus.NU am apucat sa circul sa vad cum se comporta,sper sa fie cat de cat bune

                Comment


                • ...n-am incotro si fac reclama, dar altfel as da un raspuns inutil, si eu le-am cautat atunci o gramada pana le-am gasit
                  anvelope, iarna, vara, cauciucuri, jante, promotii, reduceri, vulcanizare, servici, roti, ieftin, all seasons, toate sezoanele, bucuresti

                  Vreo 12 bulioane, cu montaj gratuit, in mai anul trecut. Dar merita.
                  PS: Quatrac3 arata mai misto, dar au iesit mai prost in review-uri

                  Comment


                  • Mersi de raspuns, gasisem ceva si prin baneasa dar erau 195/65/15, tot la 284 ron/buc. Si mie imi faceau cu ochiul Quatrac 3, chiar daca erau un pic mai scumpe, dar daca zici ca au iesit mai prost la review...merg pe ce e probat. Apropos exista vreun impediment din punct de vedere al sigurantei daca se monteaza 195 pe aceleasi jante? Aduce asta un plus la stabilitate sau e doar zgomot si consum in plus inutil?
                    Last edited by andy79; 25 May 2010, 09:10.

                    Comment


                    • Sau poti merge pe ceva Allseason M+S
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • stabilitatea depinde de talonul gumelor de 195. oricum, un pic mai mult o sa bea, dar nesemnificativ. zgomotul depinde mult de profilul anvelopei, dar da, in principiu si zgomotul va fi o idee mai accentuat.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Nu cred ca poate cineva sa simta vreo diferenta intre 195 si 185 - inclusiv la consum si la zgomot. Doar politaiului - ii dai motiv sa-ti salte talonul. Daca tii mortis, s-ar potrivi mai bine 195/60x15, nu 65.

                          Comment


                          • Eu am zis de 195/65/15 pentru ca asta am gasit pt Qatrac 2, dar acuma am vazut (ms Scorilo) ca sunt si dimensiunile normale pentru Logan.

                            Comment


                            • @ParuLuScorilo :incearca un 195/50 sau 195/55, cu "umar" intarit, versus un 185/65 stock. o fi vreo diferenta? io zic ca da, au sesizat-o oameni care nu stiau ca am gumele schimbate, dupa cateva sute de metrii facuti cu masina.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • iar o dati in d-astea de curse... era vorba de anvelope all season pentru un logan, nu gume pentru circuit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google