Kia Proceed 1.6 126 Cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nea Eugen, stai bre cu Kia asta o perioada si baga ceva km in ea. Momentan nu-i amortizata. Mai are multa viata in ea.
    Doar daca vrei ceva mai mare merita schimbul. Altfel, te legi la cap cu un obiect pe care nu-l vei utiliza la capacitatile lui. Daca tot vrei o scula, de diferenta de 3000 euro intre acel Saab si Kia, ia o masina retro. Iti va da mai multa bucurie.

    Comment


    • Am gasit ceva foarte interesant si tentant...desi e un pic ciudat ca are 2 anunturi complet diferite:
      http://olx.ro/oferta/skoda-superb-2012- ... 10a880810b
      http://www.vitan-auto.ro/anunturi/26292 ... uperb.html

      In fine...domnul intr-o prima faza cand cerea 7,000 EUR pierdea destul de putin...ma rog nu stiu cat o fi fost avansul.
      In al doilea anunt mi se pare fair- cere 3,500 EUR. Sa zicem ca mai negociez putin si scot 3,000.Sau daca a mai achitat 3 rate de atunci probabil ca vom ramane pe 3,500
      Ceea ce pare OK ... ar mai fi 23 rate x 400 EUR= 9,200 + 4,000 valoare reziduala+3,500=16,700 inclusiv dobanzi si CASCO
      Sun maine sa vad daca mai e valabil anuntul.

      Cam cat sa fie CASCO la masina asta?
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • Nu vedem link-urile.

        Comment


        • Posibil sa fie asta http://olx.ro/oferta/skoda-superb-20...tml#9601a4efd9

          Comment


          • Adica sa iei o masina veche de 3 ani cu banii aia? Hmmmm...

            Comment


            • 17.900. Ti se pare putin, Cezar, pentru o Skoda de 3 ani?
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Ala isi vrea avansul inapoi, iti lasa de plata valoarea reziduala de plata+ratele, iar el a folosit masina ca boieru' pentru 400 de euro pe luna, adica 13 euro/zi, bani la care niciun Matiz de 10 ani nu poti inchiria.
                Afacere daca e, e din partea lui.

                Comment


                • De banii aia iei Octavie noua.... sau 2 Seaturi toledo la rabla....
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Toledo, cum vrea el, ia una, era prea frumos sa iau toledo cu incalzire in scaune cu clima, etc cu 8500e
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Da ii raman bani de niste revizii.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • In banii de mai sus intra si dobanda si CASCO.
                        Deci sa spunem ca in jur de 1,600 EUR e CASCO (800 EUR pe an) si in jur de 1,400 EUR dobanda total 3,000 EUR.
                        @Cezar ti se pare mare pretul?
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • E o alegere buna Skoda Superb ca si model. Nu te incurca insa cu unul care a avut-o in leasing.

                          Mai cerceteaza piata si vei gasi sigur o Skoda Superb la pret ok.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • Originally posted by eugenmanea View Post
                            In banii de mai sus intra si dobanda si CASCO.
                            Deci sa spunem ca in jur de 1,600 EUR e CASCO (800 EUR pe an) si in jur de 1,400 EUR dobanda total 3,000 EUR.
                            @Cezar ti se pare mare pretul?
                            Imi pare mult, da. Vrei sa te inhami la asa ceva?
                            Eu acum nu-ti stiu veniturile, dar si la veniturile mele mi s-ar parea foarte mult sa dau asa bani pe o Skoda.
                            Faci cum iti place, dar eu as sta cuminte.

                            Originally posted by Niki View Post
                            17.900. Ti se pare putin, Cezar, pentru o Skoda de 3 ani?
                            Mi se pare urias bre. Eu sunt mai chitros de fel intr-ale masinilor. Dau fix cat valoareaza, nici un cent in plus.
                            Last edited by Cezar; 21 April 2015, 15:50. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Eu iti ceream sfatul pentru ca tu ai cumparat mai multe masini
                              Sa spunem ca imi permit 400 EUR pe luna fara sa ma afecteze in alte parti si mai exact in plus fata de ce dau acum la Kia 400- 132 rata- 25 CASCO=243 EUR.
                              Trebuie sa vad cat a fost de noua masina si sa imi dau seama daca sa mai trag la pret sau nu. Asa daca scad CASCO si dobanda m-as duce in 14,900 EUR ceea ce pentru o masina in 2012 care a costat in jur de 26,000...ar insemna o devalorizare de 42 %.
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • De obicei preluarile de leasing trebuie sa fie in avantajul tau, nu al celui care isi doreste sa scape de tractor. Are un dezavantaj major: valorea reziduala uriasa! Nu prea are cumparatori tocmai din cauza ei.
                                Adica eu i-as zice asa: iti dau 800 euro si iti iau cazanul de pe cap. 17900 pt o masina de 3 ani e foarte mult. Casco esti obligat sa-l platesti, pt ca astfel este contractul. Nu ai posibilitate sa renunti la el.
                                Daca este ok pt tine, ia-o si asa, ca nu-i musai tot timpul despre cifre Daca-ti face cu ochiul si iti place, iar costul ei nu te deranjeaza asa de tare, ia-o.

                                Eu personal as ramane la Kia si mi-as lua una retro de 3000 euro. Mult mai multa satisfactie.

                                Mai bine asta, daca tot vrei sa dai cu banii: http://www.autovit.ro/skoda-superb-C36464671.html
                                Last edited by Cezar; 21 April 2015, 16:07.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google