Kia Proceed 1.6 126 Cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cezar, ziceai ceva de masini de semilux???
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Haionu e bestial
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ne racim gura si calculele de pomana...am sunat acum si nu mai e de actualitate.
        Oricum era samsar...
        Am citit pe undeva o mica smecherie ca sa iti dai seama daca e samsar sau nu.
        Il sun si il intreb: Buna ziua mai e valabil anuntul cu masina de vanzare?
        Imi raspunde 'Ce masina??!'
        Deci e clar ca are mai multe

        Multumesc tuturor pentru pareri care sincer mi se par mult mai pertinente si obiective fata de ce sfaturi am primit pe clubul masinii mele unde lumea incearca sa ma conviga ca Kia Sportage e un deal mai bun decat Skoda Superb.
        Sa fim seriosi si eu am Kia dar koreeni mai au de muncit la directie si tren de rulare ca sa ajunga Skoda. Nu mai vorbesc de plasticele din interior.

        Skoda Octavia nu prea o iau noua in 17,900 EUR- am facut o simulare si cu ce vreau eu pe ea cer 21,500 EUR (1.4 TFSI 150 cai xenon, climatronic, pilot automat, scaunde incalzite).

        Apropo haionul e patentat Skoda din ce am citit si nu poate fi replicat de alte masini. Degeaba i-am injurat pe cei care au conceput Hyundai I40 - o masina frumoasa si OK ca si pret..dar cu o gura de incarcare a portbagajului de te chinui sa bagi si valiza.
        Last edited by eugenmanea; 21 April 2015, 16:39.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • Originally posted by eugenmanea View Post
          Apropo haionul e patentat Skoda din ce am citit si nu poate fi replicat de alte masini.
          Tocmai de aceea la noua generaţie de Superb cei de la VAG nu i-au mai lăsat să se afişeze cu mândreţea aceasta de dublă deschidere a portbagajului.
          Acum portbagajul se poate deschide doar ca la un hatchback.

          Păcat pentru "Simply Clever"!

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Cezar, ziceai ceva de masini de semilux???
            Ziceam, insa aici nu-i cazul. Omul isi permite o rata de 400 euro. Nu i-am cerut acum situatia veniturilor

            De ce nu vrei o skoda pana in 10.000 euro?

            Comment


            • Hai Cezar- eu vreau un upgrade nu un downgrade, altfel de ce m-as mai lega la cap? Dau Kia mea luata de noua pe o Skoda de 10,000 EUR cu t' spe kilometri la bord si eventual Octavia 2?
              Nop - prefer sa raman cu a mea!
              Noua masina va avea xenon pilot si scaune incalzite altfel nu va fi deloc pentru ca nu ar fi motive sa o schimb pe actuala. Singurul avantaj ar fi portbagaj mai mare dar sincer..masina mea mi se pare mai rafinata decat Octavia 2 1.9 sau 2.0 care se simte cam ca un tractoras.

              Ce inseamna masini semilux?
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • adica o jumatate de bentley.

                Comment


                • Originally posted by eugenmanea View Post
                  Hai Cezar- eu vreau un upgrade nu un downgrade, altfel de ce m-as mai lega la cap? Dau Kia mea luata de noua pe o Skoda de 10,000 EUR cu t' spe kilometri la bord si eventual Octavia 2?
                  Nop - prefer sa raman cu a mea!
                  Noua masina va avea xenon pilot si scaune incalzite altfel nu va fi deloc pentru ca nu ar fi motive sa o schimb pe actuala. Singurul avantaj ar fi portbagaj mai mare dar sincer..masina mea mi se pare mai rafinata decat Octavia 2 1.9 sau 2.0 care se simte cam ca un tractoras.

                  Ce inseamna masini semilux?
                  Mai bine nu te legi la cap.
                  Dar daca tot insisti sa te legi la cap, ia una de la un dealer.

                  Comment


                  • Deci cam dupa 7 ani te saturi de Kia, mai ies din garantie si motorul si cutia.
                    Faptul ca mai ai de plata la ea inca 3 ani si ceva, si ai gasit o persoana care sa preia contractul, e o afacere foarte buna, zic eu.
                    Coupe-ul nu e o solutie viabila pentru viitor pentru o famile cu mai mult de 2 membri.

                    O varianta, dintre multe altele, ar fi un Passat CC 2012-2013, cu dotarile dorite de tine, cu 170CP, cu DSG, s-ar putea sa-l gasesti la un pret bun, arata si destul de bine.

                    Comment


                    • Sunt la bani de skoda superb. Are dreptate nea k.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Coupe-ul nu e o solutie viabila pentru viitor pentru o famile cu mai mult de 2 membri.

                        .
                        Tin sa te contrazic, am vazut o famelie cu 2 copii de varsta scolara (pana in lasa a 4a) luati de parinti cu un coupe. E drept ca avea 2,5 tone si 4.8 metri , dar avea 2 usi. Era loc in spate destul!

                        Eugenmanea, adica 2 usi in plus nu conteaza cat xenonul? Nu te saturi sa te apkleci sa bagi scaunul de copil si copilul in spate , sa debarci pasagerul din dreapta etc? Un portbagaj mai mare nu e mai util decat scaune incalzite?
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Deocamdata nu e cazul- cred ca la anul va fi si asta e unul din motivlee pentru care vreau sa fac miscarea acum pentru ca la anu' vor fi alte cheltuieli.

                          Nu e mare smecherie sa te apleci/introduci ceva in spate- are usi destul de mari - asta nu e un criteriu si parerea mea e ca valoreaza mult mai mult xenonul (cel putin pentru mine care prefer traficul nocturn).
                          Iar portbagajul e chiar ok pentru 2 persoane chiar si pentru 4 pentru ca altfel dispui lucrurile in hatch.
                          Va fi o problema cand va trebui sa port un carut dupa mine.
                          Intre Passat CC si Superb as merge pe Superb- din ce am mai citit Passat ul are mult mai multe probleme tehnice fata de Skoda.
                          Passat CC arata f bine dar am inteles de la un posesor ca portbagajul e destul de mic si prost dispus.

                          Rata actuala e de 132 EUR/luna si mai sunt de achitat 4,900 EUR deci eu zic ca si viitorul posesor face o afacere buna pentru ca stie masina si cum a fost intretinuta plus ca ii dau 6 luni garantie (poate pica bieleta stanga fata ce nu a fost niciodata schimbata in 115,000 km).

                          Si asta e o varianta
                          Tiriac Auto - printre cele mai extinse retele de dealeri si service auto din Romania. Dealer autorizat Mercedes-Benz, Ford, Land Rover, Jaguar, Hyundai, Mitsubishi


                          Are si un an garantie in limita a 10,000 km plus optiunea de a prelungi garantia cu inca un an.
                          Dar nu stiu sigur daca are xenon si pare un pic cam neingrijita la interior.
                          Last edited by eugenmanea; 22 April 2015, 13:28. Reason: Automerged Doublepost
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • pare o varianta buna

                            cred ca are si xenon, mai mult ca sigur

                            chestia cu interiorul e relativa. si eu daca o duc pe a mea la service pt ceva, o scot de acolo ca purcelu, plina de praf la interior, mocheta murdara de la incaltamintea mecanicilor, etc , ea fiind adusa curata la ei

                            Comment


                            • S-a dat si asta!
                              Pfiu cica nu e piata in Romania
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • chilipirurile se misca repede, cauta una mai scumpa!
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google