Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iata si un filmulet, de azi. Asa suna masinuta cand o tii mai turata si ii dai talpa, si nu era talpa pana la fund, ca atunci pleaca si mai fain. https://www.youtube.com/watch?v=QBRFhk2feoI&t=3s
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Mersi mult pentru descriere!
      E o idee, am nevoie de ceva mai mare ca spatiu in portbagaj plus ceva mai puternic si la care zgomotul la viteze de peste 120 km/h sa nu ma dea afara din masina. Ma uit, analizez, citesc, caut, strang bani si cand va fi momentul, voi face tranzitia spre altceva: Toledo, Octavia, Ceed break, Focus break, I40 etc.

      Vad ca se duce bine, cresterea de putere cu peste 50% simtindu-se din plin.

      Comment


      • Acesti 46 CP in plus sunt facuti doar din soft ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Da, din cauza ca motorul este identic cu cel de 105 cp, si teoretic sa urcat de la 105 la 131, nu de la 85 Am avut bafta.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
            Mersi mult pentru descriere!
            E o idee, am nevoie de ceva mai mare ca spatiu in portbagaj plus ceva mai puternic si la care zgomotul la viteze de peste 120 km/h sa nu ma dea afara din masina. Ma uit, analizez, citesc, caut, strang bani si cand va fi momentul, voi face tranzitia spre altceva: Toledo, Octavia, Ceed break, Focus break, I40 etc.

            Vad ca se duce bine, cresterea de putere cu peste 50% simtindu-se din plin.
            daca vrei zgomot diminuat la 120 km/h pe autostrada, seat toledo nu este masina potrivita, mai ales versiunea de baza
            eu am condus un toledo, si nu este mare diferenta fata de logan din toate privintele- era un toledo cu sub 5000 km în bord, versiunea de baza cu motorul de 1.0 85 cai putere, fără alte optiuni pe el , si costa de nou 13300, euro
            prin rabla si cu reducere era undeva la 11300 € versiunea cheală fără dotari
            si am inteles ca sunt si alti posesori de toledo care sunt nemulțumiți de masini
            orice vrei sa cumperi , sa faci drive test inainte sa vezi ce si cum

            ps * si noul fiat tipo, versiunea de 1.4 benzina, pe autostrada la 120 km/h este mai gălăgioasă ca un logan 2
            Last edited by panselin4; 7 December 2018, 00:19.

            Comment


            • Mister 1.o este cu 3 cilindri... Si daca a ta este mai silentioasa ca a mea la 120, eu ti-o fac cadou... Sunt ciresele amare sau ce?

              Cand am vrut sa iau logan, si am mers la drivetest, fata de megane 2 ul de atunci loganul era la insonorizare ca o conserva goala... Iar toledo este mai insonorizat ca megane 2.


              Da sunt de acord cand spui sa faca drivetest, cu altceva din ce ai zis, nu...
              Last edited by mumus; 7 December 2018, 09:01.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nu e vorba de cireșe , slava domnului
                nu am zis ca toledo este mai zgomotos decât loganul 2 la viteza, am zis ca toledo este si el zgomotos fata de alte masini similare, se simte ca este tot low cost ca si fiat tipo , logan 2 , skoda rapid, peugeot 301 si citroenul c elyse
                mergi la 120 cu toledo sau logan 2, si mergi apoi cu ultima octavia tot la 120, sau cu golf 7 facelift, renault fluence, sau cu alte masini similare , sa vezi diferenta , de aceea ziceam de diferenta de insonorizare

                orice masina cumperi este foarte important sa faci drive test, si sa te uiti cu grija la spațiul interior, si portbagaj, mai ales daca ai un copil sau 2 , pentru loc la carucior si toate cele necesare familiei

                Comment


                • Eu ca ca posesor de seat, zic ca fata de logan pretul mai mare este justificat, iar chel la seat inseamna aproape full la logan... Si chiar daca este low cost, daca analizezi bine, o sa vezi ca nu e chiar low cost.

                  Da, nu se compara cu masini mai scumpe, dar nici cu alea mai ieftine.

                  Pe dacie platesti mai putin, primesti mai putin.

                  Eu am avut bafta ca era sfarsit de generatie, si era pe stoc, de aia am luat-o ieftin, dar ea merita fiecare banut si din pretul de lista de atunci, care era 12500e.

                  Acum ca astea noi sunt mai proaste sau nu, nu stiu, dar eu inca nu am cunoscut posesor de seat toledo nh sau kg nemultumit, adica nu sunt vicii de fabricatie ca la logan, e doar o masina corecta, onesta, si dupa 4 ani pot spune si ca bine facuta...
                  dar clar, testdrive-ul este impedios necesar, sa vezi realitatea, ca fiecare tigan isi lauda magarul, parca asa se spune nu?

                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post

                    orice vrei sa cumperi , sa faci drive test inainte sa vezi ce si cum
                    Evident ca va fi si test-drive. Iau in calcul mai multe variante de masini, avand in vedere si ca intr-un viitor nu foarte indepartat (3 - 4 - 5 ani) va aparea si un puradel Nu arde acum sa o iau, mai astept 1 an, poate 2.

                    Comment


                    • Momentan mie imi place octavia si audi a3, la seat voiau sa fac test drive cu noul toledo, dar stand in el, sincer, nu vad diferente, deci nu il dau la schimb pe al meu, pe un model identic, dar mai slab motorizat.
                      Daca mai ai de asteptat 1-2 ani, atunci nu te framanta de pe acum... Este timp.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post

                        Evident ca va fi si test-drive. Iau in calcul mai multe variante de masini, avand in vedere si ca intr-un viitor nu foarte indepartat (3 - 4 - 5 ani) va aparea si un puradel Nu arde acum sa o iau, mai astept 1 an, poate 2.
                        E bun ca te gândesti în perspectiva familiei si la masina viitoare
                        eu ca si proaspăt tatic de 4 luni , pot zice ca ma bucur ca masina are sistem isofix în primul rând,(am cumparat un scaun de masina destul de mare si are loc foarte ok) si top theather( sistem de ancorare si sus), dar și ca am portbagaj încăpător în care intră caruciorul pliat si landoul lângă acesta lejer, ( si landoul este mare ), plus mai ramane loc pe lângă acestea sa mai pun diferite lucruri , gen plase cu cumpărături de la hipermarket, alte lucruri pt bebe etc.
                        Masinile cu portbagaje mai mici sunt mai problematice în această perspectivă, chiar imi zicea cineva cu bebe , cu golful 7 ca nu prea are loc destul pt toate astea
                        ce imi era utila era o plafoniera în spate pt nevasta, dar o sa o montez cat de curând si voi trece pe leduri in loc de becuri

                        Comment


                        • Azi nu am mai rezistat, si am comandat di nou 2 becuri valeo aquavision, prea faine au fost, si parca osramul asta bluenustiucum nu e chiar ce imi doresc eu ca putere, nu e slab, dar nu e ca valeo, si mi-e dor de galbuiul ala, si de look-ul farurilor.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Gata, real diferenta este enorma, lumina pe perete era galbena , nu doar cu tente de galben cum se vede in poza. Deabea astept sa ies noaptea. IMG_20181211_164657.jpg IMG_20181211_163747.jpg
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • To IMG_20181227_161329.jpg t palpaia drl ul pus acu vreun an doi, am zis sa incerc si ceva de firma.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • este bun, si led de si de firma
                                acum este lumina mult mai buna nu?
                                cat a costat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google