Logan 16mpi rc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da foarte urata suprafata pentru o cursa de viteza in coasta

    Comment


    • Aici, in primul viraj, nu-l vad pe Sebastian...
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Scuze era celalat logan. Rog un moderator sa stearga linkul catre youtube

        Comment


        • Nu m-am rasucit nicunde si daca aveam o suprafata de concurs buna puteam sa mai cobor cca 3 secunde, avand curaj sa intru mai tare in viraj si posibilitatea sa accelerez puternic mai devreme ca sa ies mai repede, cred ca erau 3-4 viraje unde recuperam aproape cate o secunda.
          Isind mai tare din viraj linile drepte le parcurgeam mai repede si tot asa timpul ar fi scazut.
          Cert este ca sa obti timpi la diferenta de cateva sutimi pe o proba de coasta de ceva peste 3 km nu este usor si asta insemna ca in acele conditii am atins limita...
          Toti care au venit mi-au spus ca in primavara asfaltul nu era perfect dar era mult mai bine ca acum.
          Ce sa spun mai mult decat ca sunt bucuros ca sunteti alaturi de mine si-mi pare rau ca la cursa nu pot sa stau mai mult cu voi dar sunt multe de facut si ...

          Originally posted by alex86 View Post
          2 Poze cu masina in actiune si o filmare de vineri cu rasucirea in primul viraj de dreapta




          Sunt un pilot ratinal si conservativ, poate chiar prea conservativ asa ca era destul de greu sa ma rasucesc.
          Nu eu m-am rasucit!

          Originally posted by dsign View Post
          Da, partea de traseu surpata este aia indicata, unde era s-o mierleasca Clio... Cam tot acolo s-a rasucit golful, pe la min 7.40

          Urat acolo!
          Traseul foarte urat din pdv al suprafetei de rulare, in rest ce sa spun imi place.

          Originally posted by alex86 View Post
          Sebi are dreptate singurul logan care a coborat sub timpul lui a fost Tentean Andrei dar acesta a mers cu un motor K4M scotand un timp cu aprox 1.5 sec mai buna ca sebi.

          Felicitari pentru cum ai mers.

          la minutul 8:40 se poate vedea loganul pilotat de sebi





          Dsign cred ca vorbesti de zona care se vede la minutul 9:57 care din cate imi amintesc la inceputul campionatului in mai cand s-a mai tinut campulung nu a fost asa.
          Este intradevar un handicam faptul ca folosesc un motor K7M care este inferior cu cca 20cp celui K4M insa pe Andrei Tentean nu-mi fac probleme ca nu-l pot surclasa. Pacat ca nu a fost si el vineri sau duminica sa alerge in aceleasi conditii cu mine(asfaltul).
          Daca vreti performanta oferiti-mi conditii.
          Un bun exemplu este cursa de la Rasnov unde am un timp mai bun decat 16v, dar am avut un asfalt fara prea multe denivelari desi era putin umed ...
          Last edited by RACINGCODE; 26 October 2010, 08:16. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by alex86 View Post
            la minutul 8:40 se poate vedea loganul pilotat de sebi
            Frumoasa trecere, tragi cat poti de suita de caluti din K7M. Se observa ca masinuta cam "topaia" la denivelari; o sa vina si timpul suspensiei.

            Succes in continuare!!!
            I don't ride low, I fly high...

            Comment


            • bravos domnule
              felicitari pt concurs

              Comment


              • Originally posted by RACINGCODE View Post
                Daca vreti performanta oferiti-mi conditii.
                Un bun exemplu este cursa de la Rasnov unde am un timp mai bun decat 16v, dar am avut un asfalt fara prea multe denivelari desi era putin umed ...
                Trebuia sa vi la Ranca unde nu cred ca exista un pilot care sa bage de vina ceva suprafetei de cuncurs

                Comment


                • Originally posted by Macs View Post
                  Frumoasa trecere, tragi cat poti de suita de caluti din K7M. Se observa ca masinuta cam "topaia" la denivelari; o sa vina si timpul suspensiei.

                  Succes in continuare!!!
                  Suspensia este buna, doar ca astfel de trasee nu trebuie sa fie validate.
                  Eu am suspensie f buna de circuit si nu stric tinuta pentru a merge mai bine pe u traseu pe care-l ingnoram daca ii cunosteam supratata de rulare de ianinte.
                  Pe asfalt curat e altceva... pacat ca acele denivelari care se accentueaza de la o zi la alta mai mult decat te zdruncina te infraneaza.

                  Originally posted by alex86 View Post
                  Trebuia sa vi la Ranca unde nu cred ca exista un pilot care sa bage de vina ceva suprafetei de cuncurs
                  Cam departe, eu merg pe roti cu tot carabalacul in ea, roti, scule...bagajele mele si chiar si pe mine ma car la volan .
                  Poate e si cam scump, nu eram gata ... poate data viitoare, oricum toti pilotii m-au invitat acolo spunand ca o sa-mi placa.

                  Vineri 8:40 http://www.youtube.com/watch?v=F-sZa...ayer_embedded#!
                  Duminica: 8:27 http://forum.*******.ro/585-raliuri-...ml#post3760621
                  Last edited by RACINGCODE; 27 October 2010, 08:19. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Din pacate in ultimele zile, de cand am venit de la Campulung nu prea am avut liber sa ma uit si pe la Dacie.
                    Vreau sa-i fac o revizie, o verificare de iarna si sa o bag la iernat.

                    Comment


                    • Revizuieste-o si gandeste ce imbunatatiri ii mai aduci ca mai e destul pana incepe coasta

                      Comment


                      • In principiu nu mai vreau sa-i fac nimic masina este foarte OK.
                        Ma gandesc sa o vand desi mi-ar parea rau dupa ea. Imi place si merge f bine.

                        Comment


                        • daca o vinzi cat ceri pe ea ?
                          care ar fii urmatoarea achizitie ?

                          si daca iti place nu prea vad de ce ai vinde-o .. cel mai probabil din lipsa manevrabilitatii sau a puterii
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Este un proiect deja realizat.
                            Pot trece la altul pe care nu l-am gandit inca.
                            Totusi imi plac f mult masinile istorice si m-ar batea gandul la una din asta.
                            Pretul este 10 000 Euro.
                            Masina functioneaza impecabil.

                            Comment


                            • Nu am avut timp de verificare si o mica revizie, dar acum sta bine la caldurica in garaj.
                              Poate cand am timp ii fac si o poza la odihna.

                              Comment


                              • Pretul acutal 9500 Euro!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google