B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

    Albinutza dotata :

    * Jante Aliaj 15/7J PWL + Anvelope 195/50 ;
    * Flanse de 25 mm spate si distantiere de 6 mm fata (mitul cu sa fie mai lata pe fata este o vrajeala... sta foarte bine in curbe la viteza mare) ;
    * Arcuri H&R : a coborat mai mult de 4.5 mm ;
    * Remapare DimSport 10% ;
    * Tubulatura + Filtru de la Pilot ;
    * Short Shifter ;
    * Folie Omologata ;
    * Audio : Sony Xplod ;
    * Lumini bord , consola schimbate ... multumesc dsin ;
    * Capota spate clean, grila fata schimbata cu plasa ;

    Planuri pentru viitorul apropiat :

    - Bad boy look ;
    - O pereche de praguri ;
    - Xenon Faruri + Proiectoare ;
    - Eliminare catalizator ;

    Planuri pentru viitorul indepartat :

    - Serpisori + Cat Back
    - Compresor daca se dovedeste ca nu va strica motorul
    Attached Files
    33
    DA
    93.94%
    31
    NU
    6.06%
    2

    The poll is expired.

    Last edited by cos_min_i; 14 October 2009, 12:05.

  • #2
    Daca nu ma insel, te-am vazut sambata in drum spre Transfagarasan.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      foarte frumoasa masinuta ! ai grija de ea !

      Nu uita sa dai croamele jos de la manere :P
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Thejock3r View Post
        foarte frumoasa masinuta ! ai grija de ea !

        Nu uita sa dai croamele jos de la manere :P
        le-am dat..duminica la intalnirea fulger de pe kis.. urmeaza sa le vopsesc in negru si pe cele de pe fata ...au avut grija sa ma convinga baietii

        Originally posted by darksid3 View Post
        Daca nu ma insel, te-am vazut sambata in drum spre Transfagarasan.
        Nu te inseli..am fost sambata pe transfagarasan... nu imi aduc aminte sa te vad ... am mers ca un nebun si am spart un cauciuc ..

        Multumesc pentru aprecieri !
        Last edited by cos_min_i; 14 October 2009, 12:11. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Pai nu aveai cum sa ma vezi ca eram la un restaurant ...La Cetate
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            Foarte tare masina ta, te-ai ocupat de ea nu gluma. Iti urez mult spor in continuare Cosmin!

            P.S. Tubulatura cu filtru la cat te-a dus ? La consum s-au observat schimbari ?
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Imi place masinuta cum se aseaza pe roti..
              Ieri cand te-am vazut la izvor..nu stiam de unde te cunosc....apoi ...cand m-ai intrebat u .. mi-am dat seama..
              Numai bine.
              sigpic
              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Eu4yas View Post
                Foarte tare masina ta, te-ai ocupat de ea nu gluma. Iti urez mult spor in continuare Cosmin!

                P.S. Tubulatura cu filtru la cat te-a dus ? La consum s-au observat schimbari ?
                Tubulatura + Filtru = 200 ron ... nu stiu ce sa-ti zic..nu am testat ... singura observatie e ca raspunde mai bine la acceleratie si sunetul nu mai vorbesc
                Schimbari la consum s-au observat in momemntul in care am schimbat arcurile ... 0.3-0.4 %
                Recomand tuturor ...primul lucru schimbati arcurile si se va schimba radical masina...
                Multumesc tuturor pentru aprecieri.

                Comment


                • #9
                  Arata super si cred ca functineaza la fel. Felicitari.

                  Am si eu tubulatura de la Pilot, dar nu scrie nimic pe ea, iar tablitele acelea de prinderi la mine sunt drepte, nu indoite ca la tine.

                  imi place cum da cu masina lasata si portbagaj clean
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    frumos facuta, cu gust, imi place cum a iesit, sa ai parte de ea sute de mii de km fara incidente. Respect ! ! !
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by iamagi View Post
                      Arata super si cred ca functineaza la fel. Felicitari.

                      Am si eu tubulatura de la Pilot, dar nu scrie nimic pe ea, iar tablitele acelea de prinderi la mine sunt drepte, nu indoite ca la tine.

                      imi place cum da cu masina lasata si portbagaj clean
                      Am facut comanda la pitesti si am luato urmatoarea zi fara sa ii las sa o monteze... nu se potrivea si am adaptato eu si a ramas asa..nu ma deranjeaza... vreau sa-i fac o carcasa sa nu se mai vaza motorul asa urat si sa nu mai urce aer cald sus ...

                      Multumesc pentru aprecieri !

                      Comment


                      • #12
                        oau ce bine arata, spor la treaba si planuri in continuare
                        http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                        Comment


                        • #13
                          In sfarsit iti prezinti si tu masina. FF frumoasa masina, si intr-adevar, am reusit sa il convingem ff usor sa scoata croamele....deh, asa a fost cumparata masina, dar e bine ca a disparut cromul.

                          Vezi ce faci cu beculetul ala minune, e pacat sa nu poti folosi proiectoarele!!!

                          Frumoasa masina, spor in continuare la modificari!!

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by liculicu View Post
                            oau ce bine arata, spor la treaba si planuri in continuare
                            Nici chiar asa... sunt multe care arata mult mai bine!
                            Multumesc mult... daca ar fi bani si maine as pune in practica toate planurile, dar criza,criza

                            Originally posted by gionik View Post
                            In sfarsit iti prezinti si tu masina. FF frumoasa masina, si intr-adevar, am reusit sa il convingem ff usor sa scoata croamele....deh, asa a fost cumparata masina, dar e bine ca a disparut cromul.

                            Vezi ce faci cu beculetul ala minune, e pacat sa nu poti folosi proiectoarele!!!

                            Frumoasa masina, spor in continuare la modificari!!

                            ) multumesc gionik ! Nu ma da de gol cu becul ala... o sa-l scot si o sa dispara si cromul din fata!
                            Last edited by cos_min_i; 14 October 2009, 16:36. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              Despre ce bec vorbesti tu acolo? gata....s-a uitat momentan de el

                              Nu pot spune de cat ca vad inca o miscare faina, scoaterea cromului din fata, dar cum o rezolvi cu plasa, care e in spatele cromului? Ai de gand sa montezi din nou acea plasa?

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google