My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Miu ( glumetu' ) . Acum, nu stiu cine a copiat pe cine ( glumesc), insa nuanta de culoare este diferita de a mea.
    Intre timp ce-am mai facut la masina?? - nimic. De la bubuiala din portbagaj sau de la suspensii, mi s-a dezlipit intr-un colt luneta (nu intelegeam de unde am tot felul de zgomote in habitaclu). Am fost la centrul de parbrize pentru a o dezlipi si de a o lipi inapoi si mi-au zis baietii ca daca vor face aceasta operatiune imi voi lua adio de la vopseaua impecabila de pe plafon si eleron luneta ( mi le vor zgaria grav cu acea sfoara.....). Am decis sa nu mai fac aceasta actiune, am ajuns acasa , am achizitionat un tub de silicon negru rezistent la umiditate, am dat toate lateralele jos si am dat pe interior, cu silicon (fara numar).Dupa aceasta actiune, am lipit pe exterior cu scoci de hartie pentru a sta luneta lipita de caroserie.A doua zi, cand am dat jos scociul, am observat ca a ramas lipiciul pe masina si culmea a fost ca nu s-a luat nici la spalat. (mi-a stricat buna dispozitie de vinerea seara). A doua zi, am remediat problema (din fericire ), frecand ca disperatul cu servetel umed si PUR de vase ( pentru cei care vor intampina aceeasi problema ca mine...
    Cam atat, pana acum !

    Ps. Multumesc celor care m-au votat si celor care nu m-au votat, in campionat ! Am participat la acest concurs mai mult pentru a enumera intr-un singur loc toate modificarile aduse masinii (poate foarte multi dintre voi nu ati citit intreg threadul - ptr ca e mare).Am citit si comentariile de la toate campionatele si pot spune ca au fost maxime - nota 10 pentru cei care au comentat.
    Pe scurt, la aceasta masina am depus mai multa munca decat ar crede lumea. Unde nu am stiut am intrebat, unde nu am putut am fost ajutat dar intotdeauana am mers pe premiza ca decat sa fac un lucru de mantuiala, mai bine las pe cineva, care asta face zilnic, sa mi-l faca conform asteptarilor mele. Pentru aceste lucruri am platit, cu varf si indesat iar cei care spun ca este usor sa platesti pe cineva sa faca decat sa muncesti tu singur, le-as spune sa se gandeasca cat de greu se fac banii in ziua de azi.

    In rest..ce sa mai zic... 2 poze de weekend de la intalneala...
    Attached Files
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • domnu... dar in coltu drept al portbagajului, la luneta, de ce sta ridicat ?
      sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

      Comment


      • Din cauza amortizorului care-mi impinge prea tare in portbagaj. Se va remedia si aceasta problema, dar sa vedem cum
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Felicitari duJmane,m-ai batut la mustata


          2 Navete...am zis!!!!
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Bine punctat .Felicitari pentru masina si pentru castigarea campionatului!!!
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • Felicitari domnu. O super masina care merita toate aprecierile.
              Super Oferte Accesorii Logan

              Comment


              • Felicitari Jokeru' pentru campionat si pentru munca depusa de-a lungul vremii la KYS!
                My Ride - Prestige 1.6 16v

                Comment


                • "la mustata" poate mustata celui mai mare nemtalau bautor de bere

                  Cum am zis la inceput " Ce este al Cezarului sa ramana al Cezarului " ... parerea mea este ca nu va exista vreodata un logan mai complex si bine facut cum este al tau din toate punctele de vedere ... o nebunie curata sa te apuci de asa ceva ,dar in orice proiect iti trebuie nebunie fie ca iese bine fie ca nu ... la tine 100% perfect

                  Comment


                  • Multumesc tuturor pentru urari si gandurile de bine. Sunt constient ca mai am multe de rectificat si de adaugat la masina, pentru a o face si mai diferita, insa le voi lua treptat in functie de prioritati/buget/idei etc.
                    Ma bucura foarte mult faptul ca in ultima perioada, a inceput se spuna/scrie despre masina intr-un mod pozitiv, ca lumea(proprietarii de alte masini) a inteles ca tot ceea ce fac, o fac din pura distractie si pasiune, nu sunt la intrecere cu nimeni si ca intentiile mele sunt cat se poate de pasnice: nu-mi plac modificarile la motor sau swapurile. Ii apreciez pe cei care le fac si se pricep sa remedieze problemele aparute insa aceasta modificare nu este de mine. ( low & slow style ).
                    Pe partea de competitii, ma bucur ca masina a inceput sa iasa din carapacea de doar "best autohton" si ca organizatorii de showuri auto au incadrat-o la alte categorii de jurizare si chiar a castigat in fata unor masini cu o mult mai buna cota: best exterior, best paint,best custom si best car of the show.

                    Toate acestea nu ma fac decat mandru de ceea ce am reusit sa fac din masina si-mi da ambitia de a ma gandi si la alte modificari, la fel de indraznete , unice si de scumpe ca si cele de pana acum. Daca voi reusi sa le pun in practica de bine. In caz contrar nu este nici cea mai mica problema . Ii las pe altii sa faca

                    PS. atasez o poza cu un tablou facut de cineva...
                    Attached Files
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • superb tabloul!!!foarte reusit!!!

                      Comment


                      • Varu, Felicitari pentru concurs !!!
                        De abi astept sa ne reintalnim, chiar daca altii cred ca ne dusmanim sper ca ti-ai dat seama ca nu este asa.
                        Poate ne revedem la Bucuresti.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • Multumesc Radu pentru urari. Cat despre dusmanie nu cred ca mai suntem copii

                          In alta ordine de idei, ma poate ajuta cineva din Bucuresti sau zonele limitrofe, cu 2 bare transversale ( in stare cat mai buna ) , imprumut, pentru 3 saptamani ? Precizez ca nu voi cara nimic cu ele.

                          Multumesc !
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • frumos desenul.
                            Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                            Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                            Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                            Comment


                            • Mersi Cosmin .
                              Ii multumesc pe aceasta cale lui Tiesto_music pentru barele transversale
                              Ieri am primit si piesa comandata in SUA , de aproximativ 3 saptamani . Momentan nu este montata...
                              Ghici ciuperca ce-i
                              Attached Files
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • Spoiler/paravant pentru barele transversale ????
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google