My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 11 Ani..., 149.349 kilometri.
    Ce repede zboară timpul...
    Attached Files

    Comment


    • Aproape 10 ani... 155.596 kilometri.
      Zboara timpul binisor
      Attached Files
      Last edited by prometheus; 1 April 2022, 21:39.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Aproape 10 ani... 155.596 kilometri.
        Zboara timpul binisor
        Attached Files
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Consum de primăvară..., intervalul dintre ultimele două alimentări (11 Martie - 13 Aprilie 2022), anvelope noi All Season Vredestein Quatrac 185 65 R15 88T (momentan au aproape 1.700 de kilometri, deci au trecut de rodaj), metoda determinării consumului de motorină "plin pe plin", rezultat final: 5,39 litri / 100 km.

          Au fost 921,2 Kilometri parcurși de la ultima alimentare, în rezervor au intrat exact 49,65 litri (mai aveam o pavelă afișată la nivelul de combustibil din tabloul de bord), preponderent kilometrii s-au efectuat pe relația Dr. Taberei - Militari Apusului - Bragadiru și retur Dr. Taberei, cu două ieșiri în weekend pe A1 până la kilometrul 36 și înapoi.

          Mașina are în bord aproape 150.000 de kilometri, cifra înregistrată pe TdB fiind acum de 149.607 km.
          Drumuri bune tuturor..., DPF-ul rezistă în continuare.

          Comment


          • Un vechi proverb spune să-ți faci iarna car și vara sanie, așa că astăzi am fost să-mi încarc cu freon instalația de aer condiționat a mașinii.

            Operația a fost efectuată la același partener Frigoservice situat în Strada Suzana nr.9 (zona Rahova), locație unde mă duc de mai bine de 8 ani, cu oameni serioși și profesioniști care în continuare au și prețuri de bun simț.

            Nu au fost semnalate niciun fel de probleme, iar toată verificarea și completarea cu freon și ulei m-a costat 100 de lei.

            Îi recomand cu toată încrederea... ​​​​​​

            Comment


            • Bonurile de la operațiunea de ieri, încărcare freon 500 de grame și completare ulei compresor 20 ml.
              Attached Files

              Comment


              • Dupa o pauza de 2 ani de la ultimul refill, saptamana trecuta i-am facut si eu o vizita lui Cristi. S-a umplut instalatia cu cantitatea corespunzatoare de freon. In ciuda varstei (16 ani), compresorul e inca "verde" si functioneaza impecabil.
                Aceleasi servicii de calitate, la preturi f. bune.

                Comment


                • La mine trecuseră vreo 8 ani de la ultima completare a instalației cu freon...
                  Surprinzător de bine a ținut, recunoștea până și Cristi!
                  Până la urmă trebuie să ai și un pic de baftă, ca la orice lucru în viață!

                  Comment


                  • Da...io's mai maniac asa, cand vine vb. de AC, recunosc, frigu' e vEata mea!
                    Mentenanta la AC, de ani buni o fac odata la 1-2 ani, ca e, sau nu, nevoie.
                    Acum, dupa, 2 ani de la ulima interventie mai erau 560gr freon din apropae 800. La finalul verii trecute, clar am simtit ca nu mai baga cum imi placea mie (sa-mi inghete sprancenele).

                    Sa auzim de bine!

                    Comment


                    • O nouă bornă atinsă astăzi cu Albișoara..., o sută și jumătate!
                      În cei 11 ani și 150.000 de kilometri parcurși, în afara distribuției, motorul nu a suferit niciun fel de intervenție, totul fiind original pe el, exact cum a ieșit din fabrică.

                      Sărbători cu pace și liniște în suflet!

                      Comment


                      • Poze..., Marea Neagră și kilometrii!
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 2 photos.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google