- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa-ti fie de bine MVP-ule!!!sa le folosesti cu placere!
    sigpic

    Comment


    • Bielete antirolui bara stabilizatoare!!!

      Asa cum am spus, daca tot a fost cald si bine azi a urmat operatiunea de schimbare a bieletelor antiroliu pentru bara stabilizatoare ! ! ! Piesele au fost achizitionate de la DaciaShop si sunt Febi fabricate in Germania, operatinunea a durat in jur de 1h si 30 minute si zic eu ca a meritat efortul, si se vede si in poze uzura acestor bielete dupa aproape 5 ani de exploatare intensa ! ! !
      Attached Files
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Buna treaba...urmez eu la treaba asta!vreo diferenta ceva la mers?sau nu ai apucat sa testezi?bucsile alea 2 de pe lonjeroane le-ai mai schimbat?
        sigpic

        Comment


        • am facut si eu operatiunea asta , dar bucsile de pe lonjeron nu le`am putut schimba , m`am chinuit cu cosmin , trebuie o cheie nu stiu de care.

          Comment


          • dragos, cata, nici nu m-am gandit sa schimb bucsile de pe lonjeroane, le-am verificat vizual si cu o ranguta si nu fac figuri, se vede clar unde a fost buba, asta de pe bascule erau varza si uzate. am facut o tura in jurul blocului si am suit-o in parcare si se pare ca nu mai bate, acum sa vedem in continuare ! ! !
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • felicitari tu chiar ai avut bafta la mine pe dreapta era rupt surubul - si pe stanga s-a alungit de mai avea 1-2 cm in plus... deci la tine arata chiar ok
              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

              Comment


              • da canto si au iesit fara probleme, singurul lucru este ca le luase rugina deja si se subtiase si la mine surubul si era pericol sa patesc la fel, sa se rupa sau cine stie ce altceva...
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • Bine ca le-ai schimbat, acum ca nu se mai aude acel zgomot nu pot sa-ti zic decat km multi in continuoare! Bafta!

                  Comment


                  • cum era zgomotul ? ca si cum ar fii o tabla slabita? ... am si eu un zgomot la articulatii si daia inteb ...salutare !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • Dany zgomotul aparea cand urcam o bordura, la denivelari, cand viram mult si era ceva de genul fier pe fier, o pocnitura. acum nu se mai aude si zic eu si directia este mai ferma.
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • A venit si la mine Mosu' ! ! !

                        A venit cu ceva zile intarziere si la MVP-ul meu Mos Nicolae , multumesc pe aceasta cale lui Florin DNF pentru promtitudine si marfa de calitate ! ! ! Am montat-o provizoriu, cu niste adaptoare speciale pentru maciulie, de le ultimele 2 maciuli avute, sta destul de ferm, dar voi urma modelul colegilor Canto, Dragman si cine mai are si o voi lipi cu poxipol. In poze se mai vede si lucrarea facuta de Dragman la butoanele de la ventilatie si la butonul de avarie ! ! !
                        Attached Files
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Arata foarte bine, bravoo Victor si eu am maciulie de prestige de aproape de 3 ani si arata ca noua! Primul logan pe care il vad cu 2 brichete, arata bine dar la ce iti foloseste a 2 a bricheta?

                          Comment


                          • Merci mult Jelly, ce spirit de observatie ai ! ! ! Cea de a 2-a bricheta are in primul rand rol estetic, si cum eu nu sunt adeptul acelor multiplicatoare de prize auto pentru ca sunt voluminoase si incomode am adoptat aceasta solutie. Intr-o bricheta sta incarcatorul de telefon si in a 2-a detectorul de radar cand ies afara din oras ! ! ! In viitor ma gandeam sa montez o a 3-a bricheta, sunt 2 variante : ori in portbagaj pentru lada frigorifica electrica(cum am vazut la multe masini destepte si mai putin destepte) sau in spate pentru pasageri, deasupra butoanelor de geamuri electrice spate ! ! !
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • Super "maciuca" e in actiune!bravos!altfel arata acum.
                              sigpic

                              Comment


                              • Frumos domnu'...ca la mine!
                                Cat ai scurtat din tija ?
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google