- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Update la MVP !!!

    Cosmine s-a rezolvat cu oala spate , am gasit alta de origine, am mutat dracia aia care da rotatiile la senzorul de ABS, ca era masina fara abs, si acum am si eu 4 prezoane functionale , mai trebuie reglatii putin tamburi spate ca unul tine prea mult ( cel schimbat care a fost statut si putin ruginit) iar celalalt tine mai putin.

    A doua faza, am fost sa comand si eu sticlele pentru oglinzile de Duster, si aia de la Nesti mi-au adus doar pentru dreapta, si cica stanga nu ar fii pe stoc nici la Mioveni, acum trebuie sa ma duc si la altii dealeri poate o au pe stock sa le montez .

    S-au mai schimbat si bujiile Bosh Super 4 cu unele stock Eyquem de origine cu 2 electrozi si deasemenea si setul de fise care saracele erau coapte de la forja (sa se inteleaga, caldura excesiva) si spalat motorul cand era mai caldut :P !!!!

    In rest masina a stat pe bara mai mult, pentru ca am avut problemele cu prezoanele si examenele, de acum inainte incepem sa lucram la ea ! ! !

    Am si o intrebare vecinu asta de la care am luat oala avea un dci de 65 cred, am scos evacuarea stock cu el si am ramas uimit ca nu are intermediara, nici catalizator, este dintr-o bucata, si parca si de diametru mai mare, aveti idee se potriveste fix pe 1.6 mpi???
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Nici un DCI de pe logan nu are intermediara, iar catalizatorul e la iesire din turbina.
      Traseul se potriveste ce e sub masina, difera prinderile de galerie.
      Last edited by al!n; 16 July 2012, 17:19.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • Advance.....

        Au venit si sticlele OM (nu se gasesc decat originale, ca altfel nu stateam eu atata dupa ele), pentru oglinzile de Dacia Duster, sunt bolt on fara nici o problema, o luna si ceva am asteptat dupa ele, masina straina nu gluma !

        Le-am slefuit carcasele putin, vopsit provizoriu si montat, nu am poze cu ele pe masina, vor venii, dar e viata, dupa 6 ani cu cele mici, acum sunt zeu, as merge numai cu spatele !!!!!!

        S-a montat si termometrul cu 2 senzori, acum eu zic ca da destul de bine unde l-am pozitionat !!!!

        S-a schimbat si locul telecomenzii pentru woofer......

        M-am inscris si la concursul organizat in fiecare vara de moderatorii de pe forum : Campionat-Cel Mai Tare Sunet Pe Logan Editia 2012

        Pentru cei care vor sa participe sau sa voteze uitati link-ul mai sus !!!!
        Attached Files
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • pune poze cu oglinzile montate ;) Bafta la concurs!
          MY CLA

          Comment


          • bravo MVP-ule, alta viata cu oglinzi mari, a....

            Comment


            • PrEsTiGe merci mult, daca te uiti mai atent in ultima poza se vede putin cum da cu oglinzile de Duster ......
              Merci Daniele, pai e viata nene , vezi sa nu ma uiti si pe mine cu 2 bucati de amortizoare spate Monrooe Black ca vreau sa ma apuc de treaba la masina ca acum am prins timp liber......
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • nu am observa Sunt mai mari ca si cele de pe prestige cred... Asa pare din poza...Sa le folosesti sanatos!! P.S Parca mc_alienu are...corectati-ma daca gresesc...
                MY CLA

                Comment


                • Frumos...!!!
                  LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

                  Comment


                  • eu am gasit sticlele imediat... 2 zile am stat dupa ele... dar tot OM ca nu au inca aia de la conex matrita ...

                    arata mult mai fain din fata masina acum doar ca din lateral par uriase .
                    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                    Comment


                    • ai avut norok, in bucuresti se gasesc greu !!!!! O sa pun poze cu ele vazute din exterior, ai dreptate mc_alienu din fata dau demential !!!!!!!!!!
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • demential, spui ca e trabant cu usile deschise

                        Comment


                        • eu cand am pus prima oara toate lumea a sarit cu huo. nu-i nici o problema, e bine ca s-a ajuns la normal. sa vezi ce placere sadica vei avea cand vei putea rabata oglinzile ca la masini straine nu se mai uita lumea ciudat ca atunci cand troznesc alea stock la rabatare

                          Comment


                          • @ geo - ce trabant drace, tu esti "individios"ca sunt cat ale tale de la iveco :P !!!!!!!!!!
                            @ razvan - da domne e viata, practice si potrivite pentru logan !!!!!!!
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • S-au achizitionat un set de amortizoare Monrooe Black Gas pentru spate, pentru ca pe fata deja am asa ceva. Filtru polen Valeo, si ce mai trebuie pentru revizia anuala. Multumesc Evali Daniel pentru piese !!!!
                              Astept in continuare sa participati cu voturi la sectiunea Best Sound !!!
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • n-am suf. posturi ca as vota dar daca vrei iti dau unu cand mai trec pe la huber.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google