Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ideale ar fi fost cele de genul acesta
    Attached Files
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Ceva de genul asta am eu pe a mea sunt de tip tavita incriptionat "Logan" ,si sunt foarte multumit de ele.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Tip tavita e doar o parte a problemei. Cea mai importanta era presul de la sofer care sa acopere cat mai mult si sa nu incomodeze. Partea din spate cu acea acoperire mediana e si ea de efect.
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • Inca nu am comandat cele de gledring.
          Astept pozele de la bazil sa vedem cu arata - desi pe fata sunt identice logan/sandero ... pe spate sunt mai scurte.
          Alea tip tavita sunt produse de fratii nostri rusi ... locker.ru ... dar nu se gasesc in europa.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Avem pozele.
            Cel de la sofer si cel de la pasager ma satisfac in proportie de 90 %. Cel de la sofer se fixeaza foarte bine in cele 2 clipsuri.
            Cele din spate din pacate sunt mai mici decat ar trebui desi sunt decupate aproape perfect. Satifactie 50 %.
            Material, textura, feeling - satifactie 100 %
            Attached Files
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Alea din spate vin ca naiba....sa vede clar ca acel constructor care a facut presurile habar nu avea de interiorul noului logan....bataie de joc...pai la mine presurile vin fix peste tot atat in fata cat si in spate.....si pot retine apa la greu...o sa fac niste poze cu ele....
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • In link-ul postat de mine se vedea clar ca presurile sunt concepute pentru Sandero
                "Covorase cauciuc Dacia Sandero 2012- , presuri auto"
                Stiam acest lucru dar din pacate acestea sunt cele mai ok pe care le-am gasit.
                Te rog pune o fotografie cu presul tau de la sofer.
                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                Comment


                • o sa fac si eu o poza la cele din spate sa vedem diferentele...
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Deocamdata nu am poze cu presurile ....voi face maine...

                    dar mai bine sa faca poze cei care au Logan/sandero 2 ...eu am logan 1....

                    PS. atat la logan/sander 1 presurile stiu ca sunt la fel
                    Last edited by prometheus; 30 October 2013, 15:34. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Ultimele 2 poze sunt facute tocmai pentru a evidentia diferenta.
                      Prima e impinsa in fata pentru a intra in "umarul", decupajul din lateral stanga si ultima trasa in spate pentru a intra in decupajul posterior.
                      Dupa cum spuneam decupajele sunt foarte bine pozitionate doar ca... le mai trebuiau cativa cm.

                      Originally posted by prometheus View Post
                      Deocamdata nu am poze cu presurile ....voi face maine...

                      dar mai bine sa faca poze cei care au Logan/sandero 2 ...eu am logan 1....

                      PS. atat la logan/sander 1 presurile stiu ca sunt la fel
                      Se pare ca am vorbit impreuna si ne-am inteles separat !!!
                      Pentru Logan 1 se gasesc multe accesorii aftermarket. Pentru Logan 2 inca NU. De aceea acest compromis.
                      Last edited by Bazilman; 30 October 2013, 15:53. Reason: Automerged Doublepost
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Presurile de pe Logan 1 cred ca merg perfect si pe Logan 2! O sa pun poze si cu presurile mele, vin perfect
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post
                          o sa fac si eu o poza la cele din spate sa vedem diferentele...
                          Alea de la rigum se potivesc perfect pe spate pt ca sunt pt logan. In schimb alea nu au protectie pentru foot restul soferului.

                          E clar ca astea de sandero sunt ok doar pt fata la logan. Se vede in poze cu cat e mai scurt sandero fata de logan.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                          Originally posted by prometheus View Post
                          Deocamdata nu am poze cu presurile ....voi face maine...

                          dar mai bine sa faca poze cei care au Logan/sandero 2 ...eu am logan 1....

                          PS. atat la logan/sander 1 presurile stiu ca sunt la fel
                          Stim cu totii cum arata tavitele de logan 1. Dar din pacate pt logan 2 nu se prea gasesc.
                          Deci tu ce vrei sa pozam noi? ... ca nu inteleg.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          Last edited by M.FLORIN; 30 October 2013, 16:21. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Aceste presuri sunt arhicunoscute in randurile loganistilor si vin mulate excelent pe dupa toate nervurile. Sunt dintr-un cauciuc mai dur plus ca au o bordura faina astfel incat cand intri cu zapada si noroi iarna in masina nu ai nici o problema. Tin apa si se golesc f usor. Plus ca pe spate au tepi mici si desi din turnare astfel incat sa nu alunece in fata. Si se gasesc la 80 de lei.
                            Attached Files
                            Last edited by balooo; 30 October 2013, 17:03.
                            sigpic

                            Comment


                            • Doar ca nu se potrivesc 100 % pe logan 2.
                              Daca nu ma crezi iti fac poze la mine sa vezi cum le-am "adaptat" eu cu o foarfeca.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Inca o cifra "rotunda" !
                                Attached Files
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google