Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Frumoase masini mai ai apropo de cei aproape 200 mi km cu cel care a facut taxi ai avut probleme la motor manca ulei ai umblat in ei?

    Comment


    • #77
      @radu2008: nicio problema, doar consumabile, nu e dat pe ulei, nu am segmentat nimic in e, doar o reglare a tachetilor pe la 160.000 daca imi amintesc eu bine, si eu o mai si alerg cateodata. Tata a luat-o pe aia mai noua ca sa aiba an mai nou si km putini caci la asta presupunea el ca ii va veni si vremea la motorul asta iar eu nu fac km. lui. Daca e sa vina vremea as vrea 1.6 16v)) e un vis.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #78
        Azi am umblat o groaza dar a meritat. Usor usor incepe sa prinda forma, o iubesc, imi place cum a iesit deocamdata. Astept sa vad cand mai punem stickerele pentru capota motor, plafon si portbagaj. Doresc pe aceasta cale sa le multumesc in principal lui crisneg si lui dsign pentru ajutorul acordat si lui SilviuB care ne-a ajutat ici-colo cat stiam cu el si ca a mentinut o atmosfera frumoasa, cu toate drumurile care le-am facut parerea mea este ca a meritat. Va multumesc inca odata baieti, vedem cand le montam si pe celelalte si usor usor chiar daca in cazul meu finantele nu sunt asa stralucite vreau sa continui cu masina sa fac ceva frumos. Acum poze, am pus si cu cealalta asa ca era parcata in zona.

        edit: mai multe poze maine dupa ce o spal.
        Attached Files
        Last edited by aleXpeed; 12 April 2009, 00:28.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #79
          ce bine ii sade...

          sunt stickerele de care ti-am zis eu?... daca sunt alea, inseamna ca alea engre trebuiau sa fie pe masina mea...


          ce sa-i faci, arata superb.
          sigpic

          Comment


          • #80
            Neata' iamagi. Multumesc si tie ca m-ai ajutat sa fac rost de stickere uitasem aseara sa te trec pe lista de multumiri (eram foarte obosit umblasem toata ziua cred ca intelegi). Urmeaza astazi sa-i fac un dus si voi reveni cu poze mai clare.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • #81
              Am spalat-o si i-am facut o mini sesiune foto.
              Attached Files
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #82
                nu stiu cum sa zic... dar arata BESTIAL!

                acum, ai grija sa nu ii pui cine stie ce tampenii pe ea. fa-o cat mai clean: niste arcuri, niste jante negre (sa mentii constrastul galben-negru) si folie si asa sa ramana!
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Mai am o runda de stickere pentru plafon, capota motor si capota portbagaj si am terminat cu stickereleala definitiv. Sincer iti spun, aseara dupa ce am pus primele poze am coborat si am stat in frig la gard si ma holbam la ea :|. Jantele vor ramane astea deocamdata, nu am finante (sunt inca la liceu pana in vara), vreau sa-mi iau arcuri h & r caci mi-ar place sa o vad joasa, o folie, acum spun iar, stickere pentru stalpii usilor de Prestige, apoi sa muncesc sa bag bani in ea ar fi un vis frumos, mi-ar place sa ii fac si grilele in fata (cea de sus la fel si cea de jos), sa vopsesc barile, sa mai retusez caroseria ici-colo, sistem audio nu ma atrage deloc dar merg niste boxe si o "tuba" de bass, iar de extreme visul frumos 1.6 16v remapat, cu piesele motorului rectificate evacuare si ...... nu mai continui ca ma oftic nu ma mai gandesc. Revenind la realitati, mai am stickerele alea d epus, si schimbatorul de Prestige Ph2 pe care l-am achizitionat recent, am invatat o mica smecheria cum sa il "pup" cu pielea aia, si cred ca o sa scurtez si levierul. S-a oferit crisneg sa ma ajute in principal, daca mai are si dani dispozitie si atelierul liber continuam sper, nu ma grabesc. edit: Ca proiect mi-ar place sa o am gen Logan de cupa de strada.
                  Last edited by aleXpeed; 12 April 2009, 20:14.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #84
                    foarte frumoase blondele tale acum asteptam poze cu toate stickerele pe masina. numai bine
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      S-a mai prins microbul de unul ... . Bravo Alex, ai inceput sa te ocupi de ea si masina prinde contur. O sa fie invidios tatal tau pe tine cand o sa vada ce minunatie de Logan o sa faci din ea. Bafta multa la tunarit!
                      sigpic
                      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                      Comment


                      • #86
                        este bine. dar se poate si mai bine, atunci cand o sa ii pui si restul de sticker. si, da-i jos calandrul de crom, ca nu are ce cauta langa galben
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          @Laurr_07: multumesc. Si eu astept sa le pun si pe restul, parca mi-o imaginez asa ca o sa arate bine galben in contrast cu negrul ala lucios.

                          @ady_p: multumesc, si masina ta este frumoasa foc. Imi place cum arata deocamdata, nu cred ca este mare lucru dar vad ca usor usor mai prinde si ea forma si ma face sa tin la ea tot mai mult. edit: legat de tata cand ma apucasem de stopuri imi spunea "stopurile mele foarte bune de 4 ani si ce faci tu din ele" si dupa ce le-am pus rosii pe masina a spus "arata mai bine ca inainte", iar cu stickerele a fost o surpriza, ajunsesem noaptea acasa cu masina iar a 2-a zi cand intrase tata in casa mi-a spus "arata foarte bine cu dungile alea" si i-am spus ca e doar inceputul mai am prin portbagaj cateva si ca o sa continui asa, altii baga banii in shaorma, tigari si alcool, eu ii bag in masina)). Abia astept sa nu mai am schimbatorul ala de RATB, am capat de Ph2 Prestige (nemontat) pentru ca vreau sa am si levierul scurtat abia apoi sa montez capatul definitiv.

                          @bogdan_1984: este o mare dilema cu cromul asta. L-as tine si nu l-as tine, daca aveam barile vopsite cum are toata lumea de pe forum il dadeam jos imediat dar asa nu stiu ce sa zic, probabil ca il voi da jos, probabil ca nu, sunt in dilema.
                          Last edited by aleXpeed; 13 April 2009, 14:29.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #88
                            Ai doar negru si galben pe toata masina...cromul ala e ca nuca in perete...dar faci cum crezi
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #89
                              Ok il voi sa jos, descopar eu cum se elimina
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • #90
                                Nu e mare inginerie...eu pur si simplu l-am smuls cu grija si l-am aruncat la tomberon
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google