Respectul fata de clienti din partea Omniasig si BRD(doar credit auto)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Macar dauna ai rezolvat-o prin ei sau ai ramas cu amandoua in aer?

    Da-i incolo, nu-ti mai fa inima rea.
    Urmatorul CASCO(de asta nu vei scapa asa cum zici intr-un alt post) fa-l la ALLianz sau Generali, au fost si sunt cei mai o.k. de pe piata asigurarilor si nu vin cu cioace gen OMNIASIG.



    Important Moderator or Administrator NoteUltimele 3posturi s-au sters din motiv de off-topic. va rog ramaneti la subiectul cu omniasig , acte aditionale , daca nu treceti in alt topic
    Last edited by SoNyKeL; 27 May 2009, 08:10.

    Comment


    • o alta varianta ar fi sa semnati contractul aditional ca sunteti de acord cu fransiza de 175 euro, si cand faceti anul de credit, reziliati contractl si va mutati la alta fiorma, eu asa o sa fac, ca nu vreau sa raman descoperit cu casco

      in caz de iti reziliaza omniasig-ul contractul inainte, banca te obliga sa-ti faci caco in alta parte pe cateva luni, dar la niste preturi foarte mari si cu fransize de minim 100 euro(nu beneficiezi de preturi promotionale cu fransiza 0, decat atunci cand faci anul de credit)

      Comment


      • azi imi face si mie constatarea la baia de ulei sparta, sa vedem ...

        Comment


        • re

          Azi am primit raspuns in scris si de la OPC si de la CSA, am atasat scrisorile ca sa cititi si voi, se pare ca nu putem face nimic, daca nu ne convine sa ne mutam la alta firma.
          O sa sun maine la OMNIASIG si BRD sa vad cum ramane cu polita mea, daca au reziliat-o, ce urmeaza sa fac, ma apuca toti nervii
          Attached Files

          Comment


          • Si pana la urma ce ramane de facut cu Hotii astia?
            ne lasam pacaliti si meregem mai departe?(La alti hoti mai mari)

            Comment


            • deci ce sa mai csau si opcu nu au de ce sai sanctioneze , de ce sai acuze? exista clauza 19.1 ca ei pot rezilia contractu si bye bye... eventual ii acuza de santaj

              sigpic

              Comment


              • Am sunat la banca si le-am zis ce magarie fac cei dela Omniasig, si au zis ca sunt constieti ce acest lucreu dar nu au ce face, si ca ne ofera posibilitatea sa ne alugem alt asigurator, ceea ce nu ma incalzeste cu nimic, eu unu mai am 2 ani pana fac anul de credit si va trebui sa imi fac casco pe 2 luni cu tarif normal si cu fransiza la alta firma

                Comment


                • `demone` unde anume ai sunat la banca? eu am sediul bancii jos la parterul blocului dar vorbesc cu ei ca si cum as vorbii cu cainele meu , eu vb si ei fac pe bufnita

                  sigpic

                  Comment


                  • uitati dece anuleaza contracte , dece le considera ca fiind pierderi , dece ne baga nou fransize pe gat. http://www.loganclub.ro/forum/ajutor...1.html?t=13421

                    sunt oameni care gandesc ca el care fac ca el , hai sa bag o bara de mcv hai sa vopsesc bariile pe casco ce daca a venit masina cheala , si uite asa ies asiguratorii in pierdere si incep sa ne stranga pe noi de coae

                    sigpic

                    Comment


                    • da intaradevar o fi el convenabil pretul dar si cand nor mai avea lichiditati atunci sa vezi ce promti vor fi cu tine si cu noi toti la fel ca si omniasigul ca doar pana de curand nu au avut probleme. oricum eu iti dorsec sa nu te afli in cazul nostru cu sigurati la omniasig. numai bine

                      Comment


                      • problema e ca daca ai credit la brd trebuie sa faci casco la o firma agreata de banca si ei nu locreaza decat cu omniasig si asiban
                        CT-97-VIPsigpic

                        Comment


                        • a mai rezolvat cineva ceva? azi mau sunat de la BRD , ca u primit instiintare de la Omniasig cum ca ei imi reziliaza contractu , si am inceput sa ma ratoiesc , cand i-am zis ca e o ``schema`` intre ei si omniasig s-a suparat sa ofuscat , mi-a zis ca pot sa-mi fac la omniasig dar la tarifele de acum , daca refuz sa-mi fac casco , se considera plata necreditului si ma baga la birou de credite sechestru bla bla bla , si le-am zis ca eu continui sa platesc creditu ei nu si nu... si i-am zis ca e penibil sa ne contrazicem la telefon mi-a zis sa ma duc unde vreau si mi-a inchis

                          cand am ajuns acasa am gasit jos pe usa blocului o foaie , cum ca m-au cautat cei de la Urgent Curier scria pe biletel ca au un plic expeditor Omniasig. M-am facut ca ploua si am ignorat acel bietel. Sa ma fugareasca sa-mi dea instiintarea...

                          e cineva care a schimbat aisguratoru? daca da cum? tarife exacte. si haideti sa ne rezumam strict la cazurile acestea omniasig-brd-credit auto-acte aditionale-fransiza...
                          restu se sterge si se da warn.
                          stie cineva cu cine lucreaza brdul in afara de omniasig si asiban?

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by tonyx View Post
                            Am o mare dilema si cer ajutorul tuturor forumistilor care au mai multa experienta sau au fost pusi in aceeasi situatie!
                            am un logan din 2007 cu casco full la omniasig fara fransiza de 2 zile mi-sa crapat parbrizul, cand am fost la casco mi sa cerut sa semnez un act aditional precum doar prima reparatie a masinii o suporta ei si restul o sa le suport eu.desigur ca nu am semnato mi se pare aberant in schimb ei m-au amenintat ca o sa rezilieze contractul si daca nu-mi convine sa ma duc in alta parte si sa platesc cu peste 40% mai mult de cat acum
                            P.S. masina este luata in rate pe 10 ani din care nu am platit decat aproape 2 ani.
                            Multumesc anticipat si daca nu am postat bine rog sa fie mutat la locul potrivit
                            asa inceput , deci e vorba de cei cu credit auto si acele acte aditionale. fati topic. dar acum tiai luat warn... la topic nuti iei decat daca nu vei respecta subiectul

                            sigpic

                            Comment


                            • Eu unu am rezolvat problema. Ce pot sa zic un sut in fund un pas inainte , astea le numesc eu lectii de viata.
                              Dupa episodul de vineri cu telefonul de la brd , ieri m-am dus la banca , i-am luat cu frumuselu , si am semnat cu asibanu cu o fransiza de 200RON/Eveniment... Si prima de asigurare e de 1370RON(in 4 rate , cam cu 100 de ron m-ai mult decat plateam la Omniasig).
                              Am incasat si despagubirea de la omniasig dar dupa lungi show-uri , eu achitasem din buzunaru meu , ei au platit la service , m-am dus acolo am facut retur si mi-au inapoiat banii. La asiban mi-au facut inspectia de risc nu au specificat daune nimic oricum sunt 2zgarieturi mici una pe aripa vizibila dintr-un anumit unghi si una pe prag...
                              Deci consider ca sa rezolvat problema , in cele din urma brdul a fost foarte serviabil , telefoane intermedieri , prioritate in fata altor clienti , adica n-am mai stat la coada la relatii cu clientii acolo etc... Oricum BRD-ul are o mare Bila neagra.
                              Omniasig sa nu mai aud de ei in viata mea. Omniasigul mi-au propus azi sa accept actul aditional si sa semnez renuntarea la contract , au zis ca au re-re-re-retrimis plicul acasa dar tot timpul sa intors curierul cu el cum ca nu a gasit pe nimeni acasa. Si i-am sugerat sa re-re-re-re-re-re-retrimita plicul acasa pana ii vor afla adresa de mail a lu maicamea , sau isi face maicamea adresa de mail
                              Asa cum am banuit si le-am zis in fata ei nu pot denunta contractul in 15zile daca nu au ceva sa dovedeasca cum ca m-au instiintat , daca nu au semnatura mea de primire nu prea pot face nimic. Si nu se poate merge pe acordul ``tacit`` sau cum ii zice , singura proba e inregistrarea unei convorbiri telefonice dar nu e valabila daca nu-i facuta fara acordul meu.Oricum cei de la brd au schimbat in sistem asiguratul ca sa nu apara cu restante sau alte nebunii...
                              Last edited by SoNyKeL; 10 June 2009, 15:40.

                              sigpic

                              Comment


                              • Bravo SoNyKeL, asa trebuie procedat, toti care aveti posibilitatea sa alegeti alta firma de asigurari plecati fratilor, sa vedem cum o sa mai mearga bussinesul Omniasig-ului.

                                P.S. 200Ron e o fransiza super o.k. .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google