Respectul fata de clienti din partea Omniasig si BRD(doar credit auto)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la fel am patit si eu.am full casco din 2007 tot la omniasig.am luat masina cu credit auto prin brd si la ultima dauna au spus ca de acum incolo imi introduc fransiza per eveniment de 750 lei si sa semnez acel act aditional sau sa reziliez contractul.initial am avut fransiza 0 lei.spuneau ca banca ma obliga sa am masina asigurata.mi-au reparat masina fara sa platesc nimic,am semnat,urmand ca de acum incolo sa platesc 750 lei per eveniment indiferent de valoarea daunei.am polita pe 7 ani.o sa am grija sa nu mai fie nevoie sa folosesc casco iar peste vreun an -doi zgarai toata masina si o duc la vopsit.atunci imi convine sa o vopseasca toata cu 750 lei

    Comment


    • omniasig casco

      Am un logan luat in 2008 prin credit auto la brd cu casco la omniasig,de curand m-am ales cu niste avarii .Am fost la cei de la omniasig sa-mi fac masina, dar ca imi introduc la urmatoarele avarii o fransiza de 750 ron prin semnarea unui act aditional,lucru care ma enervat si am plecat de acolo fara sa semnez nimic.Daca cineva imi poate da un sfat cu ceea ce trebuie sa fac il rog sa o faca,polita este valabila pana in 2015 cu fransiza 0.

      Comment


      • Welcome to the club! nu prea ai ce sa faci, or sa faca ce vor ei. Citeste threadul asta si te lamuresti singur.
        Logan ABS plus 1.4

        Comment


        • Eu am deschis vineri 4 dosare de dauna la Omniasig,astazi am bagat masina in service si miercuri merg sa o ridic.Si eu am contract CASCO pe 5 ani cu fransiza 0.Sper sa nu-mi bage pe gat fransiza.Daca am probleme de genul asta cred ca o sa semnez actul aditional dar....

          Comment


          • Am fost la Omniasig cu facturile...prea tarziu insa.Mi-au spus ca trebuia sa vin pana la ora 13.Totusi am vorbit cu inspectorul si mi-a zis sa vin maine la 9,"again".S-a uitat pe facturi...nu mi-a pomenit nimic de "aditionale".
            "Sa-mi dea maine lovitura fatala?" Valoarea totala a facturilor pentru cele 4 dosare: 3000 de lei.

            Comment


            • si eu am aceeasi problema am un credit la brd si casco la omniasig ...si m-au sunat ce-i de la omniasig de cateva ori in urma cu cateva luni sa vin la ei sa semnez o noua clauza in contract in care trebuie sa platesc franciza ...evident ca nu m-am dus sa semnez nimica ...deci daca voi avea nevoie de casco trebuie sa platesc franciza pana la urma ? ...cred ca o sa ma transfer la alta firma de asigurari
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • patru dosare de dauna pe aceeasi polita?
                daca ti le-a inghitit esti boier...
                oricum fransiza de 750 lei/eveniment (dosar) iti va intra de la urmatorul dosar pe CASCO.
                nu ti-a zis nimic pentru ca te va tine cu decontul pana te semnezi sau pana vor trece cele 30 de zile cat este limita, caz in care iti vor si rezilia contractul....
                va trebui insa sa cauti alt asigurator ca banca nu accepta sa ramana masina neasigurata CASCO
                sigpic
                Ambition 1.5 dc

                Comment


                • Pai daca ma pune sa semnez,o sa semnez...nici o problema!Dar o sa am grija ca fransiza sa nu reprezinte mai mult de 10% din valoarea daunelor.Eu sunt un om destul de corect in general si ceea ce fac ei mi se pare o nedreptate...deci trebuie sa plateasca!

                  Comment


                  • da, asa este dar din moment ce ai semnat contrac pe 4 ani (cazul meu) cu ce-i de la omniasig ca nu ai nici o franciza ...dupa 1 an se trezesc ca trebuie sa semnez nustiu ce contract ...in care trebuie sa aceept franciza ...nesimtiti . Puteau spune de la inceput si era totul ok
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • Am depus facturile si am completat cererile si au spus ca o sa ma sune cand e gata acceptul.Nici acum nu mi-au pomenit nimic de fransiza!Ma deranjeaza ca nu pot sa-mi iau masina din service.I-am rugat sa-mi urgenteze acceptul pe motiv ca "maine plec in Germania" si am ramas cu promisiunea.Astept,pe la 14 o sa-i mai sun odata sa vad ce s-a intamplat!

                      Comment


                      • Uraaaaaaaaa!Am scapat!
                        Acelasi contract fara fransiza!Deschis 4 dosare,daunele insumate 3000 de lei!
                        Pana la urma tot raul spre bine!
                        Lucreaza cam greu cei din Brasov!Birocratia bat-o vina!
                        Am sunat si vineri la ei in speranta ca-mi vor da acceptul si sa verific "mersul" lucrurilor.Am mai intrebat daca sunt probleme cu dosarele si mi-au spus ca nu sunt!Am asteptat cu sufletul la gura ziua de luni ora 12 cand mi s-a spus sa vin si...surpriza:dosarele nici nu au ajuns de la constatari la centrul de daune.Mi-am ros unghiile inca 2 ore asteptand langa inspector sa-mi rezolve treaba si pana la urma s-a rezolvat fara acte aditionale!Am observat in biroul inspectorilor(erau 2) cateva dosare pe care era scris mare: ACT ADITIONAL!!! si atunci mi-a "intrat morcovul si mai tare"!
                        Concluzie: nu stiu pe baza caror criterii te pun sa semnezi acel act.Contractul meu este din aprilie 2008 pana in 2013 si am avut 6 daune rezolvate la ei;valoare totala ~ 9000 de lei,valoare totala prima de asigurare 6200 de lei.
                        Deci sfatul meu: faceti CASCO!

                        Comment


                        • Desi vad ca acest topic e cam inactiv de ceva timp,postez si eu aici,desi am gresit si am postat la fraude omniasig(tot sticky)...pe scurt aici,posturile 115,117,120.

                          Comment


                          • Am credit auto dar nu la dacia logan.Am intrat in service cu unele reparatii pe casco.Cand eram la birou pentru a preda masina,domnisoara de acolo imi spune ca nu pot sa-mi ridic masina de la ei decat dupa ce achit si restul ramas din polita casco.Eu in iulie pana pe 12 trebuia sa mai achit 1240 ron pe restul anului.Dar e cam aiurea sa te inghesuie in felul asta!Cica asa se procedeaza avand dauna.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Da, e normal, toti fac asa. E normal sa acoperi tot anul, daca platesti prima-n rate.

                              Comment


                              • Am si eu o dauna de 3.5 milioane jumate ( un geam lateral spart) pe care trebuie sa mi-o plateasca cei de la Omniasig, sper sa nu am probleme, ca in caz de fac figuri imi bag picioarele in ei si n BRD si achit integral toate ratele ramase, iar in cazul asta au ei mai mult de pierdut, ca nu vor mai incasa nici o dobanda de la mine.
                                Initial m-am gandit ca ii voi da in judecata daca imi vor face figuri, dar citind contractul casco am vazut ca cei de la Omniasig pot inchide contractul de casco din proprie initiativa, insa nu il pot modifca decat cu acordul tau

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google