Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IancuMIC
    replied
    Marti imi expira polita Casco, incheiata la Omniasig; luni voi merge sa o reinoiesc; n-am sunat sa vad cat ma costa; imi plac surprizele

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Pai si cat vrei? La un calcul simplu obtii in jur de 2800-3000 euro! Iti vor da si epava?

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    13.000 lei + epava, sau doar banii?

    Detaliaza un pic sau citeste contractul sa vezi ce clauze sunt in caz de dauna totala.

    Leave a comment:


  • florinrotaru
    replied
    Probleme Cu Asigurarea

    Buna ziua! Am avut un accident zilele trecute si am mers la asigurator CASCO(Goupama) si mi-au zis ca imi va da dauna totala. Nu am fost eu vinovat de producerea accidentului iar asiguratorul imi da doar 13000 lei. Loganul e 1.4 din 2006. Stie cineva cum trebuie sa procedez sa obtin o suma mai mare? Va multumesc!

    Leave a comment:


  • Nimeni
    replied
    Groupama , al 4-lea an .
    In primul an am avut valoarea asigurata aproximativ 40.000ron si 4 rate de 400ron parca , dupa am avut dauna de 23000ron/24000ron si casco a fost 4 rate de 450ron si valoarea asigurata a scazut la 32000ron , pe urma am avut 28000ron suma asigurata si 4 rate de 350ron si acum 2 saptamani inainte sa expire al 3lea an, o dauna de 5000-6000ron(vopsit bara fata/spate , aripa dreapta , prag dreapta , usa fata dreapta si usa stanga spate) , si la noul contract am 4 rate de 440ron si suma asigurata 22.000ron (Masina , logan ph2 1.5dci 85cp cu geamuri electrice spate si airbaguri laterale) .

    Per total multumit , nu am avut probleme cu ei in ceea ce priveste plata daunelor si intotdeauna baiatul care se ocupa de casco m-a sunat cu 1 saptamana inainte sa imi expire polita

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    CASCO se anuleaza, ai nevoie de o noua polita.
    Seria tepelor incasate de clientii Carpatica Asig continua. Firmele de asigurari care nu vor sa plateasca daunele cauta diverse motive pentru a respinge dosarele. Unei familii iesene i-a fost refuzata despagubirea pentru ca a indraznit sa ajunga cu rotile avariate ale autoturismului Audi A8 pana acasa. Bianca Panzaru si-a avariat jantele de la masina dupa ce a intrat cu aceasta intr-un sant, in timp ce se deplasa de la Iasi spre Ploiesti. In urma incidentului au fost avariate cele doua jante situate pe partea dreapta a masinii. Ajunsa la primul service auto, femeia a apelat la roata de rezerva pe care o detinea si a sudat cealalta janta avariata pentru a putea circula cu masina. Familia Panzaru avea incheiat un contract de asigurare completa CASCO. "La doua luni dupa ce am incheiat polita de asigurare, am avut un incident in afara localitatii, am lovit doua jante, pe fata si spate dreapta, erau santuri foarte mari si le-am spart efectiv. Am ajuns la Iasi cu o janta pe care am sudat-o si pe cealalta am pus rezerva", a declarat Bianca Panzaru.

    ll CASCO degeaba

    Polita de asigurare completa facultativa incheiata la Carpatica Asig s-a dovedit a fi o mare teapa. Bianca Panzaru s-a adresat firmei la care incheiase polita pentru acoperirea prejudiciului creat in urma incidentului. Aceasta solicita inlocuirea celor doua jante avariate. Dupa ce reprezentantii societatii au spus ca vor deconta factura produselor care trebuie inlocuite, acestia au refuzat sa mai faca plata. Suma este una infima, de 7.000 de lei. "Am venit la asigurari, am depus toate documentele necesare si ne-au spus sa comandam jante pana in valoarea pe care o au jantele de la masina, respectiv de la Audi. Am comandat, am achitat din bani proprii si am dus factura. Ne-au spus sa asteptam, speram la un raspuns pozitiv si asa era si normal. Pana la urma am obtinut o hartie de circulatie interna in care scria ca «Masina nu rula in conditii normale», am intrebat cum au tras concluzia asta pentru ca nu au expertizat nicio janta, doar au facut poze. Trebuie sa ma despagubeasca cu 7.000 de lei", a mai declarat Bianca Panzaru.
    Ieseanca a chemat firma Carpatica Asig in instanta, unde a reusit sa obtina o prima victorie. Ea este hotarata sa continue procesul, daca este nevoie. "I-am reclamat in instanta, am castigat primul proces. Cu aceasta ocazie sfatuiesc oamenii sa deschida bine ochii cand fac o asigurare CASCO. Carpatica nu onoreaza nici macar asigurarile obligatorii", a mai declarat femeia.
    Deci Carpatica si pe CASCO sunt niste jegosi.

    Leave a comment:


  • vily pisica
    replied
    Ce se intimpla cu ratele Casco daca eu am achitat masina iar ratele la ea le aveam pina in 2017?Multumesc!

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Eu stiu ca sunt seriosi!

    Leave a comment:


  • bv86dmi
    replied
    despre cei de la uniqa ce stiti sunt seriosi ,despagubescsi in caz de vandalism?

    Leave a comment:


  • COS.T
    replied
    153 E,fransiza 100E,plata in 12 rate,la Astra.
    valoarea asigurata 5200E.
    am avut un incident cu un furt al rotii de rezerva,s-a rezolvat imediat dar si dauna a fost mica.la valoarea asta asigurata nu imi fac probleme ca nu vor plati daunele mai mici gen1000-2000E.
    decat fara asigurare mai bine asa,in final tot iau ceva in caz de dauna.
    la daune mici plateste si euroins,am avut un coleg lovit in spate de unul cu rca la ei,si s-a rezolvat imediat,nu stiu in alte situatii cum fac.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google